Duchovná a motivačná literatúra

Odporúčané audioknižky

Duchovná a motivačná literatúra

Na tejto stránke by sme vám radi odporučili knižky, ktoré sú dostupné aj vo forme audioknižiek na počúvanie. Audioknižky si môžete kúpiť na CD alebo vo forme MP3 na stiahnutie. Ich výhodou je to, že ich môžete počúvať kedykoľvek a kdekoľvek, a tým šetria čas. Napríklad v autobuse, pri šoférovaní, varení, upratovaní a podobne. Počúvanie je tiež rýchlejšie ako čítanie. Sú vhodné najmä pre tých ľudí, ktorí sú veľmi zaneprázdnení alebo veľa cestujú.

Myseľ, ktorá sa otvára novým myšlienkam, sa už nikdy nevráti do pôvodnej veľkosti.
Albert Einstein

Gary John Bishop

Vyser sa na to - v tejto knihe nájde človek presne to, čo potrebuje. Odpoveď na to, čo vlastne rieši každý jeden deň. Ľudia sa zaoberajú mnohokrát úplnými zbytočnosťami. Príliš veľa energie vkladajú do myšlienok, ktoré zbytočne motajú hlavu. Kniha hovorí o tom, ako nemáme preháňať a veci zveličovať. Táto kniha vás naučí prijímať veci také, ako prichádzajú a zamerať sa na spracovávanie myšlienok s nadhľadom. Naučí nás neočakávať nič a prijať všetko. Naučí nás ako si presadiť svoje a nebáť sa toho. Nárokovať si svoje a nebáť sa toho. Byť viac odhodlaným, pretože dokážeme oveľa viac, keď prestaneme veriť, že niektoré veci sú nemožné.

Ide o to, aby sme život brali viac slobodne, aby sme nerobili, ako sa tomu hovorí z komára somára. Ale sme sa pekne snažili brať život ako tanec. V knihe sú spísané dôležité afirmácie ako napr. Som ochotný, Som pripravený na výhru, Mám na to, Akceptujem neistotu, Moje myšlienky ma nedefinujú, definujú ma moje činy, Som odhodlaný, Neočakávam nič a prijímam všetko. Každá jedna kapitola má v sebe hlbokú podstatu. Odporúčam ju ako oddychovku a zároveň nájdenie správnych pokynov, ako sa najlepšie dokáže človek povzniesť nad veci, ktoré nie sú ani také horúce, ako sa človeku javia…

TU si môžete kúpiť audioknižku “Vyser sa na to“ (MP3) od Gary John Bishopa na Martinus.sk! ✔︎

Frank Kinslow

Tajomstvo okamžitého liečenia - Franka Kinslowa netreba špeciálne predstavovať. Pôsobí už dlhší čas a prvýkrát som ho zaregistrovala na YouTube kanáli „Cesty k sobě“, kde mal rozhovor s Alžbětou Šorfovou vlastne o tejto svojej knižke. Toto video ma vlastne oslovilo svojou hĺbkou, a tým ako pôsobí na človeka samotný Frank Kinslow.

Takže neskôr, keď sa ku mne knižka dostala inou cestou – ako audioknižka – nezaváhala som ani na chvíľočku, a už som ju aj počúvala.

Celá téma okamžitého liečenia je spracovaná veľmi zaujímavo a poslucháč sa v nej dozvie neuveriteľne veľa nových poznatkov.

A nielen to. Všetko so všetkým súvisí a autor si naozaj dal tú námahu, aby jeho vysvetlenia boli jasné a aplikovateľné pre každého jednotlivca, ktorý sa chce k technike okamžitého liečenia pripojiť a stať sa jej vykonávateľom.

Takže, ak máte záujem, počúvajte, počúvajte, počúvajte a potom to skúšajte. Nemôžete nič pokaziť.

TU si môžete kúpiť audioknižku “Tajomstvo okamžitého liečenia“ (MP3) od Franka Kinslowa na Martinus.sk! ✔︎

Pierre Franckh

Ako si správne priať - všetci túžime mať vo svojom živote niečo, za čo sa oplatí tzv. ŽIŤ. Takže je veľmi užitočné vypočuť si túto audioknižku a pohľadať v nej odpovede aj na vlastné problémy a stavy na fyzickej úrovni s nimi spojené.

Nik z nás nie je rodený majster na tvorenie zázrakov. A pritom koľké zázraky by sme vo svojich životoch potrebovali, alebo jednoducho chceli mať! A čo by to vlastne malo byť? Nové auto, nová láska, dostatok peňazí, či práca snov? Poradie si prehodnoťte, prosím, podľa svojho vkusu. Pre jedného má cenu to prvé, pre niekoho iného možno to posledné…

A s netrpezlivosťou, ktorá je ľudskej rase vlastná, možno už vo vás vibruje otázka kombinovaná s výzvou na spôsob: Tak daj, neotáľaj s odpoveďou tak dlho...

Nuž, nech sa to zdá byť akokoľvek neuveriteľné, je možné sa do tvorby svojich zázrakov DAŤ. Ako? Úprimne povediac, nie je tu v týchto riadkoch napísaná odpoveď, lebo by ste ani po tejto úžasnej knižke nesiahli. A bola by to veru škoda!

Tak sa pekne započúvajte a príďte sami na to, ako to čo najjednoduchšie zmajstrovať.

TU si môžete kúpiť audioknižku “Ako si správne priať“ (MP3) od Pierra Franckeho na Martinus.sk alebo si ju vypočuť online! ✔︎

Pavel „Hirax“ Baričák

Šlabikár šťastia 1 (Návrat k SEBE) - 16 hodín hlasového pozitívna. Obsahuje 87 kapitol knihy Šlabikár šťastia: Návrat k sebe. Táto knižka je napísaná jednoduchým, humorným štýlom a od základov vysvetľuje základné princípy bytia. Je skutočným šlabikárom šťastia a odrazovým mostíkom pre tých, ktorí sa rozhodli, že chcú niečo zmeniť. V jednotlivých kapitolách sa autor zaoberá všetkými oblasťami života a cez svoje osobné skúsenosti poukazuje na to, aké dôležité je naučiť sa odpúšťať a počúvať svoje vnútro.

Audioknižku nahovoril Miloslav Kráľ. Túto audioknižku odporúčame pre začiatočníkov, ale každý si v nej nájde to, čo práve potrebuje. Je vhodná pre všetkých ľudí.

TU si môžete prečítať recenziu ku knižke Šlabikár šťastia 1.

Šlabikár šťastia 2 (Sebapoznanie, súvislosti, sebapremena) - 15,5 hodín hlasového pozitívna. Obsahuje obsahujete 65 kapitol knihy Šlabikár šťastia 2 - Sebaspoznanie, súvislosti, sebaprijatie.

Je pokračovaním a určitou nadstavbou úspešnej prvej časti. Autor tu podrobnejšie rozoberá jednotlivé otázky a dopĺňa o nové pohľady aj témy z prvej časti. Zameriava sa na sebapozorovanie ako spôsobu spoznania a čistenia sa.

Audioknižku nahovoril Miloslav Kráľ. Túto audioknižku odporúčame pre pokročilejších, ale každý si v nej nájde to, čo práve potrebuje. Je vhodná pre všetkých ľudí.

TU si môžete prečítať recenziu ku knižke Šlabikár šťastia 2.

TU si môžete kúpiť alebo stiahnuť audioknižku “Šlabikár šťastia 1“ (CD) od Pavla „Hiraxa" Baričáka na Martinus.sk alebo si ju vypočuť online! ✔︎

TU si môžete kúpiť alebo stiahnuť audioknižku “Šlabikár šťastia 2“ (CD) od Pavla „Hiraxa" Baričáka na Martinus.sk alebo si ju vypočuť online! ✔︎

Šlabikár šťastia 4 (Strachy, vzťahy, sloboda) - chtiac-nechtiac stále je to tak, že neustále sa stretávame vo svojom živote s niečím, čo nevieme dobre zatriediť, a o tom že by sme to mali aj vyhodnotiť, aby nám bolo jasné, o čom to teda zasa znova je, je dobré mať istú navigáciu, k tomu aby sme sa v celom vlastne nestratili.

