Duchovná a motivačná literatúra

Odporúčané audioknižky

Duchovná a motivačná literatúra

Na tejto stránke by sme vám radi odporučili knižky, ktoré sú dostupné aj vo forme audioknižiek na počúvanie. Audioknižky si môžete kúpiť na CD alebo vo forme MP3 na stiahnutie. Ich výhodou je to, že ich môžete počúvať kedykoľvek a kdekoľvek, a tým šetria čas. Napríklad v autobuse, pri šoférovaní, varení, upratovaní a podobne. Počúvanie je tiež rýchlejšie ako čítanie. Sú vhodné najmä pre tých ľudí, ktorí sú veľmi zaneprázdnení alebo veľa cestujú.

Myseľ, ktorá sa otvára novým myšlienkam, sa už nikdy nevráti do pôvodnej veľkosti.
Albert Einstein

Ramtha

Biela kniha - Ramtha je duchovný učiteľ, ktorý bol obyčajným človekom, otrokom, ale aj bojovníkom. Pred 35 tisíc rokmi sa narodil a žil, ako on hovorí, na tejto planine. Z obyčajného človeka sa stal duchovným učiteľom. Postupným poznávaním sveta a samého seba, našiel boha. Učí nás ako žiť, nájsť seba a pochopiť tento svet. Reinkarnácia je vlastne naše rozhodnutie, rozhodnutie, že sme niečo urobili zle a chceme to zmeniť, a preto sa znovu rodíme. My všetci sme bratia a sestry. Máme strach zo smrti, ale tá je len veľkou ilúziou. Zabudli sme na to, kto sme.

Ramtha dokázal ako jeden z mála vstúpiť na nebesia (nanebovstúpenie). Hovorí, že nikdy nie sme oddelení od boha a že boh je naša súčasť, rovnako ako my sme súčasťou jeho. On je náš otec aj matka. Boh je z časti materiálny, pretože všetko pochádza z boha. Vďaka slobodnej vôli sme navždy s ním spojení. Nemáme lipnúť na minulosti, tá už je preč. Je až neuveriteľné, čo všetko dokáže naša myseľ a aj telo. Ako mať otvorenú myseľ, ako pozorovať. Ako dosiahnuť pokoj a ako byť žijúcim bohom.

Žijeme v prelomovej dobe, v čase rozkvetu duší a zmeny života na tejto planine. Čo je aura. Ako funguje naše telo, náš mozog.

Keď som premýšľal, čo napísať o tejto knihe, uvedomil som si, že keby som mal popísať a vysvetliť všetko, čo je v tejto knihe, musel by som napísať ďalšiu knihu a minimálne raz takú veľkú. Je to skutočne zaujímavá a poučná kniha. Je plná úžasného vedenia o nás ľuďoch, o všetkom, čo nás obklopuje, ale aj o tom, kto sme a čo tu robíme. Odpovedá na množstvo otázok, ktoré všetci máme. Všetci sme bohmi a my rozhodujeme o svete.

PS.: Ak spoznáš sám seba a dokážeš milovať druhých bez ohľadu na to, akí sú, staneš sa bohom, ktorým si.

Ďakujeme Honzíkovi za recenziu!

TU si môžete kúpiť knihu “Biela kniha - Ramtha“ na BrainMarket.sk! ✔︎

Michal Drienik

V okovách systému - konečne dobrá kniha od mladého SLOVENSKÉHO spisovateľa.

V knihe nájdete viac menej všetko, čo potrebujete, ak ste pripravený PREBUDIŤ SA zo systému alebo matrixu, v ktorom žijeme. Dozviete sa, čo robiť so sebou samým, ako sa o seba starať, či už po fyzickej alebo mentálnej stránke, ako nás ovplyvňuje naše myslenie. Čo je systém, ako na nás vplýva. Ako sa naprogramovať.

Nejdem prezrádzať viac, pretože táto knižka stojí za kúpenie. 🙂

Ďakujeme Lenke za recenziu!

TU si môžete kúpiť audioknižku “V okovách systému“ (MP3) od Michala Drienika na Martinus.sk! ✔︎

Gary Chapman

5 jazykov lásky - každý z nás zažil situáciu v rodine, či už so súrodencami, deťmi, rodičmi alebo manželmi/manželkami, že sa cítite nepochopený alebo nechápete pocitom svojich blízkych. Cítite sa nevypočutý, odmietnutý, zneužitý, ale druhá strana to tak necíti, nevníma alebo nechápe.

Gary Chapman vo svojej knihe 5 jazykov lásky píše, že stačí prísť na to, akým jazykom lásky druhá strana komunikuje. Sú to slová uistenia, pozornosť, prijímanie darov, skutky služby a fyzický dotyk. Darmo budete niekomu nosiť darčeky, keď reaguje na slovo, komplimenty.

Darmo budete niekomu hovoriť komplimenty, keď jeho jazykom lásky je fyzický kontakt. Autor opisuje množstvo príbehov z praxe. Sú to fajn nástroje, ktoré možno použiť, ak máte problém a neviete si s ním rady. Odporúčam tým, ktorí majú problémy vo vzťahoch a je tam ochota vyriešiť to z oboch strán.

Ďakujeme Lenke za recenziu!

TU si môžete kúpiť audioknižku “5 jazykov lásky“ (MP3) od Gary Chapmana na Martinus.sk! ✔︎

Neale Donald Walsch

Všetky knižky od Neala Donalda Walscha zatiaľ nevyšli vo forme audioknižiek a sú dostupné iba vo forme klasických knižiek. Hľadači na internete sa ale dopracujú aj k nahovoreným verziám jeho knižiek. Radi by sme vám uľahčili toto hľadanie, a preto vám dávame do pozornosti audioknižku Rozhovory s Bohom IV., ktorá je voľne dostupná na YouTube v českom jazyku. Okrem toho vyšla nedávno vo forme audioknižky aj prvá a druhá časť knihy Rozhovory s Bohom I. a Rozhovory s Bohom II.

Rozhovory s Bohom I. - IV. - tieto knižky sa zaoberajú všetkými oblasťami ľudskej pozemskej existencie - od riešenia osobných otázok a problémov (vzťahy, práca, zdravie, úspech, duchovný rozvoj) cez problémy celospoločenské (sociálne, ekonomické) až po otázky zaoberajúce sa podstatou duše, priestoru a času a možnou transformáciou spoločnosti a vedomia ľudstva.

Knižky nemajú priamo nič spoločné s kresťanstvom alebo iným náboženstvom a je potrebné ich čítať alebo počúvať s otvorenou mysľou. Tvoria základ knižnice každého človeka, ktorý je na duchovnej ceste.

Rozhovory s Bohom I. - veľa otázok na Boha, na ktoré sme dostali odpovede pomocou N. D. Walscha. Ako vieme, že sa rozprávame s Bohom a nie sú to naše výplody fantázie? Pretože najväčšia myšlienka je radosť, slovo je pravda a čin je láska. Boh vyzýva, aby sme dávali viac na naše skúsenosti, ako na slová.

Odpovedá postupne na otázky, ktoré mu autor kladie. Ako by sme mali žiť, otázky ohľadom sexuality, zmien, ktoré nastávajú na planéte a celkovo nášho života. Prečo máme v sebe vštepené, že peniaze sú zlé, mať sex je niečo nečisté a viac menej, že za svoje choroby si môžeme sami tým, ako žijeme a hlavne ako myslíme. Treba pochopiť, akú silu majú naše myšlienky.

„Počúvaj ma vo svojej duši, počúvaj ma vo svojom srdci, počúvaj ma vo svojej mysli, počúvaj ma všade. Kedykoľvek budeš mať nejakú otázku, vedz, že som na ňu už odpovedal. Potom sa popozeraj okolo seba. Moju odpoveď môžeš nájsť v nejakom už uverejnenom článku, v nejakej už napísanej kázni, ktorá bude už čoskoro prehlásená, vo filme, ktorý sa práve natáča, v piesni, ktorá bola včera zložená, v slovách, ktoré ti povie tvoja milovaná, v srdci nového priateľa, s ktorým sa čoskoro zoznámiš. Moja pravda je prítomná v šepote vetra, v bublaní potoka, v hrmote búrky, v šumení dažďa. Moja pravda je dotyk Zeme, vôňa ľalie, teplo Slnka, príťažlivosť Mesiaca... NIKDY ŤA NEOPUSTÍM, nemôžem Ťa opustiť lebo si môj výtvor, moja dcéra, môj syn, môj cieľ a moje JA. Príď ku mne kdekoľvek a kedykoľvek... budem tam s pravdou a svetlom …"

TU si môžete prečítať recenziu ku knižke Rozhovory s Bohom I.

