Ako byť zdravý a šťastný vďaka zdravej chrbtici

Rady na zdravú chrbticu

Ako byť zdravý a šťastný vďaka zdravej chrbtici

V dnešnej dobe má veľa ľudí problémy s chrbticou. Z numerologického hľadiska sú to najmä ľudia, ktorí majú v dátume narodenia číslo osem, ale týka sa to aj iných ľudí. Odzrkadľuje sa na nej nedostatok pohybu a sedavý spôsob života. Pri sedavom zamestnaní je oslabené brucho a presilený chrbát. Brucho je potrebné posilniť a chrbát zase uvoľniť. Správne cvičenie dokáže nielen predísť bolestiam, ale ich aj zmierniť.

Všetky nami odporúčané cvičenia môžete vykonávať v pohodlí vášho domova. Je lepšie cvičiť menší počet cvikov a opakovaní technicky správne, so zameraním na správne dýchanie a úsmev, ako veľa cvikov a opakovaní, ktoré sú náročné a v konečnom dôsledku pre nás neefektívne. Odporúčame cvičiť každý deň 15 - 20 minút. Jednotlivé cvičenia môžete navzájom obmieňať. Jeden deň si môžete zacvičiť napríklad Pozdrav Slnku, druhý deň Päť Tibeťanov, tretí deň nejakú ľahšiu jogu alebo niečo iné.

Odporúčania pre zdravie uvedené na tejto webovej stránke nenahrádzajú návštevu lekára! Obsah webovej stránky slúži výhradne iba na informačné účely. Meditácie a užívanie doplnkov výživy je na vlastné nebezpečenstvo a na vlastné riziko. Nezodpovedáme ani priamo ani nepriamo za škody akéhokoľvek druhu, ktoré boli spôsobené informáciami, ktoré sú tu uvedené.

 • 1. Statický cvik na brucho (obrázok A) - ľahnite si na chrbát a nohy mierne pokrčte v kolenách. S nádychom mierne nadvihnite trup a prsty oboch rúk tlačte silno na stehná - kolená (viď obrázok). Ide tu o výdrž. S výdychom sa vráťte do východiskovej pozície a uvoľnite celé telo. Cvičenie opakujte 3-krát. Dýchajte pritom pravidelne a rovnomerne.

 • 2. Hlboké dýchanie a pomalý predklon (obrázok B), pomalý záklon (obrázok C) - hlbokým dýchaním uvoľníte stres a pomôžete aj svojmu zdraviu. Väčšina ľudí má tendenciu dýchať príliš plytko. Odporúčame preto sústrediť sa aj počas dňa niekoľkokrát na hlbší výdych a uvedomovať si viac svoj dych. Na začiatku tohto cvičenia sa postavte rovno s nohami mierne rozkročenými na šírku ramien. S nádychom urobte pomalý záklon a rozpažte ruky smerom dohora (viď obrázok). S výdychom urobte pomalý predklon a ruky nechajte voľne spadnúť pred seba (viď obrázok). Pri výdrži v pozícií dýchajte normálne. Týmto cvikom si vynikajúco uvoľníte krk.

 • Statický cvik na brucho

  Statický cvik na brucho

 • Predklon a záklon robte ale iba do takej miery, ako je vám to príjemné! Nesnažte sa o žiadne extrémne pozície. Toto cvičenie neodporúčame iba v tom prípade, ak vás seklo. Vtedy je tento pohyb pre vás nevhodný!

 • Pomalý záklon

  Pomalý záklon

 • Pomalý predklon

  Pomalý predklon

Biela mágia Logo
 • 3. Ďalej odporúčame cvičiť cvičenie Pozdrav Slnku (Surya Namaskara) alebo Päť Tibeťanov. Pozdrav Slnku je séria 12 rytmických pohybov - jogových pozíc. Tradične sa cvičí smerom k Slnku a uctieva sa ním duch Slnka. Pri cvičení sa snažte zladiť svoj dych s pohybmi. Celú sériu 12 cvikov opakujte pomaly 1 až 3-krát. Toto cvičenie slúži na aktiváciu svalovej hmoty, prospieva kĺbom, šlachám a väzivám. Pri 5 Tibeťanoch opakujte každý cvik 3 - 5-krát (viď návod na cvičenie). Päť Tibeťanov pomáha obnoviť rovnovážne prúdenie energie v tele. Pri obidvoch cvičeniach nejde o žiadne extrémne polohy, ale o uvoľnenie a pozornosť na dych. Ideálne je cvičiť ich ráno. Nezabúdajte ani na úsmev, dobrú náladu a pozitívne emócie :-).