Nuž a tu je veľmi pekne napísané vlastne o každom jednom z nás. Či toto dielo prijmem, alebo si poviem, že sú to len rečičky, záleží na mne.

Hlavné oblasti, ktorým sa autor venuje sú tri: strachy, vzťahy a sloboda.

Pekne rozoberá čo vlastne strach je, odkiaľ prichádza a čo s ním robiť, aby nás celkom nepohltil a dokonale nezničil náš život.

S témou strachu pravdaže veľmi súvisia ďalšie oblasti ľudského života – vzťahy. Nejde len o vzťahy s partnermi, deťmi, rodičmi, priateľmi, ale aj s kolegami, ba dokonca s prírodou živou i neživou. A hlavne samého so sebou. A tu niekde je podstata a zmysel ľudského života každého jedného z nás.

So vzťahom k sebe samému najviac asi patrí sloboda. Umenie prijať sa taký, aký som, netlačiť na seba a s láskou si venovať sústredenú pozornosť.

Započúvajte sa teda a zistite, čo je spojené s vašou životnou cestou.

TU si môžete prečítať recenziu ku knižke Šlabikár šťastia 4.

TU si môžete kúpiť alebo stiahnuť audioknižku “Šlabikár šťastia 4“ (MP3) od Pavla „Hiraxa" Baričáka na Martinus.sk alebo si ju vypočuť online! ✔︎

Jan Vojáček

Umenie byť zdravý - každého človeka napĺňa v živote niečo iné. Každý človek má svoju osobitnú cestu. Príde na to, čo ten človek vyznáva – čo ho oslovuje, čo mu je blízke a čo naozaj chce robiť. O tom je veľmi pekne nahratá audio verzia knižky „Umenie byť zdravý“.

Šikovne povpletané poznámky k textu novinárky Věry Keilovej číta Iveta Dušková, a robí to veľmi dobrým spôsobom. Rovnako aj Petr Gelnar, ktorý prepožičal svoj hlas Janovi Vojáčkovi.

Tak sa vlastne cez svoj príbeh autor otvára a vysvetľuje na svojich vlastných skúsenostiach, akým chybám by sa mal vyhnúť človek, ktorému naozaj ide o jeho zdravie. Postupne sa poslucháč dozvie, ako sa nestať závislý na názore doktorov a vedieť vziať zodpovednosť za svoj život do vlastných rúk.

Je to naozajstné umenie poznať sa lepšie, inak k sebe pristupovať, a tým sa stávať človekom bez potiaží. Takým, ktorého baví žiť a užívať si s úctou svoj život. Naozaj sa treba zamyslieť nad dnešným spôsobom života, aby nebolo treba prácne hľadať čo človek má vlastne darované pre svoj šťastný život – ZDRAVIE.

Takže je veľmi užitočné vypočuť si túto audio knižku a pohľadať v nej odpovede aj na vlastné problémy a stavy na fyzickej úrovni s nimi spojené.

Tu si môžete prečítať recenziu ku knižke Umenie byť zdravý.

TU si môžete kúpiť audioknižku “Umenie byť zdravý“ (MP3) od Jana Vojáčka na Martinus.sk! ✔︎

Tereza Namituche Vysloužilová

Himaláj učiteľka života - veľmi milý, odľahčený príbeh mladej baby z Čiech, ktorá sa vybrala robiť do Himalájskeho kláštora učiteľku angličtiny ako dobrovoľníčka. Ono sa to môže zdať ako bežný príbeh, avšak je v ňom obrovská sila a inšpirácia - mladá baba v podstate sama v neznámom svete spoznáva krajinu, kultúru, ľudí, deti, systém... Okrem príjemných momentov sú v knihe opísané aj tie komlikovanejšie situácie, ktoré však nakoniec Terezka (hlavné hrdinka) zvládne s prehľadom.

Inšpirácia - byť otvorený novým veciam, prináša to pravé ovocie; správať sa slušne a s rešpektom (aj voči samému sebe), sebaláska; zdravý sedliacky rozum - ako prostriedok na vykľučkovanie z nepríjemných situácií, pripomienka k osohu z meditácií, dodržiavaniu zásad buddhizmu, sebarozvoju…

Skutočne veľmi inšpiratívny príbeh a vypočuť si ho 1-krát nestačí.

Ďakujeme veľmi pekne Janke za recenziu a osobnú skúsenosť!

Mnohí ľudia podvedome vedia, čo by v živote chceli. Podľahnú však zhonu a uniká im skutočný zmysel bytia. Pri počúvaní tejto knihy sa krásne zastavíte, má úžasný spád, je ľahká a ja som ju chcela počúvať bez prestávky.

Toľko dobrodružstva a informácií k zamysleniu sa nad sebou a vlastným životom som nečakala. Autorka po svojej ceste po Indii a Nepále premýšľa nahlas o rôznych problémoch v spoločnosti, či hovorí o jej názoroch. Tým sa dostáva do akejsi vnútornej roviny. V mnohých veciach s ňou súhlasím. Má na veci otvorený, ucelený a vyzretý názor. Je vnímavá a všíma si, čo sa okolo nej a v nej deje. Skvelá, ľahká a oddychová kniha. Môžem len odporučiť.

Ďakujeme veľmi pekne Adke za recenziu a osobnú skúsenosť!

Dopočúval som Himaláj učiteľka života. Je to pekná kniha, ľahká forma, hodiaca sa pre začiatočníkov, ale neurazí ani pokročilých. Celkovo pozitívne naladená. Počúvam teraz druhýkrát. Z môjho pohľadu tam autorka veľa zmieňuje šetrenie "kto šetrí má za tri" a tak ďalej, vychádza to z jej situácie, s ktorou sa stretáva od detstva a je v nej stále a nemôže sa toho zbaviť a tiež ten koniec, ako príde na to, že je tehotná, aj keď predtým neustále omieľa, že s nikým nič nemala. Z môjho pohľadu to trochu kazí. Ale inak odporúčam.

Ďakujeme veľmi pekne Liborovi za recenziu a osobnú skúsenosť!

TU si môžete kúpiť audioknižku “Himaláj učiteľka života“ (MP3) od Terezy Namituche Vysloužilovej na Martinus.sk! ✔︎

Forrest Carter

Škola Malého stromu - knižka je veľmi pekná. Je to príbeh malého indiánskeho chlapca, ktorého si po smrti rodičov zobrali babka s dedkom a vychovávajú ho v prostredí hôr, kde žijú. Počas rozprávania príbehu, sa dostanete naozaj do príbehu každého jedného dňa, ktorý chlapček prežíva. Je tu krásne a humorne opísaný každý jeden deň.  Navnímate a predstavíte si v nej chodníčky, po ktorých chodili, zvieratá, ktoré sa ukrývali v lese, východ a západ slnka. Vzťah k prírode, ktorý majú, je bezpodmienečne a úprimne krásny.

Knižku odporúčam všetkým, ktorí milujú prírodu a chcú precítiť jednoduchosť bytia a  jednoduchosť života, ktorá je ukrytá v tomto príbehu.

Čo sa mne najviac páčilo je to, ako chlapec prežíva každý jeden deň v prítomnosti, jeho pohľad na svet a situácie, pri ktorých sa učí. Je naozaj úprimný a budem sa zasa opakovat bezpodmienečne krásny.

Je to nádherná kniha plná zážitkov, láskavého vzťahu k prírode, žitia v prítomnosti, úprimnej lásky, priateľstva a hlavne krásneho pohľadu na život.

