Hudba pre dušu

Odporúčaná meditačná hudba

Odporúčania k meditácii

Je veľmi individuálne, či meditujete v tichosti alebo za doprovodu hudby. Myslím, že postupom času sa to obmieňa. Pre veľmi hlbokú meditáciu, v ktorej človek astrálne cestuje, alebo sa rozpráva s určitými magickými bytosťami, je samozrejme meditácia v tichosti najlepšia. V praxi, potom ako máme za sebou napríklad 10 hodinový pracovný deň a pristúpime k meditácii, nám môže meditačné CD, alebo audioknižka poskytnúť veľmi dobré služby a môže nám veľmi pomôcť, pretože prostredníctvom nich sa môžeme ľahšie uvoľniť, a tak ľahšie "spracovať" každodenný stres a týmto spôsobom dostať telo, myseľ a dušu opäť do rovnováhy. Vďaka tomu sa môžeme lepšie koncentrovať na seba samých a priblížiť sa našej pravej prirodzenosti.

V dnešnej dobe máme k dispozícii na výber veľmi veľké množstvo meditačnej hudby, a preto by sme vám tu chceli niektoré z nich odporučiť. Nie každý typ meditačnej hudby vyhovuje každému, je len približný smer podľa ktorého sa môžeme riadiť a nakoniec sa sami podľa svojho pocitu rozhodnúť, ktorá nám vyhovuje.

To, čím sme dnes, je výsledkom toho, čo sme si mysleli včera.
Buddha

Deva Premal & Miten

Prvými umelcami, ktorých vám odporúčame sú Deva Premal & Miten. Majú veľmi pekné hudobné kúsky.

Ako prvé, čo by sme vám odporúčali je „Gayatri mantra“, na druhom mieste „Om Mantra (The Cosmic Yes)“, ako aj „Lokah Samasta“.

Deva Premal & Miten sa zaoberajú jogou a spiritualitou už niekoľko rokov a pokúsili sa naspievať veľmi pekné indické mantry tak, aby príjemne zneli aj "západným ušiam". Mantry sú väčšinou v sanskrite (je to posvätný jazyk Východu, ktorý vznikol prostredníctvom zvukov, ktoré obnovujú čakry).

Dôležité je, že aj keď nerozumieme určitým mantrám, znejú prekrásne. Samozrejme, pokiaľ máte záujem, tak na internete si môžete vyhľadať preklady týchto mantier, aby ste sa oboznámili s ich významom.

TU si môžete kúpiť “Gayatri mantru“ od Deva Premal & Miten na iTunes! ✔︎

TU si môžete kúpiť “Om Mantru (The Cosmic Yes)“ od Deva Premal & Miten na iTunes! ✔︎

A TU si môžete kúpiť “Lokah Samastu“ od Deva Premal & Miten na iTunes! ✔︎

Ludovico Einaudi, Mainz Chambers Orchestra & Günter Kehr, Jeff Beal & Nawang Khechog

Ďalej odporúčame Ludovica Einaudiho. Od tohto umelca je obzvlášť jedinečné hudobné dielo „Una Mattina“, ako aj „Fly“ a „I Giorni“. Ludovico mám veľmi veľké množstvo prekrásnej hudby a môžete si od neho s čistým svedomím zakúpiť kompletné CD-čka a použiť ich ako dobrý základ k meditácii.

TU si môžete kúpiť “Una Mattinu“ od Ludovica Einaudiho na iTunes! ✔︎

TU si môžete kúpiť “Fly“ od Ludovica Einaudiho na iTunes! ✔︎

A TU si môžete kúpiť “I Giorni“ od Ludovica Einaudiho na iTunes! ✔︎

Ak niekto obľubuje klasickú hudbu, odporúčame „Suite No. 3 in D Major for Orchestra, BWV 1068: II. Air„ od Mainza Chambersa Orchestra & Guntera Kehra.

Je to veľmi pekné hudobné dielo, ktoré vás veľmi dobre priblíži k vášmu vlastnému „stredu“.

TU si môžete kúpiť „Suite No. 3 in D Major for Orchestra, BWV 1068: II. Air„ od Mainz Chambers Orchestra & Gunter Kehr na iTunes! ✔︎

Existuje samozrejme ešte veľa jedinečných kúskov, ako napríklad kúsok od Jeffa Beala & Nawanga Khechoga - „Peace Prayer“. Je to veľmi pekná filmová hudba a prostredníctvom nej môžeme veľmi dobre precítiť atmosféru Tibetu a Ďalekého východu.