TU si môžete kúpiť audioknižku “Rozhovory s Bohom I.“ (MP3) od Neale Donald Walsch na Martinus.sk! ✔︎


Rozhovory s Bohom II. - v druhej knihe Rozhovory s Bohom od N.D. Walscha sa autor rozpráva s Bohom a riešia viac otázky týkajúce sa celej spoločnosti, ako jedinca. Má viac menej štyri väčšie okruhy - čas/priestor, sexualita, vzdelanie/múdrosť a nová spoločnosť. Všetky tieto okruhy sú na zamyslenie a hlavne ako alebo čo je vlastne čas - prítomnosť, minulosť, budúcnosť? ...

Mňa osobne zaujali vzdelanie/múdrosť a nová spoločnosť.
…Vzdelanie má veľmi málo spoločné s vedomosťami. Múdrosť sú aplikované vedomosti. Učíte svoje deti, čo si majú myslieť, aby ste ich učili ako majú myslieť. Keď deťom predávate vedomosti, hovoríte im, čo si majú myslieť, to znamená, že im hovoríte, čo majú vedieť, čo chcete, aby považovali za pravdivé. Keď deťom predávate múdrosť, nehovoríte im, čo majú vedieť, ani čo je pravdivé, ale skôr im ukazujete, ako môžu nájsť svoju vlastnú pravdu. Nechajte deti objavovať. Vedomosti sa zabúdajú, múdrosť nikdy…
Deťom treba povedať skutočnosť, všetko, čo sa stalo a všetko, čo o tom vieme a nechať ich samé rozhodnúť sa.

Nová spoločnosť - je na čase, aby ľudia dosiahli nové vedomie. Vedomie lásky a zjednotenia. Hovorí o tom, že sa utrácajú neskutočne obrovské peniaze na vojenský priemysel a pritom by mohli byť využívané úplne inak - napr. na sociálne zabezpečenie. Nerastné bohatstvo/zdroje by mali patriť všetkým ľuďom a nie iba jednotlivcom. Mali by sme sa viac duchovne rozvíjať. Je to zaujímavé, keďže kniha bola napísaná myslím v roku 1994 a už vtedy sa riešila táto myšlienka. Je to akási "predzvesť" terajšieho projektu Tvorivá spoločnosť, ktorá hovorí o tom istom. Ľudia by mali začať žiť ako Ľudia, zjednotiť sa a vytvoriť novú spoločnosť, t.j. dosiahnuť zlatý vek.

Ďakujeme veľmi pekne Lenke za recenzie!

TU si môžete kúpiť audioknižku “Rozhovory s Bohom II.“ (MP3) od Neale Donald Walsch na Martinus.sk! ✔︎

TU si môžete prečítať recenziu ku knižke Rozhovory s Bohom IV.

Rozhovory s Bohom IV.

Anna Bykovová

Samostatné dieťa alebo Ako sa stať lenivou mamou - sme so správaním a zvykmi našich detí ako rodičia spokojní? Sú dostatočne samostatné? Nie sú rozmaznané? Vedia, budú si vedieť, poradiť v dnešnej zaujímavej dobe? Autorka ako detská a rodinná psychologička vysvetľuje, prečo sa naše deti správajú, ako sa správajú a čo s tým môžeme robiť. Knižka je plná rôznych príkladov z každodenného života.

Vie si dieťa upratať za sebou hračky? Musíte ho uspávať alebo dokáže zaspať samé? Dokáže sa pripraviť do školy samé alebo musíte pri dieťati sedieť a kontrolovať ho? Pomáha vám dieťa pri domácich prácach alebo od vás stále chce nové hračky bez toho, aby pre to niečo spravilo? Vie íst dieťa samé do obchodu a priniesť to, čo potrebujete?

Ako ste na tom vy ako rodič? Je dôležité pochopiť to, že dieťa je nový život a nie pokračovanie toho vášho. Nie je to o tom, že dieťa bude plniť vaše nesplnené sny. Nechajte ho ísť vlastnou cestou, nie tou, akou by ste šli vy.

Zhodnoťte to, čo ste prežili vo svojom detstve, ale úprimne, čo by ste chceli, aby prežilo aj vaše dieťa a čo vonkoncom nie. Nebuďme ako rodičia prekvapení z toho, ako sa naše dieťa správa, pretože je viac než isté, že je to chybou našej výchovy. Ak za svoje dieťa rozhodujeme stále my, nemôžeme čakať, že keď vyrastie bude sa vedieť rozhodnúť samé. Ak za dieťa vyriešime všetky problémy, nemôžeme čakať, že keď vyrastie bude ich vedieť vyriešiť samé. Takto by sme mohli pokračovať...

V čom teda spočíva princíp alebo ako sa stať lenivou mamou? Vďačná knižka, ako sa vyvarovať chybám a dostať tipy pri výchove!

Ďakujeme Lenke za recenziu!

TU si môžete kúpiť audioknižku “Samostatné dieťa alebo Ako sa stať lenivou mamou“ (MP3) od Anny Bykovovej na Martinus.sk! ✔︎

Deepak Chopra

Vytváranie hojnosti - rozmýšľali ste niekedy nad tým, prečo niektorí ľudia majú všetkého dostatok? Prečo bohatí nemajú strach o peniaze? Neriešia všedné starosti a hlavne nie sú hladní po úspechu a uznaní? Odpoveďou je táto zaujímavá audiokniha. Ktorá vám ukáže a možno len pripomenie to, čo už dávno viete. Ukáže vám, že nič nepotrebujete, pretože to už dávno máte, aj keď si myslíte pravý opak. Hoci je táto audiokniha pomerne krátka, jej obsah vydá na tisíc stránok iných kníh. Dozviete sa, že všetko pochádza z ničoho. Že je všetkého nekonečný dostatok. Všetci a všetko pochádza z jednej a tej istej podstaty, či energie.

Deepak Chopra nám dáva jednoduchý návod na to, ako si vytvoriť život plný hojnosti. Ako mať to, po čom túžime a chceme. Či už je to vysnívaná práca, peniaze, partner, či iná túžba a prianie. Stačí dodržiavať pár jednoduchých, ale dôležitých pravidiel. Uvedomiť si, že na všetko máme nárok. Nebyť závislý na cieli. Byť vďačný za to, čo máme. Byť šťastný a robiť ostatných šťastnými. Slúžiť druhým a byť tu pre druhých. Milovať a ctiť samého seba a druhých. Atď...

Pre mňa táto audiokniha bola pripomenutím, že nie je potrebné mať strach. Byť naďalej šťastným a bezstarostným človekom, ktorý s láskou a úctou prežíva krasný život. Uvedomil som si, že želanie má byť určitým spôsobom poďakovanie. Nie je potrebné byť závislý na výsledku, ale prijať tú skutočnosť, že sa už skutok stal. Prijať to, že všetci sme bohatí, šťastní, zdraví, milujúci. Prijímajme, ale aj dávajme. Milujme a buďme milovaní. Sme božské bytosti, sme ľudia. Zaslúžime si to najlepšie a dávajme to najlepšie. Odporúčam vám vypočuť si túto audioknihu aspoň trikrát. Alebo ju počúvajte každý deň, kým sa nestane vašou súčasťou a vy jej. Krásne počúvanie.

PS.: Nehľadajte to, čo už dávno máte.

Ďakujeme Honzíkovi za recenziu!

TU si môžete kúpiť audioknižku “Vytváranie hojnosti“ (MP3) od Deepak Chopra na Martinus.sk! ✔︎


Sedem duchovných zákonov úspechu - Deepak Chopra (1946) je americký lekár a spisovateľ, pôvodom z Indie. Po ukončení štúdia medicíny odišel v roku 1968 do USA. V 80. rokoch minulého storočia sa začal zaujímať o ajurvédu a techniku transcendentálnej meditácie (TM). Svoje vedomosti zhrnul Deepak Chopra do základu svojho učenia - do siedmych jednoduchých, ale silných princípov. Tie sa dajú ľahko uplatniť vo všetkých oblastiach života.

1. zákon čistej potenciality
Všetko je vhodné prijímať s istým nadhľadom. Dôležité je veriť a hľadať spojenie so Zdrojom čistého vedomia. To dosiahneme najlepšie v meditácii a v spojení s prírodou (kráčaj naboso po tráve, objímaj stromy, alebo si len tak ľahni na trávu - na zem).

2. zákon dávania
Všetko je v pohybe. Ak sa má “niečo” naplniť čímsi novým, je nutné to “niečo” najskôr vyprázdniť. Lakomosť nepatrí k hojnosti. Problémom lakomcov je prijať akýkoľvek dar. Neprijatie daru z falošnej skromnosti, je komplikáciou pre budúce šťastie obdarovaného i darcu. Preto sa nebráňme prijímať dary. Potešme darcu prijatím a radosťou z prijatého daru.