Niekedy sa nám zdajú veci v živote zložité, ale kto nám ich komplikuje sme my sami. Žime život s láskou, s porozumením a s pochopením. Vnímajme každý jeden deň tak, ako prichádza. Vnímajme čaro, ktoré je okolo nás. Skúsme sa na chvíľku zastaviť, nadýchnuť sa, započúvať sa do zvukov prírody a precítiť, že život je aj o niečom inom. Ak sa pýtate o čom? Skúste si vypočuť túto knižku a pochopíte.

Ďakujeme veľmi pekne Miške za recenziu a osobnú skúsenosť! 🙏

Sú tu peknou voľnou formou spracované hlboké myšlienky, myšlienky prirodzeného života, života v súlade s prírodou, s celým kolobehom sveta. Je vhodná ako pre začiatočníkov, tak pre pokročilých. Nie však pre puritánov, slovo "zkurvysyn" sa vyskytuje dosť často a taktiež pre priaznivcov Vatikánu... Poslednú kapitolu som preplakal... Nejako ma to proste vzalo a mám to niekoľko hodín už v hlave.

Ďakujeme veľmi pekne Liborovi za recenziu a osobnú skúsenosť! 🙏

Okrem knihy a audioknihy je k dispozícii aj divadelné predstavenie a film. Skôr ako som sa pustila do počúvania, prečítala som si ku knihe recenzie - kniha bola vo všeobecnosti veľmi dobre hodnotená. Ja som ju síce zhltla, ale čítanie bolo pre mňa skôr relax a odľahčenie. Príde mi, že príbeh by mohol zaujať a poučiť skôr deti v predteenagerskom veku, hlavne teraz, keď nám deti strácajú kontakt s prírodou a jednoduchosťou. Aj divadelná hra bola určená skôr pre ne.

Našla som si však aj v tejto knihe určité pripomenutia - sila osobnosti, pokoj, pokora, oddanosť, hrdinstvo, obeta, súdržnosť, dôvera, láska a láskavosť... Sirotu, chlapca (6 r.) vychovávajú indiánsky starý rodičia. Príbeh je o každodenných radostiach a starostiach malého chlapca a jeho babičky a dedka. Učia ho spoznávať prírodu, život a svet, ale na ich indiánsky spôsob. Učia ho k čistej dobrote, jednoduchosti a kontaktu s prírodou a zvieratami v nej.

Ďakujeme veľmi pekne Janke za recenziu a osobnú skúsenosť! 🙏

TU si môžete kúpiť audioknižku “Škola Malého stromu“ (MP3) od Forresta Cartera na Martinus.sk alebo si ju vypočuť online! ✔︎

Nancy Qualls-Corbettová

Posvätná prostitútka - už sám názov knihy hovorí o tom, že tu ide o niečo posvätné a možno si niekto bude myslieť, že o niečo zakázané. Ale v tejto knihe je veľa pravdy. Pravdy o tom ako posvätne milovať, ako sa posvätne milovať s mužom a ako posvätne milovať samú seba.

Knižka ma naučila, že cez lásku a posvätnú sexualitu sa otvára mužovo srdce, cez jemnosť a krásu, ktorá je v žene, môžeme liečiť mužské zranenia a prebudiť v ňom jeho vnútornú ženu, jeho animu. Knižka mi dovolila sa spoznávať s mojou duchovnou stránkou posvätnej Bohyne, posvätnej prostitútky, milenky, ktorá je v každej žene.

Táto žena je krásna, spokojná sama so sebou, je láskavá, nežná, milujúca, očarujúca, vášnivá, prebudená, vedomá si svojich emócií a vedomá si toho, kto v skutočnosti je. Zasväcuje svoj život svojej vnútornej bohyni, svojej ženskej stránke, milujúcej samú seba nezávisle od okolností, či od partnera.

Knižka ma naučila tieto pravdy, ktoré si môžem počas dňa uvedomovať. Dovoliť si milovať samú seba, prejaviť lásku, nehu, pochopenie, vášeň. Stačí to len v tichosti navnímať. Položiť si ruku na ❤️ a dýchať.

Vdychovať to, čo sa v nás prebúdza, vdychovať samú seba, nadýchnuť sa svojej vnútornej, jemnej a milujúcej ženy. A keď to pocítime a zažijeme, vtedy pocítime lásku, lásku k celému svetu.

Milujeme sa s mužom, milujme sa s mužom s láskou, oddajme sa vášnivému milovaniu a prijatiu dvoch tiel a dvoch duší. Pretože pri tom krásnom spojení liečime aj seba aj muža. Milujme to posvätné spojenie, milujme túto posvätnú sexualitu.

Milujme svoju vnútornú krásu, svoju ženskosť, láskavú a očarujúcu povahu svojej vnútornej ženy, svojej vnútornej podstaty.

Ďakujem, knižka opäť sadla, na to, čo som potrebovala pochopiť a čo sa potrebovalo prebudiť. Ľúbim vás ❤️🌈🍀🙏

TU si môžete kúpiť audioknižku “Posvätná prostitútka“ (MP3) od Nancy Qualls-Corbettovej na Martinus.sk! ✔︎

Ďakujeme veľmi pekne Miške za recenziu a osobnú skúsenosť! 🙏

Vladimír Megre

Anastasia - prvý diel zo série 10 kníh Vladimíra Megreho, ktoré vyšli pod súhrnným názvom Zvoniace cédre Ruska. Autor v nich pútavou formou rozpráva svoj príbeh, ktorý sa mu prihodil na jednej pracovnej ceste a od základov zmenil jeho život. Stretávame sa tu s prekrásnou dievčinou Anastasiou, ktorá žije ďaleko od civilizácie v sibírskej tajge a má schopnosť uzdravovať telo a dušu človeka. Vyniká neobyčajnou silou a schopnosťami a pomáha ľuďom na neviditeľnej úrovni. V knihe nám formou príbehov predstavuje svoje hlboké myšlienky, pohľady na minulosť a budúcnosť a dáva nám odporúčania do budúcnosti.

Podľa Anastasie má text tejto knihy v sebe uložené spojenia písmen a kombináciu slov, ktoré priaznivo pôsobia na človeka. Ich vplyv môžete pocítiť už pri čítaní alebo počúvaní, čo môžem sama potvrdiť. Je skutočným balzamom na dušu a vypočujete si ju jedným dychom. Pri jej počúvaní si uvedomíte, akí ste výnimoční a akú neobyčajnú silu má v sebe každý človek.

Keď si uvedomíte hĺbku jej slov, pocítite vnútorný pokoj a uvedomíte si, aké je všetko jednoduché.

Audioknižku nahovorila Gabriela Filippi a je dostupná v českom jazyku. Túto audioknižku odporúčame každému, kto pracuje na svojom osobnom rozvoji a hľadá zmysel svojho života. Je vhodná pre ľudí s otvorenou mysľou a dušou, pretože zmení váš pohľad na rôzne oblasti každodenného života.

Ďalšie diely sú dostupné ako klasické knižky: Zvoniace cédre Ruska (2. diel), Priestor lásky (3. diel), Stvorenie (4. diel), Kto vlastne sme? (5. diel), Rodová kniha (6. diel), Energia života (7. diel), Nová civilizácia (8. diel - 1. časť), Nová civilizácia - Obrady lásky (8. diel - 2. časť), Anasta (10. diel).

TU si môžete kúpiť audioknižku “Anastasia“ (MP3) od Vladimíra Megreho na Martinus.sk! ✔︎

Bruno Ferrero

Počúvanie pre dušu - knižka mi otvorila srdiečko. Už sám názov knihy hovorí o tom, že sa človek naozaj pri počúvaní spojí so svojou dušou. Krátke príbehy, ktoré sú v knihe, sa naozaj dotkli môjho srdca. Prebudili vo mne cit, lásku, pochopenie a nehu. Nehu k sebe samej, nehu k láske, nehu k druhým ľuďom, nehu k životu. Nehu k zraneniam, ktoré som mala.

Pri počúvaní knižky som musela plakať, niektoré príbehy sú tak krásne, že sa dotknú toho jemného, čo máme v sebe, citu pre lásku.