 • 4. Doplnky výživy - pri problémoch s chrbticou odporúčame tieto doplnky výživy:

  a. Skeletin - podporuje rast a dobrý stav kostí, tvorbu spojivových tkanív, pomáha pri bolestiach kĺbov a chrbtice. Odporúča sa aj športovcom pri nadmernom zaťažovaní kĺbov alebo ľuďom, ktorí trpia nadváhou. Pomáha pri rôznych kĺbových ochoreniach, ako napríklad reuma, artróza a podobne.
  b. Revitae - detoxikuje a regeneruje organizmus, podporuje regeneráciu tkanív, pomáha pri únave, vyčerpaní, strese a harmonizuje naše hormonálne a nervové systémy.
  c. Aloe Heat Lotion - premasťujúci krém s hrejivým účinkom a vyváženým pH faktorom. Prináša úľavu od bolestí svalov, krčnej chrbtice, artritických kĺbov, stuhnutého svalstva, svalových kŕčov, bolestí hlavy a napätia. Je vhodný aj pre športovcov.
  d. Forever Freedom - má všetky vlastnosti čistého aloe vera gélu, ale je obohatený o síran glukozamínu a síran chondroitínu. Sú to látky, ktoré pomáhajú udržať zdravú funkciu a pohyblivosť kĺbov. Odporúča sa aj ako prevencia pred príznakmi starnutia a opotrebovania kĺbov. Má sladkú pomarančovú príchuť.

  Kde si môžete zakúpiť tieto produkty?

  Skeletin a Revitae od spoločnosti Energy si môžete kúpiť od nezávislých distribútorov alebo cez oficiálnu stránku spoločnosti Energy. V prípade záujmu o bližšie informácie alebo kúpu produktov Energy môžete kontaktovať aj Darinku Strešňákovú telefonicky na čísle +421 (0)944 572 078 alebo e-mailom. Rada vám poradí a pomôže.

 • Aloe Heat Lotion a Forever Freedom od spoločnosti FLP si môžete kúpiť od nezávislých distribútorov alebo cez oficiálnu stránku spoločnosti Forever Living Products. V prípade záujmu o bližšie informácie alebo kúpu produktov FLP môžete kontaktovať aj Moniku Slivovú telefonicky na čísle +421 (0)902 734 483 alebo e-mailom. Rada vám poradí a pomôže.

  Je potrebné prečítať si k nim aj informačné letáky. Odporúčame dodržiavať predpísané dávkovanie a dávať si prestávky v užívaní - 3 týždne užívate daný prípravok a 1 týždeň máte prestávku. Dôležité sú aj potraviny s vysokým obsahom vitamínov B a tiež vitamín C, D, K a vápnik.

  Pri bolestiach chrbtice sa na úľavu od bolesti používa aj tzv. suché teplo. To znamená elektrický vankúš, termofor alebo gélové vankúšiky, ktoré sa nahrejú. Elektrický vankúš je najlepší, pretože sa tam dá nastaviť teplota a po 20 minútach sa sám vypne. Neodporúčajú sa mokré procedúry!

 • 5. Dýchanie, pitný režim a úsmev :-) - dýchanie je tiež podstatnou záležitosťou. Je dôležité najmä pri strese. Vtedy sa skracuje dych a organizmus je veľmi negatívne zasiahnutý nedostatkom kyslíka, ale aj zníženým prísunom energie. Snažte sa aj viac usmievať a to aj vtedy, keď v danom momente nemáte na to žiadny dôvod. Odporúčame vám prečítať si aj túto knižku: Skúsenosti hlupáka, ktorý našiel kľúč k úspechu a zbavil sa okuliarov od Mirzakarima S. Norbekova. Cvičenia na oči, ktoré sú uvedené v tejto knižke môžete vynechať, ale cvičenia na chrbát môžete tiež vyskúšať a cvičiť ich namiesto nášho bodu číslo 3. Videá na cvičenia od Mirzakarima S. Norbekova nájdete aj na YouTube.