3. zákon karmy alebo príčiny a dôsledku
Tento zákon býva častokrát mylne chápaný ako zákon pomsty. Je však dobré vedieť, že každý čin má svoje dôsledky. Tie sa skôr či neskôr prejavia. „Čo sme zasiali, to bude našou úrodou.“

4. zákon najmenšej snahy
Aj u nás poznáme príslovie “netlač na pílu”. To úplne platí na podstatu tohto zákona. Inteli-gencia prírody funguje s nenásilnou ľahkosťou. Ak budeme robiť menej, dosiahneme viac. Hlavne pri liečení ochorení je tento zákon podstatný. Jeho aplikácia ide v troch krokoch:
PRIJÍMANIE – každý okamih je práve taký, aký má byť.
ZODPOVEDNOSŤ – neobviňujme nikoho a nič zo situácie, v ktorej sa nachádzame.
POPRETIE NUTNOSTI OBRANY – ak sa prestaneme brániť, získame veľké množstvo energie.

5. zákon úmyslu a túžby
Tento zákon pôsobí podobne ako zákon príťažlivosti. Môžeme si želať čokoľvek, ale pokiaľ naše želanie nepadne na úrodnú pôdu, nebudeme zbierať žiadne plody. Ani naše najlepšie formulované želania sa nikdy nesplnia presne a stopercentne. Avšak svojim úsilím významne zvyšujeme pravdepodobnosť ich naplnenia. Čím viac na niečo myslíme, tým je väčšia pravdepodobnosť, že sa to stane.

6. zákon odstupu
Ak chceme niečo dosiahnuť, musíme sa zbaviť pripútanosti k danej veci, osobe alebo myšlienke. Už Budha hovorieval, že pripútanosť je príčinou utrpenia. Zbavením sa pripútanosti ukončíme utrpenie. Akákoľvek snaha o istoty je čírou ilúziou.

7. zákon dharmy alebo zmyslu života
Našou úlohou je vedieť sa povzniesť a objaviť svoje vyššie „JA“. Sme tu preto, aby sme slúžili ľudstvu. Pýtajme sa: „AKO MÔŽEM POMÔCŤ?"

Sedem duchovných zákonov úspechu - túto audioknihu by som nazval: ako mať šťastný život a žiť a plniť si svoje sny. Všetko je v podstate jednoduché. Stačí si uvedomiť pár zakladných pravidiel, vďaka ktorým si zjednodušíte váš život ale aj prospejete ľudstvu. Prijímajte všetko, čo je vám v živote dané. Meditujte, choďte do prírody, vnímajte tú krásu a lásku, ktorá sa v nej skrýva. Dávajte, ale aj prijímajte, nielen dary, ale aj ostatných a sami seba. Očistite seba a naplňte sa šťastím a láskou. Buďte šťastní a robte aj ostatných ľudí šťastnými. Karma alebo príčina a následok. Áno, vo vesmíre to tak chodí, čo zaseješ, to aj zožneš. Každá vyslaná energia musí byť opäť vrátená, aby bolo všetko v rovnováhe. Ale karmu buď môžeme prijať za to, čo sme urobili alebo ju môžeme transformovať. Pamätajte si, že na to, čo chcete sa nesmiete ponáhľať a hlavne nenásilne a s ľahkosťou.

Pamätajte si, že nech si prajete čokoľvek, len musíte dať správnu formuláciu a všetko s láskou odoslať a hlavne ľahko a všetko nechať byť. Nelipnite na svojich prianiach. Nepripútavajte sa k vášmu cieľu, to hlavné je cesta. Užívajte si cestu k vášmu cieľu. Myslite na to, že ste dokonalí. Že ste jedineční a je minimálne jedna činnosť, v ktorej ste najlepší na svete. Je na vás ju nájsť a uplatniť. Nájdite svoje vyššie Ja a nájdite svoju podstatu. Pýtajte sa, ako a čím môžem pomôcť ľudstvu? Ako mám byť prospešný?

Táto audiokniha predstavuje zaujímavý a hlavne poučný návod na lepší a šťastný život. Zaujalo ma, ako sú niektoré veci jednoduché a v praxi použiteľné. Všetci poznáme ten krásny pocit, keď vás niekto obdaruje alebo vám prejaví vďačnosť, no nie je to snáď to najkrajšie? Dávajte dary a oni sa vám budú vracať. Dávajte to dobré a dobré sa vám vráti. Transformujete svoju zlú karmu tým, že sa zmeníte a budete pomáhať druhým s láskou a nezištne. Prospievajte ľudstvu, vždy je nejaká možnosť. Východisko existuje. Nájdite seba samého. Prajem príjemné počúvanie.

PS.: Hovorí sa, že menej je viac, ale čím viac nás bude, tým lepší svet vytvoríme.

Ďakujeme Honzíkovi za recenziu!

TU si môžete kúpiť audioknižku “Sedem duchovných zákonov úspechu“ (MP3) od Deepak Chopra na Martinus.sk! ✔︎

Hojnosť, nespútanosť a dostatok, sú naším prirodzeným stavom. Stačí osviežiť v pamäti to, čo už poznáme.
Deepak Chopra

Nespútaná energia - Deepak Chopra v audioknihe Nespútaná energia, predstavuje myšlienku, prečo a ako strácame energiu. Prečo a ako vzniká chronická únava. Dáva nám možnosť, ako s ňou bojovať a ako si zvýšiť svoju energiu. V tejto audioknihe nahliadneme do Ajurvédy, teda do indickej medicíny. Ďalej sa dozvedáme o tom, ako jedlo pôsobí na našu energiu. Vďaka Ajurvéde sa naše telá dajú zaradiť do troch telesných skupín. Prvá je Váta, druhá Pitha a tretia Kabha. V knihe nájdeme postup ako zistiť, do ktorej skupiny patríme. Môže to byť jedna, ale aj kombinácia dvoch alebo aj všetkých skupín. Dozvedáme sa, čo je pre každú skupinu špecifické a čo jej prospieva.

Pre mňa ako človeka, ktorý sa zaujíma o liečiteľstvo, je táto kniha zaujímavá tým, že mi dovolila nahliadnuť do indického liečiteľstva Ajurvédy.

Dozvedel som sa, že každá telesná skupina má špecifické vlastnosti, tak na druh jedla, ako aj na duševné a osobnostné povahy. To, čo je pre jednu skupinu prospešné je pre ďalšiu obmedzujúce a kontraproduktívne. Samozrejme, že pre najlepší a najprospešnejší príjem energie je najlepšie byť vegetariánom. Jednoducho jesť živé jedlo plné slnka a energie. Postupom času sami zistíme, aké jedlo nám dodá energiu a ktoré nám ju vezme. Milujte jedlo. Počúvajte svoje telo a ono vás samo povedie. Prajem vám príjemné počúvanie a nezabudnite, že láska ide cez žalúdok.

PS.: Naše telo je ako záhrada, starajte sa oň a ono vám dá svoje ovocie.

Ďakujeme Honzíkovi za recenziu!

TU si môžete kúpiť audioknižku “Nespútaná energia“ (MP3) od Deepak Chopra na Martinus.sk! ✔︎

Anastasia Novych

Nedávno sa k nám dostali knižky od Anastasie Novych, ktoré by sme vám tiež radi odporučili. Knižky vyšli pôvodne v ruštine a postupne sa preložili aj do ďalších jazykov. Odporúčame ich každému, kto pracuje na svojom duchovnom rozvoji. Sú vhodné pre začiatočníkov, ako aj pre pokročilých. Nájdete v nich aj veľa duchovných techník a meditácií, ktoré sú zrozumiteľne vysvetlené.

Sensei zo Šambaly I. - IV. - formou rozprávania sa v nich zoznámime so šestnásťročnou dievčinou, ktorá hľadá odpovede na svoje otázky a východisko zo svojich problémov. Zoznámi sa s duchovným učiteľom Senseiom, ku ktorému začne chodiť na tréningy. Toto stretnutie zmení od základov jej život. Zaoberá sa v nich hlbokými duchovnými otázkami: „Kto som?“, Čo je zmyslom môjho života?“ V druhej časti je opísaný pobyt skupinky so Senseiom pri mori. Hovorí sa v nej o Bódhisattvovi a svätcovi Agapitovi Pečerskom. V tretej časti sa k prázdninujúcej skupinke pridá bohatý Ahriman, ktorý je stelesnením našich prianí, túžob a materiálnych hodnôt. Štvrtá časť je viac historická a odhaľuje to, čo človek vo svojom vnútri cítil. Že dejiny sú podávané tak, ako sa to niekomu hodí a aká je skutočná pravda. Knižky sú založené na skutočnom príbehu a zachytávajú udalosti odohrávajúce sa v roku 1991.