Ostatné príbehy mi dodali odvahu. Odvahu, že ak niečo neurobíme len zo strachu, môžeme stratiť to vzácne, čo sa nám ponúka. Dvere, ktoré sa nám otvárajú a my pred nimi utečieme len preto, že dáme prednosť svojmu egu, sa nemusia už otvoriť. A čo je najhoršie nemusia sa nám už ani ukázať. Márne ich budeme hľadať.

Keď pochopíme, že to, čo bolo za nimi, bolo to jediné, čo sme hľadali celý život. Lásku.

Ostatné príbehy ma naučili veriť, veriť, že aj keď sa bojíme, Boh sa vždy postará. Viera v Boha je dôležitá.

Knižka je krásna, učí nás láske, jemnosti, porozumeniu, pochopeniu, pokore, slobode a viere. A čo je dôležité je, že nás toto uvedomenie lieči.

Takto som to vnímala ja, vždy som plakala, keď som ju počúvala. Je fakt krásna a ďakujem za ňu! ❤️🌼🙏💫🌈

Ďakujeme veľmi pekne Miške za recenziu a osobnú skúsenosť! 🙏

Odporúčam všetkými desiatimi - počúvať aj 100-krát. Mám to stále v aute na striedačku s inými audioknihami. Je to zbierka krátkych príbehov - poučných a motivačných z duchovného a sebarozvojového hľadiska. Mnohé príbehy mi boli povedomé z predchádzajúcich knižiek, dokonca niektoré som pochopila až v tejto knihe. Skutočne pekná a motivujúca kniha. Treba sa však nad príbehmi zamyslieť a v rámci sebarozvoja uplatniť vo svojom živote podnety a poučenia z príbehov.

Ďakujeme veľmi pekne Janke za recenziu a osobnú skúsenosť! 🙏

Dobre sa počúvajúce jednoduché, krátke a pritom hlboké príbehy, určené pre každého. Cítim z niektorých príbehov veľa z kresťanstva.

Ďakujeme veľmi pekne Liborovi! 🙏

TU si môžete kúpiť audioknižku “Počúvanie pre dušu“ (MP3) od Bruna Ferrera na Martinus.sk! ✔︎

Robin Shilp Sharma

Mních, ktorý predal svoje Ferrari (Výnimočný príbeh o naplnení osudu a snov) - táto motivačná audioknižka nás naučí ako dosiahnuť svoje ciele a byť šťastný a úspešný. Je to príbeh o úspešnom a bohatom americkom právnikovi Juliánovi Mantlovi, ktorý práve prechádza krízou materiálneho sveta a ocitne sa na pokraji smrti. To ho donúti zamyslieť sa nad svojím životom a začne hľadať odpovede na hlboké otázky o ľudskom bytí. Predá svoje Ferrari, celé svoje materiálne bohatstvo a vydá sa na cestu za sebapoznaním do oblasti z pod hôr Himalájí, kde prechádza veľkou vnútornou premenou.

Audioknižku nahovoril Jiří Dvořák. Je dostupná v českom jazyku. Túto audioknižku odporúčame každému, kto pracuje na svojom osobnom rozvoji. Každému, kto chce zlepšiť svoju pracovnú a finančnú situáciu. Je vhodná pre začiatočníkov, aj pokročilých.

TU si môžete prečítať recenziu ku knižke Mních, ktorý predal svoje Ferrari.

TU si môžete kúpiť audioknižku “Mních, ktorý predal svoje Ferrari“ (CD) od Robina Sharmu na Martinus.sk! ✔︎

Možno, že láska spočíva v tom, že Ťa jemne dovediem späť k Tebe samému. Nie k tomu, akého Ťa chcem mať, ale k tomu, kým skutočne si.
Antoine de Saint-Exupéry

Svätec, surfista a CEO - tento použitý citát od Antoine de Saint-Exupéry, napovedá hneď úvodom o sile a hĺbke, tohoto diela od autora svetoznámeho bestselleru Mních, ktorý predal svoje Ferrari.

Autor zobrazuje príbeh pomocou hlavnej postavy Jacka Valentina, ktorý sa cíti hlboko nenaplnený a životné udalosti, ktoré sa mu prihodia, ho navedú na cestu za poznaním samého seba.

Príbeh Jacka sa začína jeho autonehodou, po ktorej v nemocnici spoznáva veľmi zaujímavého pána, ktorý Jackovi vyrozpráva svoj životný príbeh. Príbeh, v ktorom Jackovi odhaľuje význam života a zoznamuje ho s tromi najdôležitejšími otázkami, ktoré sú tajomstvom úspešného a šťastného života. Tento, pre Jacka veľmi zvláštny a zaujímavý pán, nasledujúceho rána umiera a zanecháva Jackovi odkaz, ktorý mu odhalí, že išlo o jeho otca, ktorého nikdy osobne nepoznal.

Jackou otec zanecháva v odkaze pre Jacka tri letenky za učiteľom v Ríme, na Hawaii a New Yourku. Jack odhadzuje svoj strach a s dôverou sa vydáva na 3-mesačnú cestu premeny, ktorá mu odhalí odpovede na tie najdôležitejšie otázky života.

Odpovede na otázky, ktoré si kladie veľmi veľa ľudí, keď sa ocitnú na križovatke života a nevedia, ako kráčať ďalej.

Osobný pohľad: Túto knihu som si zaradila medzi moje obľúbené knihy, nakoľko svojou ľahkosťou dokonale opisuje situácie, v ktorých sa ocitne vo svojom živote každý jeden z nás. Určite si audioknihu vypočujem ešte mnoho ráz vo svojom živote, pretože myšlienky a rady opísané v tomto diele, sú pre mňa návodom pre vyrovnanejší a spokojnejší život.

Mne osobne, pomohla najviac časť, kde opisuje byznysmenka Tess, že neexistuje špatný človek, len človek, ktorého správanie je špatné. Táto časť mi pomohla lepšie chápať ľudí vo svojom okolí a hlavne chápať, čo znamená jednať s láskou, ale nenechať so sebou zle zaobchádzať.

Hlavné témy knihy: Osobný rozvoj, sebapoznanie, sebaláska, sebareflexia, nádej, pochopenie, motivácia.

Ďakujeme veľmi pekne Erike za recenziu a osobnú skúsenosť!

Ak ste čítali veľa motivačnej literatúry, viete, že niektoré knihy sú náročné na pochopenie a čítanie. Ale táto kniha je úžasná tým, že je veľmi, ale veľmi jednoduchá a nič náročné v nej nenájdete. Autor písal knihu s ľahkosťou a ja som ju doslova hltala. Je v nej veľa citátov a každý je trefný k danej téme, ktorá sa v kapitole rozoberá. Nestane sa, že by ste sa v nej stratili. Pri čítaní som mala pocit, tak pohody a uvoľnenia, ako aj úsmevu na tvári. Akonáhle som ju dočítala, tak mi duša pišťala, čítaj knihu znova. Vyznačovala som si v knihe pasáže, čo ma zaujali a nenájdete v nej stranu, kde by som si nič nezaškrtla. Práve táto kniha mi dala veľa. Pri nej som si uvedomila, že život máme v rukách len mi sami a nik iný. Nosím ju stále so sebou a čítam z nej, keď mám vo svojom vnútri nepokoj a obavy. Odporúčam všetkými desiatimi určite prečítať. Vyložiť nohy, dať si pohár vínka a určite sa od nej nebudete vedieť odtrhnúť.

Ďakujeme veľmi pekne Anke za túto recenziu a osobnú skúsenosť!

TU si môžete kúpiť audioknižku “Svätec, surfista a CEO“ (MP3) od Robina Sharmu na Martinus.sk! ✔︎

Simon Loyd

Indigový svet - dnešný život prináša so sebou mnoho otázok, ktoré pred nami stoja a my niekedy ani nevieme vlastne kde začať a kde skončiť. Pýtame sa seba a svojej duše. Ale počuje nás naša duša? Pýtame sa správne? Počúvame potom odpovede na svoje otázky? Alebo sa len tvárime, že počúvame (!). A tu je niekde začiatok bludného kruhu, v ktorom sa ocitneme a hľadáme ako z neho von.

