Biela mágia

Zákon analógie

Nielen to, čo je vidieť dole, je vidieť aj hore,
ale platí to aj opačne,
a tak sa môžu diať zázraky.
Všetko z niečoho vzniká, a tak isto sa všetko z niečoho rodí.

Napríklad z fyziky poznáme zákon akcie a reakcie. Rovnaký zákon platí aj v magickej a duchovnej oblasti. Všetko sa nám vráti naspäť. Každá energia a každá myšlienka. Toto "Hore" a "Dole" sa vzťahuje na Mikro- a Makrokozmos materiálneho vesmíru. To “Dole" je rovnaké ako to “Hore", a to potom znamená, že Mikro- a Makrokozmos spolu súvisia a navzájom sa dopĺňajú. Presne tak je tomu aj v mágii sviečok!

Biela mágia Logo

Postup sviečkovej mágie

Každá farba má svoj energetický a psychologický účinok, ktorý môže mág využiť na to, aby posilnil svoju energiu, zámer a vôľu. Samozrejme každá kultúra a aj človek má iné predstavy o tom, čo ktorá farba znamená, a toto musí mág tiež zohľadniť! V niektorých kultúrach je biela farba farbou smútku, v iných sa používa pri svadbách. V jednej kultúre je červená farba farbou pre lásku, v inej je to zase zelená farba. Tu je vhodné experimentovať!

To znamená, že všetko vo vesmíre vlastne existuje vo vzájomnom prepojení a interakcii.

Biela:

Ochrana, očista, využíva sa aj pre cirkevné účely, používa sa pri ochrane alebo exorcizme, biela holubica je symbolom pokoja, oltárna sviečka. Je to symbol bielej mágie a čistoty úmyslov.

Mágia sviečok

Červená:

Predstavuje rast, silu vôle, kreativitu. Červená sa hodí na rituály lásky všetkých druhov. Obzvlášť pre bohyňu Erzulie. Pri tejto farbe sa názory líšia. Mnohí si myslia, že na ľúbostné rituály je táto farba príliš tvrdá, pretože je to farba boha vojny, Marsu. Zosilňuje príťažlivú silu počas rituálu.

Zelená:

Pripisuje sa bohyne Venuše, ktorá je zodpovedná za lásku a úspech. Za plodnosť, úspech a šťastie, materinskú starostlivosť, zdravie, pribúdanie peňazí a úspech. Za peniaze a kariéru sa modlíme k Jupiterovi. Nemali by ste tak však robiť z chamtivosti, pretože sa môže stať, že sa to prejaví negatívne. Robte tak iba vtedy, keď nevyhnutne potrebujete peniaze. Používa sa pri evokácii boha lásky, Hagiela.

Zlatá:

Peniaze, slnko, sila: Pozitívne účinky, podporuje porozumenie a priťahuje silu. Rituály pre dosiahnutie rýchleho úspechu. Rituály, pri ktorých je potrebná slnečná energia. Vyrábajú sa pre slnečné obrady a očistu aury. Mali by sa používať celofarebné sviečky. Tu však narážame na problém. Väčšinou sa dajú zohnať iba potlačené, necelofarebné sviečky. Ale to nie je také zlé.

Čierna:

Prelom, zrieknutie sa, odpútanie sa. Otvára podvedomie. Čierna sa používa pri rituáloch na dosiahnutie hlbokého stavu, alebo na vyháňanie negativít. Používa sa aj pri ochranných rituáloch. Za týmto účelom sa uctieva napríklad boh Šiva. Môže sa využívať pri ochranných rituáloch, rovnako ako aj pri prekliatí.

Svetlomodrá:

Proti chorobe, podpora zdravia, čistoty. Spolu s bielou podpora čistoty. Proti starostiam a za pokoj a radosť.

Modrá:

Zdravie a rovnováha! Čarodejnícke poznanie, vnútorný mier, náklonnosť, vnútorný pokoj, spánok. Farba prevládajúca pri rituáloch na podporu inteligencie a vyjavenie pravdy. Pri liečebných rituáloch duševnej a psychickej povahy treba bezpodmienečne používať modré sviečky. Privoláva sa pritom Aradia alebo Diana.

Biela mágia Logo
Sviečková mágia Postup

Sviečková mágia


Načúvajte svojmu vnútornému hlasu, pokiaľ ide o farby sviečok. Keď pre vás zelená farba nie je spojená s láskou, tak si kúpte takú farbu, ktorá bude pre vás na rituál v poriadku!
Sviečková mágia nie je zložitá, je potrebných iba niekoľko vecí. Potrebné veci možno nájsť takmer v každom obchode. Tieto rituály sa môžu vykonávať v každej izbe. Pri rituáloch bielej mágie sú vhodnejšie celofarebné sviečky! Pri vykonávaní je dôležité, aby sme sa sústredili na pozitívny výsledok! Keď už počas rituálu máte pochybnosti, vaše želanie sa nemôže splniť! Keď ste nastavení negatívne, tak potom najskôr meditujte alebo si prečítajte niečo pozitívne!

Prianie, ktoré sa má vyplniť pri sfúknutí sviečok počas nejakej slávnosti, je mágiou. Tento zvyk je založený na princípoch vôle a jasnosti. Človek si želá, aby sa niečo stalo. A aby sa prianie splnilo, mal by sa na to sústrediť a jasne vidieť výsledok.

Všetky fotografie a ilustrácie na tejto stránke © Marion Daghan-Malenky I Pavol Malenký I Monika Slivová

Biela mágia - úspešne, osobne a individuálne.

Požiadaj o predbežnú bezplatnú analýzu a začni s jej pomocou ešte dnes vylepšovať svoj život, vzťahy a sebapoznanie!

Máš problémy vo svojom ľúbostnom živote a nevieš, ako ďalej? Si práve teraz konfrontovaný s niečím, čo si doteraz považoval za nemožné? V zmysle: „Prekliatie, démoni“? Chceš nahliadnuť do možnej budúcnosti, alebo potrebuješ vedieť odpovede na svoje otázky? Na probléme pracujeme magicky tak dlho, kým nie je vyriešený. Po celý čas zostávame s klientom v kontakte.

Môžeš nás navštíviť aj osobne za účelom rozhovoru alebo spoločnej meditácie.

Biela mágia

Nájdite rovnováhu, mier a novú inšpiráciu v našich zasvätených priestoroch. U nás zažijete osobné konzultácie, ako aj meditačné semináre a pravidelné prednášky.

Či si myslíš, že to dokážeš, alebo si myslíš, že to nedokážeš, v oboch prípadoch máš pravdu. Henry Ford

© 2011 2024 Pavol Malenký I Marion Daghan-Malenky I Monika Slivová I Skúsenosti I Magierin Damona