TU si môžete kúpiť knižku “Sensei zo Šambaly. Kniha 1“ (klasická knižka) od Anastasie Novych na allatrabook.sk! ✔︎

TU si môžete kúpiť knižku “Sensei zo Šambaly. Kniha 2“ (klasická knižka) od Anastasie Novych na allatrabook.sk! ✔︎

TU si môžete kúpiť knižku “Sensei zo Šambaly. Kniha 3“ (klasická knižka) od Anastasie Novych na allatrabook.sk! ✔︎

TU si môžete kúpiť knižku “Sensei zo Šambaly. Kniha 4“ (klasická knižka) od Anastasie Novych na allatrabook.sk! ✔︎

Ezoosmóza - nájdete v nej dôležité informácie týkajúce sa exorcizmu. Geliarovia ako bojovníci svetla v boji proti Kandukom, Lembojom, Klochtunom a Iznilom, ktorý sa kvôli malej duchovnosti ľudstva spojili s Abraxasom (Satanom, Luciferom) a jeho bandou. Vysvetľuje sa tam systém pôsobenia negatívnych síl a protiboja.

TU si môžete kúpiť knižku “Ezoosmóza“ (klasická knižka) od Anastasie Novych na allatrabook.sk! ✔︎

Vtáci a kameň - v tejto knihe je niekoľko pútavých príbehov, ktoré nám objasňujú, ako funguje karma. To, čo dávame, skôr alebo neskôr dostaneme aj naspäť, ale nemusí to byť priamo v tomto živote.

TU si môžete kúpiť knižku “Vtáci a kameň“ (klasická knižka) od Anastasie Novych na allatrabook.sk! ✔︎

Križovatka - dozviete sa v nej pravdu o slovanských národoch a o vysokej politike. Ľudstvo sa opäť nachádza na určitej križovatke a náš ďalší osud bude závisieť od voľby každého z nás.

TU si môžete kúpiť knižku “Križovatka“ (klasická knižka) od Anastasie Novych na allatrabook.sk! ✔︎

AllatRa - je vhodná pre pokročilých klientov a ľudí, ktorí sa už dlhší čas venujú práci na sebe samom. Prináša nám prapôvodné znalosti bez prikrášlenia a prekrútenia právd. Objasňuje dianie okolo nás.

TU si môžete kúpiť knižku “AllatRa“ (klasická knižka) od Anastasie Novych na allatrabook.sk! ✔︎

Vedomie a Osobnosť - Od vopred mŕtveho k večne Živému - je pokračovaním knihy AllatRa vo forme živého rozhovoru s Igorom M. Danilovom. Dozviete sa v nej, ako pracuje vedomie, systém, čo je to Osobnosť, sub-osobnosť a mnoho ďalšieho. Je to veľmi hlboká kniha, ktorú odporúčame pokročilým klientom. Pochopíte hlbšie súvislosti a skutočný zmysel života. Po jej vypočutí začnete cítiť Lásku a budete cítiť spojenie s Duchovným svetom.

TU si môžete kúpiť knižku “Vedomie a Osobnosť - Od vopred mŕtveho k večne Živému“ (klasická knižka) od Anastasie Novych na allatrabook.sk! ✔︎

Sensei zo Šambaly. Kniha 1

Sensei zo Šambaly. Kniha 2

Sensei zo Šambaly. Kniha 3

Sensei zo Šambaly. Kniha 4

Ezoosmóza

Ezoosmóza (PDF na stiahnutie)

Ezoosmóza (audiokniha)

Vtáci a kameň

Vtáci a kameň (PDF na stiahnutie)

Vtáci a kameň (audiokniha)

Križovatka

Križovatka (PDF na stiahnutie)

AllatRa

AllatRa (PDF na stiahnutie)

AllatRa - 1. časť (audiokniha)
AllatRa - 2. časť (audiokniha)
AllatRa - 3. časť (audiokniha)

Život je nepredstaviteľný a môže sa v ňom prihodiť čokoľvek, dokonca neuveriteľné veci, ktoré si ani nedokážeme predstaviť.
Anastasia Novych

Zuna Vesan Kozánková

TAO - cesta ku zdraviu - táto audiokniha je plná starej Čínskej múdrosti. Taoizmu a rád ako správne žiť a udržať, ale aj zlepšiť si zdravie. Je plná zaujímavých rád. Dozvedáme sa, že naše telo je ako planéta Zem a prechádza ročnými obdobiami. Každé obdobie znamená inú energiu Chi. Energiu, ktorá prechádza telom a orgánmi. Dozvedáme sa, že hlavným orgánom sú ľadviny, kde je uložená energia Chi. Tá je postupne rozvádzaná do celého tela a orgánov. Každý orgán vibruje na určitej frekvencii.

V období zimy sme náchylní na chlad. Ten nás oslabuje, strácame energiu a sme náchylní na choroby. Preto je dobré sa zohrievať. Chodiť skoro spať a dlho vstávať. Piť teplé nápoje a prehrievať sa z vnútra ale aj zvonku. Vyhýbať sa chladu a vetru. Byť v teple a starať sa o seba. Jarné obdobie je prebudenie a získanie novej energie a rastu. Pomaly si zvykáme na silu slnka a k tomu patrí aj zmena potravy. Leto je plné dlhých a teplých dní. Choďte neskôr spať a vstávajte skoro. V letných mesiacoch hrozí nebezpečenstvo prehriatia a je dôležité sa ochladzovať. Piť osviežujúce nápoje a veľa čerstvej zeleniny. Jeseň je obdobie úrody a máme plnú záhradu dobrého ovocia. Zberáme to, čo sme za celý rok tvorili.

Táto audiokniha ma oslovila a ukázala mi, že to, čo väčšinou robíme, nie je práve správne. S údivom som zistil, koľko vecí robíme zle, hlavne čo sa týka jedálnička. Všetci radi grilujeme v lete mäso, ale to nám skôr škodí. Grilovať by sa malo v zime. V zime by sme mali jesť všetko tepelne upravené aj zeleninu, ale len tak, aby zostala organizmu užitočná. V lete je zase najlepší šalát z čerstvej zeleniny. Audiokniha je plná rád a úžasných postrehov. Nájdete v nej, ako naše obličky, pečeň, slinivka, slezina a ďalšie orgány fungujú a čo potrebujú pre svoju správnu funkciu. Ako naše Chi prúdi telom. Správne vibrácie orgánov sa rovná zdraviu a dlhému životu. Táto audiokniha vám otvorí nové obzory, rovnako ako ich otvorila mne. Jedzte a žite tak, aby vaše telo bolo plné energie, zdravia a šťastia. Prajem príjemné počúvanie.

PS.: Milujte svoje telo, dajte mu lásku a starostlivosť a ono sa vám odvďačí dlhým životom.

Ďakujeme Honzíkovi za recenziu!

TU si môžete kúpiť audioknižku “TAO - cesta ku zdraviu“ (MP3) od Zuna Vesan Kozánková na Martinus.sk! ✔︎

Donald J. Robertson

Myslieť ako rímsky cisár - audiokniha je sprievodcom filozofie Marka Aurélia a jeho bohatého života. Obsahuje veľa Stoických rád a múdrostí. Autor čerpá z knihy Hovory k sebe, ktorú napísal Markus Aurélius. Radí nám ako zvládať a ovládať emócie, strach a ako byť úplne pokojný v akejkoľvek situácii. Ako premôcť hnev. Udržať si pokojnú myseľ a rozvahu. Ako hovoriť a správať sa múdro. Poznať a riadiť sa svojimi hodnotami. Ako sa stať filozofom a stoikom.

Každý z nás rieši problémy po svojom, ale málokto ich rieši v pokoji a s rozvahou. Je zaujímavé, koľko múdrosti sa nachádza v tejto knihe. Naučme sa prijímať bolesť. Hľadajme riešenie každého problému a majme na mysli, že každý z nás je smrteľný. Stoická filozofia je založená na vnútornom pokoji, múdrosti a prijímaní života ako cesty. Naučme sa ovládať túžbu a postavme sa problémom čelom a nenechajme sa nimi rozhodiť. Vzdajme sa strachu, postavme si vnútornú citadelu. Každý veľký muž svojej doby, musel zvládať nástrahy života.

Táto audiokniha ma veľmi zaujala. Asi ako väčšina ľudí som nevedel, že Markus Aurélius nebol len múdrym vládcom, ale aj stoikom. Zaujal ma celkový pohľad a príklady riešenia rôznych situácií. Ako zvládať svoje vášne, strachy a túžby. Ako byť lepším človekom a mať správne nastavené hodnoty. A množstvo ďalších úžasných rád. Počas počúvania som si uvedomil, že vo svojom živote sa nechám občas rozhodiť určitou situáciou. Našiel som riešenie, začal som ho používať a všetko sa zmenilo. Verím, že vám táto kniha pomôže rovnako, ako pomohla mne. Prajem príjemné počúvanie.

PS.: V každom z nás tkvie filozof, nech je vašou filozofiou, milovať život.

Ďakujeme Honzíkovi za recenziu!

TU si môžete kúpiť audioknižku “Myslieť ako rímsky cisár“ (MP3) od Donald J. Robertson na Audiolibrix.com! ✔︎

Ryan Holiday

Prekážka ako cesta - audiokniha Prekážka ako cesta, je zaujímavý a trefný návod na to, ako riešiť problémy a prekážky. Každý z nás denne rieši nejaký problém. Pritom stačí zmeniť pohľad na prekážku a všetko môže byť inak. Autor popisuje niekoľko krokov, ktoré nám pomôžu prekonať akúkoľvek prekážku. Niekedy si zbytočne pridávame starosti. Autor popisuje, že vždy je potrebné zachovať pokoj a rozvahu. Držať emócie na uzde a nenechať sa zbytočne vykoľajiť.