Spisovateľ Simon Loyd sa venuje mnohým veľmi dôležitým aspektom ľudského bytia. Väčšinou ľudia netušia, aké skryté schopnosti v sebe majú a kráčajú svojim životom ako nevidiaci a nepočujúci. Nevedia, čo by mali urobiť, aby sa dostali z rôznych slepých uličiek von a ako začať žiť efektívne svoj život. Málokto napr. vie, že každý má tú schopnosť efektívne zasiahnuť do hry vo svojom živote. Zasiahnuť a prestať byť „mŕtvym chrobákom". Naopak, môže sa stať aktérom – hlavným hrdinom svojej vlastnej drámy, ktorá nemusí byť tragédiou, ale pravým opakom – príjemnou prechádzkou i zábavnou hrou.

V knihe je veľmi veľa povedané, čo a ako treba robiť – postupovať pri konkrétnych situáciách v reálnom živote. Nie nadarmo sa hovorí: „Šedá je každá teória – zelená je ratolesť praxe". Veľakrát tzv. stojíme pred „hotovou vecou" a riešime niečo, čo ani riešiť netreba, lebo to život vyrieši sám. Takto zaslepení iným obrazom nevidíme to, čo by sme mali vidieť. To, čo je nad slnko jasné. Vlastne sa stačí len nepatrne pohnúť, na chvíľu zamerať svoju pozornosť na niečo iné a... potom sa na problém znovu pozrieť iným pohľadom. A potom zrazu vidíme úplne jednoduché riešenia. Jednoducho sa „puzzle" života poskladalo a konečne rozumieme vzniknutému obrazu skladačky života. JE TO TAM! Tomu sa hovorí škola života. A tá je veru veľmi dôležitá. Bez nej sa nedá učiť životným lekciám.

Tu si môžete prečítať recenziu ku knižke Indigový svet.

TU si môžete kúpiť audioverziu knihy “Indigový svet“ (MP3) od Simona Loyda na Martinus.sk! ✔︎

Bronnie Ware

Bronnie Ware je austrálskou umelkyňou, ktorá svoj život naozaj vzala do svojich rúk. Dlho sa nevedela začleniť do bežnej spoločnosti západného štýlu. Pracovala v bankovníctve a bola zručnou pracovníčkou, ale nebolo to „ONO“. Až nakoniec predsa len postupne začala nachádzať svoj zmysel života.

Čo pred smrťou najviac ľutujeme - jej vlastná postupná premena z bankovej pracovníčky, cez slobodu milujúcu tuláčku, pesničkárku, neskôr blogerku, popritom opatrovateľku paliatívnych pacientov, až po samostatný vlastný projekt – výuku pesničkovej tvorby v ženskej väznici – ju priviedlo k napísaniu tejto nezvyčajnej prvotiny.

Nič z toho, čo bolo spomenuté, nebolo pre ňu ľahké a jednoduché. NIČ! Všetko ju stálo veľa úsilia, odvahy a túžby realizovať volanie svojej DUŠE. Naplniť zmysluplne svoj život. Počúvala a konala v súlade so svojim vnútrom, a to jej umožnilo zažiť svoj vlastný prerod z vazala konzumnej spoločnosti, na vedomú bytosť.

Vždy, keď dala možnosť, aby sa jej život jednoducho dial, všetko išlo dobre a vychádzali jej neuveriteľné zámery, ktoré si ešte ani poriadne nestihla uvedomiť. Proste zázraky v priamom prenose. Ak však začala viac používať svoj rozum – racio – všetko čaro zmizlo a nastal boj o prežitie. Pokým, pokým sa opäť neupokojila a dala šancu hlasu svojej DUŠE.
Tak vždy prišiel veľmi dobrý klient, o ktorého sa bolo potrebné postarať. Spolu s ním vždy prišlo delikátne ubytovanie i možnosť ísť svojou vlastnou cestou v zmysle tvorby pesničiek a aj prvých koncertov.
Postupne sa jej vynárali jednotlivé veci, ktoré pred smrťou najviac ľutujeme.

Knihu pôsobivo načítala Jana Štvrtecká.

TU si môžete kúpiť audioverziu knihy “Čo pred smrťou najviac ľutujeme“ (MP3) od Bronnie Ware na Martinus.sk! ✔︎

David Michie

David Michie je austrálskym spisovateľom. Narodil sa v roku 1962 v Zimbabwskom Harare. Študoval v Južnej Afrike, neskôr žil v Londýne. Teraz býva v Austrálii. Centrom jeho záujmu je budhizmus a meditácia. O prínose meditácie a bdelej pozornosti prednáša aj na medzinárodných konferenciách. Je autorom viacerých kníh zameraných na túto tému. A jednou z nich je aj práve Dalajlámova mačka a sila meditácie.

Kniha je očarujúco načítaná Ivanou Jirešovou. Naozaj pôžitok počúvať.

Dalajlámova mačka a sila meditácie - milým nevtieravým spôsobom cez životné skúsenosti Jeho výsosti kočky 14.dalajlámu, vedie poslucháča k zvládnutiu procesu meditácie. Ľudia zvyčajne ani nevedia, čo taká meditácia je a ako sa jej venovať. Cez príbeh Dalajlámovej osobnej kuchárky a jej dcéry rozpráva o úskaliach umenia meditácie.

Dalajlámova mačka, zvaná Jiska – „Jej svätosť mačka“ alebo aj „Malá snežná levica“, má veľa osobných zážitkov a cez svoj jednoduchší pohľad zvieratka približuje, o čo v meditácii vlastne ide.

Miestami veľmi vtipné rozprávanie je odľahčením pre objasnenie mystických zážitkov, spestrujúcich príbeh. Cez mačacie rozprávanie sa jednoduchšie objasňujú úskalia, hlavne pre neskúseného začiatočníka v oblasti meditácie. O tom, čo sa pri prvých pokusoch o meditáciu odohráva i to ako sa vyrovnať s prvotným neúspechom pri meditácii vyrovnať. Je dôležité spoznať aké pocity môžu nováčika pri prvých meditáciách stretnúť, a ako sa s nimi čo najlepšie vyrovnať. Súčasne je v príbehu predložených aj veľa tipov na to, ako si vniesť do života pohodu a vnútornú harmóniu.

Miestami smutná zápletka vyústi ku šťastnému koncu. Pravda a spravodlivosť víťazia nad zášťou a klamstvom.

TU si môžete kúpiť audioverziu knihy “Dalajlámova mačka a sila meditácie“ (MP3) od Davida Michieho na Martinus.sk! ✔︎

Bruce H. Lipton

Biológia viery - je veľmi šikovnou audioknižkou, pri ktorej sa určite nudiť nebudete a ktorú načítal Martin Sláma pre nakladateľstvo ANAG.

Pri počúvaní sa postupne dozviete, ako bol autor najprv celkom obyčajným lekárom-biológom, ktorý žil svoj priemerný život so všetkými jeho prejavmi v dôsledku obvyklého myslenia a konania.

Neskôr si s ním osud – Boh – zahral zvláštnu hru. V dôsledku toho on sám na sebe zistil, ako sa zmenou spôsobu myslenia dá formovať iný život, ktorý je úplne odlišný od toho, čo človek žije, ak to nerobí. Pretože Bruce Lipton je INÝ a má svojho „pionierskeho ducha“, začal sa na svet okolo seba, i na svet vedy, dívať inými očami.

Optimizmus a viera v dobro, spolu s energiou Lásky, sú základom novej paradigmy ľudstva. O tom, ako získaval autor postupne svoje poučenie pri svojej práci od samotných buniek sa dozviete viac pri samotnom počúvaní.