  Dôležitý je aj správny pitný režim. Zaveďte si niečo také, ako každú hodinu dve deci - nazdravie. Máme na mysli čistú bezbublinkovú vodu. Pokiaľ je to možné, tak si ju môžete aj navibrovať v tejto karafe s kvetom života, ktorá slúži na vitalizáciu vody a pridať do vody ešte kamene, ako napríklad šungit, krištáľ a podobne.

 • 6. Spinálne cvičenia, plávanie a ľahšia joga - pri problémoch s chrbticou odporúčame robiť aj spinálne cvičenia, plávať alebo sa venovať ľahšej joge. Zostavy spinálnych cvičení, ktoré sú vhodné na precvičenie chrbtice nájdete na internete. Pri plávaní nie je vhodný štýl prsia, pri ktorom máte hlavu nad hladinou, ale ideálny je znak, aby ste mali hlavu v jednej rovine s chrbticou. Z jogy odporúčame napríklad tieto cviky na chrbticu.

Okrem vyššie uvedených rád odporúčame aj meditáciu. Odporúčame meditovať podľa nášho meditačného MP3 pre začiatočníkov, ale aj pokročilých.

UPOZORNENIE: Ak bolesti pretrvávajú dlhší čas alebo sú chronické, tak je potrebné konzultovať ich s lekárom a vyhľadať odbornú pomoc. Naše odporúčania nenahrádzajú lekársku starostlivosť!!!

© Pavol Malenký / Autori Pavol Malenký / Monika Slivová


Meditácia .MP3

Prvé meditácieMeditácia pre začiatočníkov aj pokročilých .mp3 je dlhá 17 minút a je vhodná najmä pre prvé meditácie.

Na začiatku je meditatívna gitara s úvodom, ktorý vysvetľuje, čo je to meditácia. Potom nasleduje druhá časť s ďalším gitarovým sprievodom s afirmáciami.

Afirmácie sú myšlienkové vzorce, prostredníctvom ktorých vytvárame naše každodenné pozitívne prežitky a upevňujeme nové pozitívne myšlienkové vzorce.

Potom nasleduje hlboká relaxácia s kolážou rôznych zvukov prírody... Užite si to! A krásne meditácie.

„Život človeka je to, čo z neho urobia jeho myšlienky.“

Hudba a slová sú síce zvuky, ale prostredníctvom nich je možné vytvoriť aj ticho, pokoj a pohodu. Naučiť sa meditovať je veľmi ľahké. Nechajte sa len viesť.

V tejto meditácii je obsiahnutých 30 rokov našich skúseností s meditáciami, hypnózou a tranzom!

Vypočuj si najlepšiu vedenú meditáciu a začni s jej pomocou ešte dnes vylepšovať svoje meditácie, rovnováhu a sebapoznanie!

Biela mágia - úspešne, osobne a individuálne.

Požiadaj o bezplatný termín konzultácie a začni s jej pomocou ešte dnes vylepšovať svoju pohodu, radosť a jasnosť!

Cítiš sa frustrovane, bez motivácie, bez energie alebo si pred syndrómom vyhorenia? Takéto pocity často pramenia z určitého vzorca správania, trendov alebo určitého stereotypu, ktorému sa nevedome poddávame. Vďaka našim mnohým meditačným seminárom Ti môžeme pomôcť žiť svoj život v radosti, rovnováhe a harmónii so sebou samým.

Na probléme pracujeme magicky tak dlho, kým nie je vyriešený. Po celý čas zostávame s klientom v kontakte. Môžeš nás navštíviť aj osobne za účelom rozhovoru alebo spoločnej meditácie.

Biela mágia

Nájdite rovnováhu, mier a novú inšpiráciu v našich zasvätených priestoroch. U nás zažijete osobné konzultácie, ako aj meditačné semináre a pravidelné prednášky.

Či si myslíš, že to dokážeš, alebo si myslíš, že to nedokážeš, v oboch prípadoch máš pravdu. Henry Ford

© 2011 2024 Pavol Malenký I Marion Daghan-Malenky I Monika Slivová I Skúsenosti I Magierin Damona