V každom z nás je neskutočná sila všetko zvládnuť a prekonať. Disciplína nám pomôže brať veci také, aké sú a riešiť ich v kľude bez zbytočných emócií. Naša vôľa je silná, len si ju uvedomte. Všetko sa dá riešiť v kľude a bez emócií, ktoré by nás len rozhodili. Žime v prítomnosti. Hľadajme možnosti a nachádzajme príležitosti. Zbavme sa strachu, ktorý nás len obmedzuje a nikdy nám nepomôže. Vždy buďte pripravení konať. Sústreďte sa na seba a svoju energiu. Kontrolujte svoje myšlienky a nenechajte sa nimi ovládať. Používajte samotnú prekážku ako zbraň proti prekážkam. Milujte život aj všetko, čo k vám prichádza, je to predsa život, váš život.

Počítajte s tým, že prekážky budú vždy prichádzať. Vytvorte si vo svojom vnútri pevnosť . Buďte vytrvalí a nezabúdajte, že sme všetci smrteľní.

Veľmi zaujímavá a poučná audiokniha. Zaujalo ma, koľko svetových osobností, prechádzalo toľkými prekážkami. Zistil som, že každý človek, či už sa narodil do chudoby alebo bohatstva, či je silný alebo má nejaký hendikep, môže dokázať čokoľvek. Stoicizmus v praxi, to je táto audiokniha. Pochopil som veľa ďalších myšlienok, ktoré použijem. Verím, že vďaka nim už prekážky nielenže budem prekonávať, ale aj s radosťou vyzerať. Prekážka ako cesta, veľká pravda. Prajem vám všetkým krásne počúvanie.

PS.: Prekážka je prekážkou, až keď ju tak beriete, ale ona je len skúškou a výzvou, ako celý život.

Ďakujeme Honzíkovi za recenziu!

TU si môžete kúpiť audioknižku “Prekážka ako cesta“ (MP3) od Ryan Holiday na Martinus.sk! ✔︎

Anita Moorjani

Umrieť a nájsť samú seba - Anita Moorjani rozpráva svoj životný príbeh. Už od detstva bola ako správna Indka vychovávaná k tomu, aby dodržiavala pravidlá. Rodičia z nej chceli mať poslušnú ženu pre manžela, ktorého jej vybrali. Anita to ale nechcela, chcela študovať a cestovať. To sa jej aj nakoniec podarilo. Stretla a vydala sa za muža svojho života. Postupom času jej blízki priatelia ochoreli na rakovinu a aj nakoniec zomreli. Anita robila, čo len mohla. Študovala všetko o rakovine, až toľko na ňu myslela a bála sa jej, že aj ona ochorela. Snažila sa s ňou bojovať, skúšala všetko, čo len šlo, ale aj ona nakoniec skončila v nemocnici. Prežila zážitok blízkosti smrti a to jej zmenilo celý život. Zmenilo tak, že sa uzdravila a jej príbeh pomáha k uzdraveniu aj iným.

Táto audiokniha prináša zaujímavý pohľad tak do kultúry, ako aj do duchovnej sféry. Dozvedáme sa, že za všetky choroby a hlavne rakovinu, môže náš strach. Anita popisuje svoj zážitok blízkosti smrti, ako nekonečnú a bezvýhradnú lásku. To, že sme všetci spojení v jednote s celým vesmírom a bohom.

Strach je náš najväčší nepriateľ a láska je liek a východisko. Láska k sebe samému, láska ku všetkým. Popisuje nám vnútorné nastavenie, ako byť šťastný a byť naplnený láskou a milovať seba. Pochopila a našla seba, našla podstatu nás všetkých. Našla lásku.

Audiokniha je krásna a nikto z nás nemusí byť na pokraji smrti, aby zistil, že láska všetko spája a je liekom na každú chorobu. Je to také jednoduché, len to pochopiť a milovať.
Prajem všetkým krásne počúvanie tejto nádhernej knihy.

P.S.: Láska má silu všetko tvoriť a uzdraviť, buďte tými, čo už ste, buďte láskou.

Ďakujeme Honzíkovi za recenziu!

TU si môžete kúpiť audioknižku “Umrieť a nájsť samú seba“ (MP3) od Anity Moorjani na Martinus.sk! ✔︎

Gary John Bishop

Vyser sa na to - v tejto knihe nájde človek presne to, čo potrebuje. Odpoveď na to, čo vlastne rieši každý jeden deň. Ľudia sa zaoberajú mnohokrát úplnými zbytočnosťami. Príliš veľa energie vkladajú do myšlienok, ktoré zbytočne motajú hlavu. Kniha hovorí o tom, ako nemáme preháňať a veci zveličovať. Táto kniha vás naučí prijímať veci také, ako prichádzajú a zamerať sa na spracovávanie myšlienok s nadhľadom. Naučí nás neočakávať nič a prijať všetko. Naučí nás ako si presadiť svoje a nebáť sa toho. Nárokovať si svoje a nebáť sa toho. Byť viac odhodlaným, pretože dokážeme oveľa viac, keď prestaneme veriť, že niektoré veci sú nemožné.

Ide o to, aby sme život brali viac slobodne, aby sme nerobili, ako sa tomu hovorí z komára somára. Ale sme sa pekne snažili brať život ako tanec. V knihe sú spísané dôležité afirmácie ako napr. Som ochotný, Som pripravený na výhru, Mám na to, Akceptujem neistotu, Moje myšlienky ma nedefinujú, definujú ma moje činy, Som odhodlaný, Neočakávam nič a prijímam všetko. Každá jedna kapitola má v sebe hlbokú podstatu. Odporúčam ju ako oddychovku a zároveň nájdenie správnych pokynov, ako sa najlepšie dokáže človek povzniesť nad veci, ktoré nie sú ani také horúce, ako sa človeku javia…

TU si môžete kúpiť audioknižku “Vyser sa na to“ (MP3) od Gary John Bishopa na Martinus.sk! ✔︎

Prestaňte riešiť h*vná - keď sa mi dostala do rúk kniha Prestaňte riešiť h*vná, zdalo sa mi, že bola napísaná priamo pre mňa. Hneď som si ju zamiloval, hlavne štýl, akým je napísaná. Autor si neberie servítky pred ústa a nazýva veci svojrázne, ale pravdivo. Každý z nás v živote rieši veľa zbytočností (hovien) namiesto toho, aby sa sústredil na svoje ciele a hľadal spôsoby ako ich dosiahnuť. Vďaka nej som si uvedomil množstvo zlých návykov a verím, že vďaka tejto knihe sa ich úspešne zbavím.

Autor hovorí, že za všetko môžu naše vrodené vzorce z detstva a z nášho okolia. Každý z nás v živote riešil nejaký problém, či už vo vzťahu alebo v práci, táto kniha vám ukáže, ako si zmeniť zlé návyky na dobré, ukáže vám, ako si udržať motiváciu a dosiahnuť všetko, čo len budete chcieť.

Myslím, že tú knihu by si mal každý vypočuť a verím, že v nej každý nájde kúsok seba. Ak riešite nejaký problém: nevydrží vám žiadny vzťah, máte málo peňazí, myslíte si, že nič nedokážete, nedarí sa vám schudnúť, tak táto kniha je tu pre vás. Ona vám ukáže cestu k tomu, ako to dokázať.

Tak prestaňte riešiť hovná, nevyjebávajte so sebou, zbavte sa vnútornej špiny a zoberte svoj život do svojich rúk. Staňte sa kúzelnými hubkami a žite život svojich snov. Stačí sa len započúvať a zvyšok je už len na vás.

Prajem vám veľa uvedomenia a zábavy.

Ďakujeme veľmi pekne Honzíkovi za recenziu! 🙏

TU si môžete kúpiť audioknižku “Prestaňte riešiť h*vná“ (MP3) od Gary John Bishopa na Martinus.sk! ✔︎

Keď sa oddávate ohováraniu, premieňate sa na človeka, ktorého uspokojuje zhadzovať druhých.
Gary John Bishop ​​– Prestaňte riešiť h*vná

Chytro na prú*ery - autor prichádza s návodom, ako hravo a bez zbytočných problémov prechádzať životom. Audiokniha nám ukazuje, ako sa dostať von z bludiska všedného života. Učí nás múdrosti, ktorá zmení život každého z nás. Ukazuje ako riešiť veci hneď a bez odkladania. Autor svojím svojráznym slovníkom popisuje, že všetko je len o nás. O tom, ako sme nastavení.