Túto audio knihu odporúčame každému človeku, ktorý sa zaujíma o svet okolo seba a chce ho poznať inak ako sa uvádza vo všeobecnosti.

Tu si môžete prečítať recenziu ku knižke Biológia viery.

TU si môžete kúpiť audioverziu knihy “Biológia viery“ (MP3) od Bruca H. Liptona na Martinus.sk! ✔︎

Anastasia Novych

Nedávno sa k nám dostali knižky od Anastasie Novych, ktoré by sme vám tiež radi odporučili. Knižky vyšli pôvodne v ruštine a postupne sa preložili aj do ďalších jazykov. Odporúčame ich každému, kto pracuje na svojom duchovnom rozvoji. Sú vhodné pre začiatočníkov, ako aj pre pokročilých. Nájdete v nich aj veľa duchovných techník a meditácií, ktoré sú zrozumiteľne vysvetlené.

Sensei zo Šambaly I. - IV. - formou rozprávania sa v nich zoznámime so šestnásťročnou dievčinou, ktorá hľadá odpovede na svoje otázky a východisko zo svojich problémov. Zoznámi sa s duchovným učiteľom Senseiom, ku ktorému začne chodiť na tréningy. Toto stretnutie zmení od základov jej život. Zaoberá sa v nich hlbokými duchovnými otázkami: „Kto som?“, Čo je zmyslom môjho života?“ V druhej časti je opísaný pobyt skupinky so Senseiom pri mori. Hovorí sa v nej o Bódhisattvovi a svätcovi Agapitovi Pečerskom. V tretej časti sa k prázdninujúcej skupinke pridá bohatý Ahriman, ktorý je stelesnením našich prianí, túžob a materiálnych hodnôt. Štvrtá časť je viac historická a odhaľuje to, čo človek vo svojom vnútri cítil. Že dejiny sú podávané tak, ako sa to niekomu hodí a aká je skutočná pravda. Knižky sú založené na skutočnom príbehu a zachytávajú udalosti odohrávajúce sa v roku 1991.

TU si môžete kúpiť knižku “Sensei zo Šambaly. Kniha 1“ (klasická knižka) od Anastasie Novych na AllatRa.sk! ✔︎

TU si môžete kúpiť knižku “Sensei zo Šambaly. Kniha 2“ (klasická knižka) od Anastasie Novych na AllatRa.sk! ✔︎

TU si môžete kúpiť knižku “Sensei zo Šambaly. Kniha 3“ (klasická knižka) od Anastasie Novych na AllatRa.sk! ✔︎

TU si môžete kúpiť knižku “Sensei zo Šambaly. Kniha 4“ (klasická knižka) od Anastasie Novych na AllatRa.sk! ✔︎

Ezoosmóza - nájdete v nej dôležité informácie týkajúce sa exorcizmu. Geliarovia ako bojovníci svetla v boji proti Kandukom, Lembojom, Klochtunom a Iznilom, ktorý sa kvôli malej duchovnosti ľudstva spojili s Abraxasom (Satanom, Luciferom) a jeho bandou. Vysvetľuje sa tam systém pôsobenia negatívnych síl a protiboja.

TU si môžete kúpiť knižku “Ezoosmóza“ (klasická knižka) od Anastasie Novych na AllatRa.sk! ✔︎

Vtáci a kameň - v tejto knihe je niekoľko pútavých príbehov, ktoré nám objasňujú, ako funguje karma. To, čo dávame, skôr alebo neskôr dostaneme aj naspäť, ale nemusí to byť priamo v tomto živote.

TU si môžete kúpiť knižku “Vtáci a kameň“ (klasická knižka) od Anastasie Novych na AllatRa.sk! ✔︎

Križovatka - dozviete sa v nej pravdu o slovanských národoch a o vysokej politike. Ľudstvo sa opäť nachádza na určitej križovatke a náš ďalší osud bude závisieť od voľby každého z nás.

TU si môžete kúpiť knižku “Križovatka“ (klasická knižka) od Anastasie Novych na AllatRa.sk! ✔︎

AllatRa - je vhodná pre pokročilých klientov a ľudí, ktorí sa už dlhší čas venujú práci na sebe samom. Prináša nám prapôvodné znalosti bez prikrášlenia a prekrútenia právd. Objasňuje dianie okolo nás.

TU si môžete kúpiť knižku “AllatRa“ (klasická knižka) od Anastasie Novych na AllatRa.sk! ✔︎

Sensei zo Šambaly. Kniha 1

Sensei zo Šambaly. Kniha 2

Sensei zo Šambaly. Kniha 3

Sensei zo Šambaly. Kniha 4

Ezoosmóza

Ezoosmóza (audio na stiahnutie)

Ezoosmóza (YouTube)

Vtáci a kameň

Vtáci a kameň (audio na stiahnutie)

Vtáci a kameň (YouTube)

Križovatka

Križovatka (audio na stiahnutie)

Križovatka (YouTube)

AllatRa

AllatRa (audio na stiahnutie)

AllatRa (YouTube)

Život je nepredstaviteľný a môže sa v ňom prihodiť čokoľvek, dokonca neuveriteľné veci, ktoré si ani nedokážeme predstaviť.
Anastasia Novych

Neale Donald Walsch

Knižky od Neala Donalda Walscha zatiaľ nevyšli vo forme audioknižiek a sú dostupné iba vo forme klasických knižiek. Hľadači na internete sa ale dopracujú aj k nahovoreným verziám jeho knižiek. Radi by sme vám uľahčili toto hľadanie, a preto vám dávame do pozornosti audioknižku Rozhovory s Bohom II., ktorá je voľne dostupná na YouTube v českom jazyku.

Rozhovory s Bohom - tieto knižky sa zaoberajú všetkými oblasťami ľudskej pozemskej existencie - od riešenia osobných otázok a problémov (vzťahy, práca, zdravie, úspech, duchovný rozvoj) cez problémy celospoločenské (sociálne, ekonomické) až po otázky zaoberajúce sa podstatou duše, priestoru a času a možnou transformáciou spoločnosti a vedomia ľudstva.

Knižky nemajú priamo nič spoločné s kresťanstvom alebo iným náboženstvom a je potrebné ich čítať alebo počúvať s otvorenou mysľou. Tvoria základ knižnice každého človeka, ktorý je na duchovnej ceste.

Rozhovory s Bohom II.

TU si môžete prečítať recenziu ku knižke Rozhovory s Bohom I.

TU si môžete kúpiť trilógiu knižiek “Rozhovory s Bohom“ (klasické knižky) od Neala Donalda Walscha na Martinus.sk! ✔︎

Eckhart Tolle

Prvým autorom, ktorého vám tu odporúčame je Eckhart Tolle. Všetci chceme žiť šťastný život, no napriek tomu nám šťastie častokrát uniká. Eckhart Tolle nás učí ako nájsť svoje vnútorné šťastie a byť šťastný Tu a Teraz. Nemôžeme byť šťastný ani v minulosti, ani v budúcnosti, iba v prítomnom okamihu. Položte si otázku: “Čo chýba tomuto okamihu?“ Nič! Ak ho neposudzujete okuliarmi svojich túžob.

Sila prítomného okamihu - je to veľmi hlboká duchovná audioknižka a zaoberá sa zložitými otázkami bytia.

Audioknižku nahovoril Matej Landl a Milena Minichová. Túto audioknižku odporúčame mierne pokročilým klientom a každému, kto sa už do istej miery zaoberá spiritualitou a meditáciou.

TU si môžete prečítať recenziu ku knižke Sila prítomného okamihu.

Reč ticha - obsahuje výber najdôležitejších myšlienok Eckharta Tolleho.

V tejto audioknižke je v desiatich kapitolách jednoduchým a zrozumiteľným spôsobom vysvetlená podstata učenia Eckharta Tolleho. Zdôrazňuje tu dôležitosť vnútorného ticha ako prostriedku, pomocou ktorého možno dosiahnuť hlboký pokoj, spokojnosť a vyrovnanosť.