TU si môžete kúpiť “Peace Prayer“ od Jeffa Beala & Nawanga Khechoga na iTunes! ✔︎

Zephyr, Michael Silverman, Maok, Howard Shore & Annie Lennox, Hans Zimmer

Ďalšie jedinečné hudobné dielo je od Zephyra a má názov „Elegy“. Je to skôr aj chorálne dielo a je hrané na klavíri. Tomu, kto počúva rád Ludovica Einaudiho, sa bude páčiť aj toto od Zephyra.

TU si môžete kúpiť “Elegy“ od Zephyra na iTunes! ✔︎

Ďalšia pekná klasická hudba, v ktorej sú obsiahnuté modernejšie prvky, je od Michaela Silvermana „Pachelbel Canon in D - Acoustic Guitar Solo (Cannon, Kanon)“. Je to veľmi harmonická pieseň, ktorá aj keď máme za sebou veľmi náročný deň, nás dokáže upokojiť.

TU si môžete kúpiť “Pachelbel Canon in D - Acoustic Guitar Solo (Cannon, Kanon)“ od Michaela Silvermana na iTunes! ✔︎

Ďalšia skladba, ktorú odporúčame je „Cestička sa otvára“ od Maoka. Nie je naspievaná v slovenčine, je to inštrumentálna melódia a je zostavená takmer výlučne z rôznych zvukov prírody, tak aby sme nadobudli pocit, že sa skutočne nachádzame niekde vonku na lúke, alebo v lese.

TU si môžete kúpiť “Cestičku sa otvára“ od Maoka! ✔︎

Od Maoka vám odporúčame aj ďalšiu nádhernú skladbu, ktorá je veľmi vhodná na meditácie, a tou je “Naelin“, ako aj skladbu Maok - Inner Temple LIVE (2019).

TU si môžete kúpiť “Naelin“ od Maoka na iTunes! ✔︎

Veľmi odporúčame vypočuť si aj hudobné dielo „Into the West“ od Howarda Shorea & Annie Lennox, ako aj od Hansa Zimmera „A Way of Life“ a „Inception“ (Time).

TU si môžete kúpiť “Into the West“ od Howarda Shorea & Annie Lennox na iTunes! ✔︎

TU si môžete kúpiť “A Way of Life“ od Hansa Zimmera na iTunes! ✔︎

Indická klasická hudba

Hariprasad Chaurasia, Ali Akbar Khan, Pandit Jasraj

Ďalej odporúčame indickú klasickú hudbu. Práve táto je určená na meditáciu a duchovný rozvoj. Hovorí sa, že Brahma ako hinduistické božstvo, bol zakladateľom tejto indickej klasickej hudby. Ľudia k nemu prichádzali a hovorili mu, že jeho učenie je veľmi ťažké a oni mu nerozumejú, a spýtali sa ho, či by im nemohol pomôcť vychutnať si ho a pochopiť mu, a ešte sa pritom aj naďalej duchovne vyvíjať. Brahma údajne meditoval a vyvinul tento systém indickej klasickej hudby, ktorá je veľmi komplikovaná.

Je veľmi veľa rôznych kúskov, ako u nás na západe Mor a Dull alebo jazzové postupnosti. V indickej klasike existuje nespočetné množstvo rág (určité postupnosti), to znamená, keď s tónmi v melódii stúpame, je povolené pracovať len s určitými tónmi, a rovnako tak je to aj v opačnom smere nadol. Stále je zadaný jeden hlavný tón, jeden vedľajší tón a najpoužívanejšie kombinácie, ktoré sa následne hrajú v rágovom kúsku. Toto je vždy „základná kostra“ jedného diela, ktorá je stále dodržiavaná. Všetko ostatné okolo nej vytvára potom už sám umelec.

Toto odporúčanie je jedným veľmi špecifickým smerom, tieto rágy najčastejšie začínajú veľmi pomaly, aby sme sa tak ponorili hlbšie do meditácie, potom prichádza na rad bubnovanie a hudba nadobúda postupne rýchlejšie tempo, ktoré slúži na to, aby sa pri meditácii neprešlo do spánkovej fázy, čo je pri meditácii veľmi dôležité. Existujú rágy pre rôzne časové obdobia, ako je zima, rána, večere, atď.