Ak chcete byť úspešní, musíte sa učiť a pozorovať úspešných ľudí. V našich životoch nastane vždy okolnosť, ktorá nás donúti urobiť zmenu. Neporovnávajte sa, učte sa. Zamyslite sa nad svojím životom a zmeňte ho, choďte si za svojimi snami. Berme a milujme druhých takých, akí sú. Nemilujte na polovicu, ale naplno. Láska je zodpovednosť. Láska je zážitok. Každá strata v živote je jeho súčasťou. Netrápte sa bolesťou zo straty. Poučte sa zo svojich prúserov. Prekonajte ich ľahko a bez bolesti. Nelipnime na veciach z minulosti. Tým, že prežijeme stratu, získame skúsenosť. Život je o nás a pre nás. Máme slobodu sa rozhodnúť, kým chceme byť a hlavne to dokázať. Môžeme mať všetko, čo chceme, pokiaľ si za tým pôjdeme. Zmeňme seba a zmeníme aj celý svoj život.

Audiokniha sa mi veľmi páčila. Gary John Bishop je mojím obľúbeným autorom. Jeho úžasné knihy, či už napr. Vyser sa na to alebo Prestaňte riešiť h*vná , sú napísané tak svojráznym spôsobom a pritom tak jednoduchým jazykom, že neviete, či sa smiať alebo pozerať s otvorenými ústami. Pochopil som, že za každý problém v živote si môžeme sami a len mi ho môžeme vyriešiť. Nikto iný to za nás neurobí. Uvedomil som si, že každá strata je prirodzená a že môžem prežiť tú bolesť, ktorú prináša, ale nesmiem sa ňou nechať ovládnuť. Audiokniha Chytro na prúsery, mi otvorila ďalšiu tajomnú komnatu, ktorá je súčasťou života. Pochopil som, že láska je základ spokojného života. Láska k sebe samému a k druhým.
Prajem vám všetkým príjemnú zábavu.

P.S.: Prúser sa stane prúserom, až keď ho nezvládnete.

Ďakujeme veľmi pekne Honzíkovi za recenziu! 🙏

TU si môžete kúpiť audioknižku “Chytro na prú*ery“ (MP3) od Gary John Bishopa na Martinus.sk! ✔︎

Spencer Johnson M.D.

Kam sa podel môj Syr? - Audiokniha Kam sa podel môj syr? rozpráva príbeh zo stretnutia priateľov, kde jeden z nich rozpráva všetkým príbeh. Príbeh o myškách a človiečikoch, čo žijú v bludisku. Všetci tam hľadajú svoj milovaný syr a riešia problémy, ako ho nájsť. Autor nám ukazuje, že všetci sme v bludisku a hľadáme a ženieme sa za syrom alebo za našimi cieľmi. Každému z nás sa dejú v živote zmeny a málokto ich vie prijímať. Ďalej nás učí, ako prijímať zmeny, predvídať ich a pracovať s nimi. Keď sa vzdáme nášho starého spôsobu života príde rýchlo iný a lepší.

Radujme sa zo zmien, ktoré sa nám v živote dejú, pretože cesta je dôležitejšia ako samotný cieľ. Berme život ako jedno veľké dobrodružstvo a jednu veľkú srandu. Strach nás núti zotrvať v starom spôsobe života aj keď vieme, že to nie je správne. Postupne nás zaženie do úzkych a nezostane nám nič iné, ako zmenu prijať. Je potrebné vždy konať okamžite, keď nastane zmena. Prehliadame nové príležitosti, namiesto toho, aby sme ich prijali a posunuli sa ďalej a bližšie k nášmu cieľu.

Z môjho pohľadu je táto audiokniha úsmevná a pravdivá. Každý sa nájde v tomto príbehu. Denne sa nám dejú rôzne zmeny a myslím si, že táto audiokniha je krásny návod na to, ako ich prijímať. Meniť sa a bez strachu prijímať každú zmenu, ako výzvu a možnosť na krásny život. Nemusíme meniť naše ciele, len prijímajme tú zaujímavú a krásnu cestu k nim. Zmena je život a život je krásny, preto aj každá zmena je požehnanie od Boha. Nemajte strach, či chcete alebo nie, zmeny prídu.

Prajem vám príjemné počúvanie a život plný zmien k dobrému.

Ďakujeme Honzíkovi za recenziu!

TU si môžete kúpiť audioknižku “Kam sa podel môj Syr?“ (MP3) od Spencer Johnson M.D. na Martinus.sk! ✔︎

Von z Bludiska - audiokniha Von z Bludiska je voľné pokračovanie audioknihy Kam sa podel môj syr? V knihe sa dozvedáme pokračovanie o človiečikoch žijúcich v bludisku. Hlavne človiečika menom Leňo. Leňo je človiečik, ktorý sa nechce pohnúť z miesta a stále čaká, že všetko bude rovnaké. Nemá rád zmeny, až do doby, keď jedného dňa stretne ďalšieho človiečika menom Naďa a všetko sa začne meniť.

Dozvedáme sa, že náš názor je len myšlienka, v ktorú bezhranične veríme. Každý z nás si robí zbytočné domnienky. Každý názor môžeme zmeniť. To, že sa niečoho bojíme, neznamená, že je to zlé. Každý by mal ochutnať a vyskúšať nové veci. Keď nezmeníme svoje názory, nezmeníme sa a nezmeníme ani náš život. Neverme všetkému, čo si myslíme. Pokiaľ vo vašom živote niečo nefunguje, zbavte sa toho! Pozrite sa von z bludiska a vnímajte všetko okolo vás. To, že zmeníte názor, neznamená, že prídete sami o seba. Radujte sa zo všetkého, čo vám život prináša. Naše staré presvedčenia sú ako väzenie. Ak opustíte väzenie, opustíte aj bludisko. Názory majú silu, ale vy máte silu ich meniť.

Audiokniha sa mi veľmi páčila. Jej príbeh je zaujímavý a dobre sa počúva. Každý sa v nej nájde. Po vypočutí audioknihy Kam sa podel môj syr? som si hovoril, čo sa asi stalo s Leňom? Preto som rád, že Spencer Johnson napísal túto knihu. Spencer Johnson celý život pomáhal ľuďom a aj keď nás už opustil, jeho knihy tu budú ďalej a budú nám pomáhať ako sa dostať z bludiska von. Osobne som sa aj ja v nej našiel a pochopil. Verím, že ako mne, tak aj vám pomôže, v živote tak v súkromnom, ako aj v pracovnom. Prajem vám krásne počúvanie.

P.S.: Každá zmena v živote je požehnanie a každý problém je výzva.

Ďakujeme Honzíkovi za recenziu!

TU si môžete kúpiť audioknižku “Von z Bludiska“ (MP3) od Spencer Johnson M.D. na Martinus.sk! ✔︎

Fynn, William Shakespeare a John Davies

Pán Boh, tu Anna - audiokniha Pán Boh, tu Anna rozpráva krásny a zaujímavý príbeh. Ako sa jedného večera stretol mladý Fynn s malým anjelom menom Anna. Spomína na všetky dobrodružstvá, ktoré spoločne prežili v malom írskom meste. Anna je veľmi svojrázne a zvedavé dieťa. Na svoj vek je o dosť iná, ako ostatné deti. To aj Fynn zistí pri prvej spoločnej modlitbe s Annou, keď začne hovoriť: Pán Boh, tu Anna.

Táto audiokniha rozpráva o hľadaní Boha a seba samého. Anna nám postupne ukazuje, kto je Boh a kde sa skrýva. Dozvedáme sa, že náš svet je len zrkadlový obraz sveta pána Boha. Keď sa pozeráme do zrkadla vidíme len náš obraz, ale nie Boha, pretože Boh stojí za zrkadlom a on sa neodráža, ale všetko pohlcuje. Anna nás učí, že Boh je v nás. Aj my sme vo svojom strede a aj všetci ľudia sú v našom strede. Naša duša je časť Boha a len tak ho môžeme nájsť. Rovnako ako čísla, tak záporné, ako aj kladné, sú aj ľudia. Každý má časť kladnú a časť zápornú. Aj keď si myslíme, že žijeme v trojrozmernom svete, svet má štyri rozmery.

Ten štvrtý je v nás. Všetko je v nás. Len sa zbaviť strachu a milovať Boha, pretože on nás mililuje miliónkrát viac ako si vieme predstaviť.

Sila a príbeh tejto audioknihy ma uchvátil. Každé slovo, čo Anna povedala so mnou rezonovalo. Pochopil som, že naozaj je všetko v nás. Všetko, čo hľadáme a chceme, máme na dosah. Lásku, šťastie, na čo si len spomenieme. Naša duša je bránou a spojnicou so svetom Boha. Kniha je krásne napísaná, jej príbeh vás vtiahne do deja. Budete mať pocit, že ste tam s nimi a všetko prežívate. Prajem vám krásne počúvanie.

P.S.: Nie je život bez smrti a smrť bez života. Milujte život a nebojte sa smrti.

Ďakujeme Honzíkovi za recenziu!