Audioknižku nahovoril Matej Landl. Túto audioknižku odporúčame každému, kto je na ceste hľadania seba samého a veľmi dobre dopĺňa knižku Sila prítomného okamihu.

TU si môžete prečítať recenziu ku knižke Reč ticha.

TU si môžete kúpiť alebo stiahnuť audioknižku “Sila prítomného okamihu“ (6xCD) od Eckharta Tolleho na Martinus.sk! ✔︎

A TU si môžete kúpiť alebo stiahnuť audioknižku “Reč ticha“ (CD) od Eckharta Tolleho na Martinus.sk! ✔︎

Ste tu, aby ste božskej podstate univerza umožnili prejaviť sa. Takí ste dôležití!
Eckhart Tolle

Don Miguel Ruiz

Štyri dohody - Praktický sprievodca na ceste k osobnej slobode. Táto audiokniha je o tom, ako byť spokojnejší a aj šťastnejší. Je to krátka audiokniha, ale obsahuje v sebe veľké pravdy a múdrosti. Štyri dohody sú jednoduché, nestačí o nich ale iba vedieť, dôležité je ich aj dodržiavať.

Prvá dohoda: Nezneužívajte slovo.
Druhá dohoda: Neberte si nič osobne.
Tretia dohoda: Nevytvárajte si žiadne domnienky.
Štvrtá dohoda: Vždy robte všetko tak, ako najlepšie dokážete.

Audioknižku nahovoril Martin Nikodým. Túto audioknižku odporúčame každému, kto je rozhodnutý zmeniť svoje myslenie a nevie, kde začať. Je vhodná pre začiatočníkov, aj pokročilých. Každý si z nej zoberie to, čo potrebuje.

TU si môžete prečítať recenziu ku knižke Štyri dohody.

Majstrovstvo lásky (Praktický sprievodca umením vzťahov) - je to jedna z najlepších audioknižiek zameraná na vzťahy. Učí nás oslobodiť sa zo závislostí na vzťahoch, zbaviť sa domnienok založených na strachu, prijať v prvom rade samých seba a milovať bezpodmienečnou a bezvýhradnou láskou.

Audioknižku nahovorila Mirka Partlová. Túto audioknižku odporúčame každému, kto chce pochopiť a zlepšiť svoje vzťahy. Je vhodná pre začiatočníkov, aj pokročilých.

TU si môžete prečítať recenziu ku knižke Majstrovstvo lásky.

Hlas poznania - ďalšia výborná audioknižka od Dona Miguela Ruiza. Spoluautorkou je aj Janet Mills. Obsahuje v sebe návod na to, ako spoznať samých seba, svoje myslenie a hlas, ktorému veríme, že je náš, aj keď nás už veľakrát sklamal. Učí nás počúvať svoje srdce a mení spôsob nášho myslenia.

Audioknižku nahovorila Renata Volfová. Je dostupná v českom jazyku. Túto audioknižku odporúčame každému, kto pracuje na svojom duchovnom rozvoji.

TU si môžete prečítať recenziu ku knižke Hlas poznania.

TU si môžete kúpiť alebo stiahnuť audioknižku “Štyri dohody“ (CD) od Dona Miguela Ruiza na Martinus.sk! ✔︎

TU si môžete kúpiť audioknižku “Majstrovstvo lásky" (CD) od Dona Miguela Ruiza na Martinus.sk! ✔︎

A TU si môžete kúpiť audioknižku “Hlas poznania“ (CD) od Dona Miguela Ruiza na Martinus.sk! ✔︎

Šťastie môže vychádzať iba z vášho vnútra a je výsledkom vašej lásky. Keď si uvedomíte, že vás šťastným nemôže urobiť nikto iný a šťastie je výsledkom vašej lásky, dosiahnete najväčšie z majstrovstiev Toltékov: Majstrovstva lásky
Don Miguel Ruiz

John Gray

Muži sú z Marsu, ženy z Venuše - táto audioknižka nám jednoduchým a zrozumiteľným spôsobom vysvetľuje vzájomné rozdiely medzi mužmi a ženami. Rozoberá do hĺbky vzťah muža a ženy. Vysvetľuje bežné konflikty, s ktorými sa stretávame vo vzťahoch a ukazuje nám prečo neustále zlyháva komunikácia, prečo muž myslí jedno a žena chápe druhé. Rozdiely medzi mužmi a ženami sú tu vysvetlené na príklade dvoch rozličných planét s rozličnými jazykmi i spôsobmi života. Nájdete v nej veľa praktických príkladov a skúseností. Naučí nás pochopiť toho druhého.

Audioknižku nahovoril Igor Bareš a Antonie Barešová Talacková. Je dostupná v českom jazyku. Túto audioknižku odporúčame každému, kto chce zlepšiť a pochopiť svoje vzťahy. Je vhodná najmä pre ľudí, ktorí majú problémy vo vzťahu, ale užitočné rady si v nej nájdu aj tí, ktorí ich nemajú.

TU si môžete prečítať recenziu ku knižke Muži sú z Marsu, ženy z Venuše.

TU si môžete kúpiť a stiahnuť audioknižku “Muži sú z Marsu, ženy z Venuše“ od Johna Graya na Martinus.sk! ✔︎

Esther Hicks a Jerry Hicks

Pros a dostaneš! - je to jedna zo základných motivačných audioknižiek o pozitívnom myslení. Je v nej obsiahnuté učenie nefyzickej entity Abraháma. Vysvetľuje Zákon príťažlivosti a jeho aplikáciu v praxi. Naučí nás zhmotňovať svoje priania. Je rozdelená na teoretickú a praktickú časť. V praktickej časti obsahuje 22 praktických postupov a cvičení k dosiahnutiu našich cieľov. Každý si môže vybrať a vyskúšať ten, ktorý vyhovuje práve jemu.

Audioknižku nahovorila Petra Výtvarová Krausová. Je dostupná v českom jazyku.

Túto audioknižku odporúčame každému, kto pracuje na svojom duchovnom rozvoji, chce dosiahnuť svoje ciele a splniť si všetky svoje priania. Je vhodná pre začiatočníkov.

TU si môžete prečítať recenziu ku knižke Pros a dostaneš!.

TU si môžete kúpiť alebo stiahnuť audioknižku “Pros a dostaneš!“ (CD) od Esther a Jerry Hicks na Martinus.sk! ✔︎

Univerzálny zákon vesmíru znie:

Dostávate to, na čo myslíte, bez ohľadu na to, či to chcete alebo nechcete, či je to pre vás dobré, alebo zlé.
Esther a Jerry Hicks

Timothy Ferriss

Štvorhodinový pracovný týždeň - je to veľmi dobrá knižka, ktorá v sebe obsahuje revolučné myšlienky o tom, ako sa v pracovnej oblasti oslobodiť od starých názorov a pravidiel, a osvojiť si nové. Systémy, na ktoré sme boli zvyknutí niekoľko rokov sú v dnešnej dobe už zastarané, ale častokrát nemáme dosť odvahy na to, aby sme sa nimi prestali riadiť. Je to však nevyhnutné, ak chceme žiť svoj život naplno a nie iba prežívať. Táto audioknižka nám ukáže cestu k radostnejšiemu životu a pomôže nám žiť naplno svoj život. Naučí nás, že luxusný bohatý štýl dnes môže byť dostupný každému. Stačí sa len otvoriť novým možnostiam ako preraziť v dnešnom pracovnom a podnikateľskom svete a byť úspešný!

Audioknižku načítal Robert Jícha. Je dostupná v českom jazyku. Túto audioknižku odporúčame ľuďom, ktorí nie sú spokojní s tým, čo dosiahli v pracovnej oblasti, chceli by sa posunúť niekde ďalej a žiť svoj život naplno. Je vhodná pre zamestnancov, podnikateľov, ale aj pre všetkých tých, ktorí sa v pracovnej oblasti ešte len hľadajú.