Jedným z najkrajších kúskov, ktorý sa mne osobne veľmi páči je Pandit Hariprasad Chaurasia - „Raag Marwa“ a Ali Akbar Khan „Raga Basant Mukhari With Jogia: Alap, Jod, Jhala“. Existujú celé CD-čka, ktoré si môžete predtým vypočuť a potom sa rozhodnúť podľa svojho vlastného pocitu.

TU si môžete kúpiť “Raag Marwa“ od Hariprasada Chaurasiu na iTunes! ✔︎

TU si môžete kúpiť “Ragu Basant Mukhari With Jogia: Alap, Jod, Jhala“ od Ali Akbara Khana na iTunes! ✔︎

Aj keď nie sme žiadni veľkí fanúšikovia spievaných rág, obľúbili sme si jednu od Pandita Jasraja „Raga Bairagi Bhairav“.

TU si môžete kúpiť “Ragu Bairagi Bhairav“ od Pandita Jasraja na iTunes! ✔︎

Mirabai Ceiba, Estas Tonne, PowerThoughts Meditation Club, Anunnaki Sound

Ďalej by sme vám tu radi odporučili meditačnú hudbu od Mirabai Ceiba. Podľa nášho názoru je nutnosťou najmä pre fanúšikov jogy a hinduistov. Ale aj keď nechcete mať nič spoločné s mantrami a modlitbami, meditačná hudba od Mirabai Ceiba je veľmi krásna. Vybrali sme si napríklad kúsok Ong Namo a Gobinda Hari. Veľmi príjemné, veľmi profesionálne a upokojujúce.

Zvuky prírody sú tiež veľmi liečivé. Či už štebot vtáčikov, bzučanie včiel alebo čmeliakov, ako aj morské vlny majú veľmi priaznivý vplyv na celý náš imunitný systém!

Práve preto sme aj do strednej časti nášho meditačného mp3 začlenili rôzne zvuky prírody. Sme súčasťou prírody a príroda nás môže liečiť! Meditačná hudba by nás mala pri tom podporovať.

Veľmi odporúčame aj Internal Flight od Estas Tonne, ako aj 7.83 Hz: The Powerful Healing Frequency of Earth's Magnetic Field od PowerThoughts Meditation Club a Deep Healing Miracle Tone 528Hz od Solfeggio Frequencies 528Hz.

Singel The Space Travel od Anunnaki Sound odporúčame vypočuť si 3 až 12-krát pred alebo počas meditácie!

V prípade, ak máte sami obľúbené nejaké hudobné diela, môžete nám ich napísať. Tešíme sa na to, pričom takto môžeme ponúknuť aj ostatným ďalšie overené odporúčania a zároveň tak rozšíriť náš zoznam, aby si v ňom každý našiel „hudbu svojho srdca“.

Biela mágia - úspešne, osobne a individuálne.

Požiadaj o predbežnú bezplatnú analýzu a začni s jej pomocou ešte dnes vylepšovať svoj život, vzťahy a sebapoznanie!

Máš problémy vo svojom ľúbostnom živote a nevieš, ako ďalej? Si práve teraz konfrontovaný s niečím, čo si doteraz považoval za nemožné? V zmysle: „Prekliatie, démoni“? Chceš nahliadnuť do možnej budúcnosti, alebo potrebuješ vedieť odpovede na svoje otázky? Na probléme pracujeme magicky tak dlho, kým nie je vyriešený. Po celý čas zostávame s klientom v kontakte.

Môžeš nás navštíviť aj osobne za účelom rozhovoru alebo spoločnej meditácie.

Biela mágia

Nájdite rovnováhu, mier a novú inšpiráciu v našich zasvätených priestoroch. U nás zažijete osobné konzultácie, ako aj meditačné semináre a pravidelné prednášky.

Či si myslíš, že to dokážeš, alebo si myslíš, že to nedokážeš, v oboch prípadoch máš pravdu. Henry Ford

© 2011 2024 Pavol Malenký I Marion Daghan-Malenky I Monika Slivová I Skúsenosti I Magierin Damona