TU si môžete kúpiť audioknižku “Pán Boh, tu Anna“ (MP3) od Fynn, William Shakespeare a John Davies na Martinus.sk! ✔︎

Karel Spilko

Odvaha žiť - táto úžasná audiokniha je od začiatku až do konca nabitá príjemnou energiou. Autor tu popisuje, ako zvládať život a všetky jeho výzvy pokojne a s rozvahou. Ukazuje nám, ako prijímať myšlienky a ako s nimi pracovať. Ako zvládať nielen stres a negativitu okolia, ale hlavne byť sám sebou. Nech je cieľ akýkoľvek, najdôležitejšia je cesta k cieľu. Napojiť sa na svoje ja, na svoju intuíciu a nasledovať ju. Kniha je jednoducho a zrozumiteľne napísaná. Dáva nám návod na to, ako sa odpútať od zlých vzťahov. Naučí nás neutekať pred problémami, ale brať ich ako výzvu k rastu. Sme origináli, sme jedineční a nemá cenu nikoho napodobňovať. Autor popisuje, aby sme pozorovali, kam ide naša pozornosť. Kam odchádza naša energia. Nežime pod nadvládou a nenechajme sa ovládať. Buďme sami sebou. Ukazuje nám, ako sa navrátiť sami k sebe, k našej ceste. Sme radcami sami sebe. Je jedným z návodov na spokojný život. Nič nám nezabráni v tom, čo chceme dokázať. Nemajte zo života strach, on ho pred vami tiež nemá.

Aj jeden malý krok nasledovaný ďalším nás zmení. Buďme spokojní s tým, čo máme. Nečakajme na dôvod, prečo sa radovať, vždy je dôvod na radosť. Autor hovorí, že nemať strach z problémov je výzva a dáva nám návod, ako ich s láskou prekonať.

Postupne bude náš život jedným veľkým dobrodružstvom. Ako hovorí, na všetko, čo nás trápi, ukážme bieleho tesáka.

Za mňa úžasná a silná audiokniha. Krásny návod, ako sa odpútať od systému a byť človekom, čo riadi svoj život. Zaujalo ma, ako autor popisuje dnešný svet. Ako nás chcú mocní ovládnuť, strachom a iným... Každého, kto je iný, nazývajú bláznom. Opak je pravdou. Keď sa na seba naladíme, vždy dostaneme tú správnu odpoveď. Každý, kto si vypočuje túto audioknihu okamžite pochopí. Zaujalo ma, ako sa naše myšlienky, keď ich pozorujeme, postupne menia a my s nimi. Nájdete v nej odpovede a riešenie svojich problémov. Keď som ju začal počúvať nemohol som prestať. Prajem vám všetkým krásne počúvanie.

P.S.: Berte život s láskou a problémy ako výzvy.

Ďakujeme Honzíkovi za recenziu!

TU si môžete kúpiť audioknižku “Odvaha žiť“ (MP3) od Karla Spilka na Martinus.sk! ✔︎

Timothy Ferriss

Štvorhodinový pracovný týždeň - audiokniha Štvorhodinový pracovný týždeň, je zaujímavý návod, ako si upraviť svoj čas. Tak pracovný, ako aj súkromný. Ukazuje možnosť, ako pracovať namiesto dvanástich a viac hodín denne, len štyri hodiny týždenne. Aj keď to znie bláznivo, je to možné. K tomu sa v audioknihe dozvedáme, ako vystúpiť zo zastaraného systému zarábania peňazí. Timothy Ferriss je vizionár v spôsobe plánovania času, ale aj v spôsobe jeho využitia. Dozvedáme sa, ako naše zastarané nastavenia obmedzujú náš život.

On sám pracuje niekoľko hodín týždenne a pritom si užíva život. Cestuje po svete a žije si svoj, ako on hovorí: minidôchodok. Autor popisuje spôsoby, ako zarobiť peniaze, ale pritom byť sám sebou a žiť spokojný život. Všetko je len o správnom nastavení a používaní jednoduchých pravidiel. Každý, kto to dokáže, sa stáva novým bohatým.

Kniha sa mi osobne páčila, je to zaujímavý návod na život bez obmedzení. Nech už robíte akúkoľvek prácu, vždy je možnosť ju robiť efektívnejšie a za kratší čas. Nemusíte sedieť v kancelárii, ale môžete pracovať efektívnejšie doma alebo kdekoľvek na svete. Myslím si, že táto kniha je určená pre každého, posunie vás. Tak na pracovnej, ako aj na duchovnej ceste. Staňme sa novými bohatými a zmeňme tento svet.

Ďakujeme Honzíkovi za recenziu!

Štvorhodinový pracovný týždeň - je to veľmi dobrá knižka, ktorá v sebe obsahuje revolučné myšlienky o tom, ako sa v pracovnej oblasti oslobodiť od starých názorov a pravidiel, a osvojiť si nové. Systémy, na ktoré sme boli zvyknutí niekoľko rokov sú v dnešnej dobe už zastarané, ale častokrát nemáme dosť odvahy na to, aby sme sa nimi prestali riadiť. Je to však nevyhnutné, ak chceme žiť svoj život naplno a nie iba prežívať. Táto audioknižka nám ukáže cestu k radostnejšiemu životu a pomôže nám žiť naplno svoj život. Naučí nás, že luxusný bohatý štýl dnes môže byť dostupný každému. Stačí sa len otvoriť novým možnostiam ako preraziť v dnešnom pracovnom a podnikateľskom svete a byť úspešný!

Audioknižku načítal Robert Jícha. Je dostupná v českom jazyku. Túto audioknižku odporúčame ľuďom, ktorí nie sú spokojní s tým, čo dosiahli v pracovnej oblasti, chceli by sa posunúť niekde ďalej a žiť svoj život naplno. Je vhodná pre zamestnancov, podnikateľov, ale aj pre všetkých tých, ktorí sa v pracovnej oblasti ešte len hľadajú.

Tu si môžete prečítať recenziu ku knižke Štvorhodinový pracovný týždeň.

TU si môžete kúpiť audioknižku “Štvorhodinový pracovný týždeň“ (MP3) od Timothyho Ferrissa na Martinus.sk! ✔︎

M. J. Ryan

Zmeňte svoje návyky - dve a pol hodinové krátke jednoduché návody, ako bojovať s bežnými problémami, ako sú netrpezlivosť, konflikt, strach a podobne. Autorka vždy pomenuje situáciu a prirovná ju k inej bežnej fráze. Princíp je taký, že si človek opakovaním vety pripomína, čo chce zmeniť, uvedomuje si svoje chybné (nechcené) správanie a má teda možnosť k situácii pristúpiť inak.

Nejedná sa o bežnú beletriu, skôr o kuchárku. Veľmi jednoduchá, pochopiteľná pre všetkých, aj pre tých, ktorí po prvýkrát v živote uvažujú o ľubovoľnej zmene.

Ďakujeme Pavle za recenziu!

TU si môžete kúpiť audioknižku “Zmeňte svoje návyky“ (MP3) od M. J. Ryan na Martinus.sk! ✔︎

David Sinclair

Koniec starnutia - všetci celý život trpíme chorobou. Chorobou, ktorá má na svedomí najviac životov zo všetkých. Tá choroba sa volá Starnutie. V audioknihe Koniec starnutia sa dozvieme, prečo sa starnutie má brať ako choroba a nie ako fakt, ktorý sa nedá nijako zvrátiť. Autor je skúsený biológ, ktorý počas svojho života zistil, že starnutie sa dá spomaliť. Pri svojich laboratórnych pokusoch zistil, že dokáže pri použití určitých látok, ale napríklad aj vitamínov, predĺžiť život tak myšiam, ako aj kvasinkám a iným organizmom. V audioknihe nájdeme vedecké fakty, ktoré potvrdzujú, že starnutie je choroba. Je to choroba, ale nielen našich tiel, ale hlavne našich myslí.

Audiokniha je napísaná tak pre odborníka, ako aj pre laika. Jedna polovica je napísaná veľmi vedecky, ale je to dôležité, aby sme pochopili aj druhú časť knihy, ktorá priamo nadväzuje na tú prvú. Osobne ma zaujalo ako sa dá jednoducho predĺžiť život myšiam. Nielen predĺžiť, ale aj skvalitniť. Pri jednom pokuse im myši na bežeckom páse zabehli viac ako tri kilometre a vynulovali tým prístroje.

Kvasinky, obyčajné jednobunkové organizmy, žili o viac ako 30% dlhšie. Všetko v tejto audioknihe je zaujímavé. Vďaka modernému výskumu DNA a jeho sekvenovaniu sa zistilo, že naše telo sa môže resetovať a nekonečne krát opraviť. To znamená, že naše telo je kúzelné. To hlavné zistenie je, že všetko je len o našej mysli. Ako o sebe premýšľame, prehupne sa nám 40-tka alebo 50-tka a už sa začíname považovať za starých, namiesto toho, aby sme sa považovali za stále mladých ľudí a žili krásny život. Osobne verím, že môžeme žiť kvalitný a dlhý život aj napríklad do 150 rokov. Plný zážitkov a hlavne v zdraví. Stačí len byť šťastný, naplnený láskou, zdravo jesť a chodiť do prírody.