Tu si môžete prečítať recenziu ku knižke Štvorhodinový pracovný týždeň.

TU si môžete kúpiť a stiahnuť audioknižku “Štvorhodinový pracovný týždeň“ od Timothyho Ferrissa na Martinus.sk! ✔︎

David Deida

Cesta pravého muža (Duchovný sprievodca pre mužov. Alebo ako si poradiť s výzvami, ktoré mužom prinášajú ženy, práca a sexuálna túžba.) - predstavuje povinné čítanie alebo počúvanie pre každého správneho muža! Je to praktická príručka, ktorá učí mužov, ako byť mužmi. Vysvetľuje tu rozdiely medzi mužmi a ženami. Je presná a priama. Zaoberá sa hlbokými duchovnými otázkami: „Aký je zmysel a cieľ môjho života? Aké je moje životné poslanie? Čo ženy naozaj chcú?“

Audioknižka je rozdelená na osem častí, v ktorých sa autor venuje jednotlivým témam: 1. Cesta muža. 2. Ako zaobchádzať so ženami. 3. Práca s polaritou a energiou. 4. Čo ženy naozaj chcú. 5. Vaša temná stránka. 6. Ženská príťažlivosť. 7. Telesné cvičenia. 8. Intímna joga pre mužov a ženy.

Audioknižku načítal Vladislav Beneš. Je dostupná v českom jazyku. Túto audioknižku odporúčame všetkým mužom, ktorí chcú na sebe pracovať. Pre lepšie pochopenie mužského sveta je vhodná aj pre ženy a pomôže im zlepšiť ich partnerský vzťah. Je pre ne návodom na cestu do duše muža.

TU si môžete prečítať recenziu ku knižke Cesta pravého muža.

TU si môžete kúpiť alebo stiahnuť audioknižku “Cesta pravého muža“ (CD) od Davida Deidu na Martinus.sk! ✔︎

Lorna Byrne

Anjeli v mojich vlasoch - táto audioknižka je skutočným životným príbehom írskej mystičky Lorny Byrne, ktorá vidí oveľa viac ako len hmotný svet. Stretáva sa s bytosťami z duchovných svetov. Lorna už od malička vidí anjelov a rozpráva sa s nimi. Hovorí o tom, že anjeli sú neustále s nami a pomáhajú nám. Musíme sa len naučiť všímať si ich. Sú pripravení pomôcť nám v akejkoľvek situácií. Stačí ich o to len požiadať. V tejto audioknižke sa Lorna prvýkrát rozhodla porozprávať o svojich zážitkoch a skúsenostiach s anjelmi, ktorí ju sprevádzajú už od detstva.

Audioknižku načítala Gabriela Filippi. Je dostupná v českom jazyku. Túto audioknižku odporúčame ľuďom, ktorí pracujú na svojom duchovnom rozvoji a zaujímajú sa o anjelov. Je vhodná na počúvanie aj pre klientov, u ktorých ide o exorcizmus alebo rôzne formy posadnutia.

TU si môžete kúpiť audioknižku “Anjeli v mojich vlasoch“ (4xCD) od Lorny Byrne na Panta Rhei.sk! ✔︎

Doreen Virtue

Liečenie s anjelmi - táto audioknižka obsahuje viac ako 7 hodín nádherných a upokojujúcich slov. Nájdete v nej praktické návody a postupy na to, ako môžete s pomocou anjelov liečiť rôzne oblasti života - vaše vzťahy, telo, zamestnanie, finančné záležitosti alebo rodinný život. Dozviete sa tu aj veľa zaujímavých informácií o anjeloch. Súčasťou audioknižky sú rôzne anjelské afirmácie a anjelské modlitby. Ako napríklad anjelská modlitba za nájdenie životného partnera. Už z audioknižky samej o sebe cítiť veľkú láskavosť a vnútornú silu. Otvorte sa týmto anjelským liečivým energiám. Z audioknižky sa dozviete, ako spoznať naše božské poslanie, čo znamenajú anjelské čísla a mnoho ďalších vecí. Predstavuje relaxáciu a zároveň je zamyslením nad svetom anjelov.

Audioknižku načítala svojím kľudným hlasom Naďa Konvalinková. Je dostupná v českom jazyku. Túto audioknižku odporúčame ľuďom, ktorí pracujú na svojom duchovnom rozvoji a zaujímajú sa o anjelov. Je vhodná na počúvanie aj pre klientov, u ktorých ide o exorcizmus alebo rôzne formy posadnutia.

TU si môžete kúpiť alebo stiahnuť audioknižku “Liečenie s anjelmi“ (CD) od Doreen Virtue na Martinus.sk! ✔︎

Dan Miller

Tajomstvo príťažlivosti - je to motivačná audioknižka, ktorá nás jednoduchým a zrozumiteľným spôsobom oboznamuje so „Zákonom príťažlivosti“ a učí nás, ako ho správne používať. Spomína sa tam aj dôležitosť prvej rannej hodiny, ktorá sa tam nazýva „zlatá hodina“. Ďalej je tam vysvetlený napríklad zákon príčiny a následku, zákon súhlasnej vibrácie, ako sa zbaviť strachu, obmedzujúcich presvedčení o sebe samom, ako robiť to, čo robia úspešní ľudia, pracovať na sebe samom a stať sa najlepším v tom, čo chcete robiť. Hovorí aj o tom, ako si správne priať.

Audioknižku nahovorila Jolana Ferencová a ďalší interpreti. Je dostupná v českom jazyku. Túto audioknižku odporúčame každému, kto pracuje na svojom osobnom rozvoji. Je vhodná najmä pre začiatočníkov.

TU si môžete kúpiť a stiahnuť audioknižku “Tajomstvo príťažlivosti“ od Dana Millera na Martinus.sk! ✔︎

Petra Vychytilová

Nastydlá strašidla - táto knižka obsahuje rozprávkové príbehy pre deti so super hudbou a je nahovorená známymi hercami. Príbehy v nej sú krásne ilustrované vlastnými kresbami autorky. Na jej poklade sa pripravuje aj divadelné predstavenie a autorka pracuje aj na jej pokračovaní. Je veľmi vhodná najmä pre mamičky s deťmi.

Príbehy v nej sú veľmi duchovné a hlboké a sú veľmi vhodné aj pri liečení. Odporúčame ju pre deti od 3 rokov. Audioknižku nahovorila Eva Hrušková a Jan Přeučil.

TU si môžete kúpiť audioknižku “Nastydlá strašidla“ od Petry Vychytilovej na Kosmas.cz! ✔︎

Poznámka: Na tejto stránke sa ešte pracuje a bude priebežne aktualizovaná!!! Postupne sem budeme pridávať aj ďalšie audioknižky.

Biela mágia - úspešne, osobne a individuálne.

Požiadaj o predbežnú bezplatnú analýzu a začni s jej pomocou ešte dnes vylepšovať svoj život, vzťahy a sebapoznanie!

Máš problémy vo svojom ľúbostnom živote a nevieš, ako ďalej? Si práve teraz konfrontovaný s niečím, čo si doteraz považoval za nemožné? V zmysle: „Prekliatie, démoni“? Chceš nahliadnuť do možnej budúcnosti, alebo potrebuješ vedieť odpovede na svoje otázky? Na probléme pracujeme magicky tak dlho, kým nie je vyriešený. Po celý čas zostávame s klientom v kontakte.

Môžeš nás navštíviť aj osobne za účelom rozhovoru alebo spoločnej meditácie.

Biela mágia

Nájdite rovnováhu, mier a novú inšpiráciu v našich zasvätených priestoroch. U nás zažijete osobné konzultácie, ako aj meditačné semináre a pravidelné prednášky.

Či si myslíš, že to dokážeš, alebo si myslíš, že to nedokážeš, v oboch prípadoch máš pravdu. Henry Ford

© 2011 2021 Pavol Malenký I Marion Daghan-Malenky I Monika Slivová I Skúsenosti I Magierin Damona