a mágia

Šamanizmus

a mágia

Z dnešného vedeckého pohľadu sa rozlišuje medzi šamanizmom a mágiou v tom zmysle, že k šamanizmu patria rozličné rituály rôznych národov, ktoré často spolu nesúvisia. Hovorí sa tam o rozhovoroch s duchmi alebo liečení prostredníctvom rituálov. Šamanizmus je v skutočnosti rozšírený po celom svete od primitívnych sibírskych národov až po národy na čínskej alebo thajskej hranici atď.

Rozdiel medzi mágiou je potom zdôvodnený tým, že mágia sa zakladá viac na tejto kresťanskej, židovskej alebo aj islamistickej tradícii. To znamená, že mágia pracuje s mnohými svätými knihami. (Biblia, Korán, Tóra) Využívajú sa v nej aj sily rôznych anjelov, ako napríklad archanjela Gabriela. V mágii sa toho veľa učí (tarotové karty, analógie, planéty, astrológia, alchýmia…) a v šamanizme ide skôr o spontánne duchovné náhľady v stave tranzu. Toto striktné oddelenie považujeme za nezmyselné. Hoci šamani zvyčajne nemajú žiadnu posvätnú knihu, techniky, ktoré sa používajú v mágii alebo šamanizme, sú rovnaké. Existujú aj šamani, ktorí sa odvolávajú na budhistické písma alebo aj takí, ktorí nie.

Šamanizmus a mágia Oltár

Foto © Pavol Malenky I Marion Daghan-Malenky I Skúsenosti

Vždy ide o to isté a to o komunikáciu s vyšším Ja, komunikáciu s duchmi, duchovné vedenie, ktoré možno dosiahnuť prostredníctvom rôznych stavov tranzu alebo meditáciou. V každej kultúre existovali ľudia, ktorí boli viac disciplinovaní, aby v týchto stavoch cítili určité jemné energie. Títo ľudia prevzali túto úlohu v rôznych spoločnostiach z celého sveta a bola to úloha duchovného vedenia, duchovného liečenia atď. Moderný mág Damien Echols vydal veľmi úspešnú americkú knihu o mágii (High Magick).

Strávil vo väzení 18 rokov a pôsobením mágie bol oslobodený, čo mu my ako mágovia aj veríme. Vo svojej knihe popisuje v jednej časti urbánny šamanizmus, ktorý považuje za súčasť mágie, a my to vidíme rovnako. Tento druh šamanizmu znamená privolávanie duchov z rôznych miest.

Žije v New Yorku, takže privoláva napr. duchov z Brooklynu, potom si všíma neobyčajné veci vo vnútri aj vonku, aby získal odpovede. V mágii, rovnako ako aj v šamanizme vieme, že veľa odpovedí získavame práve v stave tranzu, počas spánku a v meditácii.

Tieto vyššie sily a duchovia sa s nami snažia komunikovať prostredníctvom úplne obyčajných vecí, napr. prostredníctvom motýľa, ktorého vidíme v netypickom ročnom období alebo slnko začne svietiť bezprostredne po modlitbe. V šamanizme sa človek snaží všímať si rôzne znamenia z vonkajšieho, ako aj vnútorného sveta, aby získal duchovné odpovede na rôzne problémy. Najznámejšími knihami sú pravdepodobne knihy od Carlosa Castanedu, ktorý taktiež popísal takého mága alebo šamana Dona Juana a bol činný v Mexiku.

Jeho knihy sa stali svetoznámymi. Podľa nášho názoru je šamanizmus súčasťou mágie a tieto dva smery sa navzájom dobre dopĺňajú. V konečnom dôsledku ide vždy o ten istý cieľ, cieľom je nájsť vyššie Ja a komunikovať s týmto vyšším Ja alebo anjelmi. Ide o pozorovanie a pozeranie sa na svet z energetického a duchovného hľadiska. Musíte správne využívať energetické vplyvy pre seba a pre ostatných a pochopiť ich. Kto má chuť na moderný šamanizmus, odporúčam tu kurzy a kontakt s Daniel Giuliani-Official alebo schwingungsfeld.at.

Biela mágia - úspešne, osobne a individuálne.

Požiadaj o predbežnú bezplatnú analýzu a začni s jej pomocou ešte dnes vylepšovať svoj život, vzťahy a sebapoznanie!

Máš problémy vo svojom ľúbostnom živote a nevieš, ako ďalej? Si práve teraz konfrontovaný s niečím, čo si doteraz považoval za nemožné? V zmysle: „Prekliatie, démoni“? Chceš nahliadnuť do možnej budúcnosti, alebo potrebuješ vedieť odpovede na svoje otázky? Na probléme pracujeme magicky tak dlho, kým nie je vyriešený. Po celý čas zostávame s klientom v kontakte.

Môžeš nás navštíviť aj osobne za účelom rozhovoru alebo spoločnej meditácie.

Biela mágia

Nájdite rovnováhu, mier a novú inšpiráciu v našich zasvätených priestoroch. U nás zažijete osobné konzultácie, ako aj meditačné semináre a pravidelné prednášky.

Či si myslíš, že to dokážeš, alebo si myslíš, že to nedokážeš, v oboch prípadoch máš pravdu. Henry Ford

© 2011 2024 Pavol Malenký I Marion Daghan-Malenky I Monika Slivová I Skúsenosti I Magierin Damona