Buďme večne mladí. Naša myseľ to vie a telo to dokáže. Prajem vám príjemné počúvanie tejto zaujímavej audioknihy.

Ďakujeme Honzíkovi za recenziu!

TU si môžete kúpiť audioknižku “Koniec starnutia“ (MP3) od Davida Sinclaira na Martinus.sk! ✔︎

Simon Loyd

Indigový svet - dnešný život prináša so sebou mnoho otázok, ktoré pred nami stoja a my niekedy ani nevieme vlastne kde začať a kde skončiť. Pýtame sa seba a svojej duše. Ale počuje nás naša duša? Pýtame sa správne? Počúvame potom odpovede na svoje otázky? Alebo sa len tvárime, že počúvame (!). A tu je niekde začiatok bludného kruhu, v ktorom sa ocitneme a hľadáme ako z neho von.

Spisovateľ Simon Loyd sa venuje mnohým veľmi dôležitým aspektom ľudského bytia. Väčšinou ľudia netušia, aké skryté schopnosti v sebe majú a kráčajú svojim životom ako nevidiaci a nepočujúci. Nevedia, čo by mali urobiť, aby sa dostali z rôznych slepých uličiek von a ako začať žiť efektívne svoj život. Málokto napr. vie, že každý má tú schopnosť efektívne zasiahnuť do hry vo svojom živote. Zasiahnuť a prestať byť „mŕtvym chrobákom". Naopak, môže sa stať aktérom – hlavným hrdinom svojej vlastnej drámy, ktorá nemusí byť tragédiou, ale pravým opakom – príjemnou prechádzkou i zábavnou hrou.

V knihe je veľmi veľa povedané, čo a ako treba robiť – postupovať pri konkrétnych situáciách v reálnom živote. Nie nadarmo sa hovorí: „Šedá je každá teória – zelená je ratolesť praxe". Veľakrát tzv. stojíme pred „hotovou vecou" a riešime niečo, čo ani riešiť netreba, lebo to život vyrieši sám. Takto zaslepení iným obrazom nevidíme to, čo by sme mali vidieť. To, čo je nad slnko jasné. Vlastne sa stačí len nepatrne pohnúť, na chvíľu zamerať svoju pozornosť na niečo iné a... potom sa na problém znovu pozrieť iným pohľadom. A potom zrazu vidíme úplne jednoduché riešenia. Jednoducho sa „puzzle" života poskladalo a konečne rozumieme vzniknutému obrazu skladačky života. JE TO TAM! Tomu sa hovorí škola života. A tá je veru veľmi dôležitá. Bez nej sa nedá učiť životným lekciám.

Tu si môžete prečítať recenziu ku knižke Indigový svet.

TU si môžete kúpiť audioverziu knihy “Indigový svet“ (MP3) od Simona Loyda na Martinus.sk! ✔︎

Indigová realita - premýšľali ste niekedy nad tým, ako funguje tento svet? Kto a ako riadi tento svet? O čo ide mocným tohto sveta? Prečo vytvorili pandémie atď...? Odpovede na tieto a ďalšie otázky nájdete v tejto audioknihe.

Simon Loyd v audioknihe Indigová realita voľne nadväzuje na knihu Indigový svet. Kniha nám objasňuje svet okolo nás. Popisuje nám systém, v ktorom žijeme. Ukazuje ako sa stať pánom svojho života. Ako si naštartovať čakry, vyčistiť ich a správne nastaviť. Ako si vytvoriť ochrannú guľu a množstvo iných úžasných až neuveriteľných možností. V knihe sa dozvieme o bytostiach svetla, kto sú a ako nám pomáhajú. Dozvieme sa o veľkej zmene, ktorá začala v roku 2012, kedy ľudstvo vstúpilo do novej éry. Naučíme sa učiť nové veci, cvičenia a prácu s naším vyšším Ja.

Knihy Simona Loyda mám rád. Je to jeden z mála autorov, ktorí mi ukázali cestu k sebe samému, ale aj k možnostiam môjho tela a môjho vyššieho Ja. V knihe ma zaujalo otvorenie čakier alebo ochranná guľa proti negatívnej energii. Cvičenie 5 tibeťanov alebo prebudenie sily kundaliny. Knihu vrelo odporúčam ľuďom prebudeným, aj zatiaľ spiacim. Naozaj stojí za to. Je to úžasná kniha. Prajem vám príjemné počúvanie. PS.: Vidíme sa na Mesiaci :-).

Ďakujeme Honzíkovi za recenziu!

Ďalšia krásna knižka od Simona Loyda. V knižke Indigová realita sa autor zameriava viac na duchovný rozvoj človeka- duše na rozdiel od prvého dielu, kde sa skôr zameriava na zlepšenie života ohľadom materiálna. V skratke opíše náš dnešný svet a ďalej sa venuje rôznym duchovným technikám. Podrobne opisuje čakry, čo to je a ako nám môžu pomôcť, či už pri nachádzaní rovnováhy alebo samoliečenia. Ako sa postarať o svoje telo aj na fyzickej úrovni. Veľmi dobrá kniha na doplnenie vedomostí, poprípade ich osvieženie alebo na vyskúšanie nových techník.

Ďakujeme veľmi pekne Lenke za recenziu!

Tu si môžete prečítať recenziu ku knižke Indigová realita.

TU si môžete kúpiť audioverziu knihy “Indigová realita“ (MP3) od Simona Loyda na Martinus.sk! ✔︎

Jim Kwik

Myseľ bez hraníc - pri počúvaní tejto audioknihy som si uvedomil, že každý z nás je Jim Kwik. Každý z nás sa túži stať superhrdinom a byť v tom, čo robí najlepší. Jim nám opisuje ako vďaka úrazu hlavy v škôlke mal veľké problémy s učením. Jeho záľuba v komixoch a snaha stať sa superhrdinom, ho doviedla až k jeho dnešnej práci. Dokonca sa dostal k natáčaniu svojich milovaných X-Menov.

Naša myseľ je ako sval, čím viac ju posilňujeme, tým je silnejšia. Náš mozog je zázračný a potrebuje ten správny tréning a výživu. V knihe sa dozvedáme, ako sa zbaviť predsudkov a hlasov v hlave. Každý z nas vedie v hlave zbytočný monológ, ktorý k ničomu nevedie. Dozvedáme sa, ako sa správne nastaviť, zdravo sa stravovať. Ako mať tie správne ranné rituály. Ako sa jednoducho a rýchlo učiť. V knihe je aj pár zaujímavých receptov.

Z môjho pohľadu je táto kniha veľmi zaujímavá. Každý z nás mal určitý problém, udržať si pozornosť pri učení. Táto kniha je skvelým návodom, ako sa učiť a sústrediť sa. Ako si skvalitniť život a dosiahnuť svoje sny. Učí nás, ako robiť len jednu vec v plnej pozornosti, bez zbytočného rozptýlenia. Uvedomil som si, ako mi príbeh Jima pripomína aj môj život. Verím, že sa v knihe nájdete aj vy. Osloboďte svoju myseľ a staňte sa superhrdinami. Prajem vám príjemné počúvanie.

Ďakujeme Honzíkovi za recenziu!

TU si môžete kúpiť audioknižku “Myseľ bez hraníc“ (MP3) od Jima Kwika na Martinus.sk! ✔︎

Wim Hof

Metóda Wima Hofa - čo keby vám niekto povedal, že existuje možnosť, ako vyliečiť rôzne neduhy a choroby. Ako si zlepšiť imunitu, skvalitniť si svoj život, dosiahnuť väčšie výkony a dosiahnuť seba samého, svoju dušu a svoje poslanie. Len vďaka vystavovaniu sa chladu, kontrolovanému dýchaniu a pokojnej mysli.

Wim Hof, vo svojej knihe Metóda Wima Hofa, nám opisuje svoj život. Už ako malý chlapec bol priťahovaný chladom, ako dospelý muž prešiel na bicykli skoro celú Európu, bežal maratón za polárnym kruhom len v šortkách a dosiahol ďalšie prvenstvo. Cvičil jogu, stal sa vegetariánom, začal sa potápať a plávať v ľadovej vode, kde objavil jej blahodarné účinky na ľudský organizmus a našiel spôsob, ako sa napojiť na svoju dušu (ako nájsť svetlo). Postupne vypracoval svoju metódu WHM (Wim Hofova Metóda), ktorá pomáha mnohým ľuďom po celom svete. V knihe sa dozvieme, ako sa naučiť správne dýchať, ako vykonávať dychové cvičenia, ako si upokojiť myseľ.

Keď som začal počúvať túto audioknihu, ihneď ma zaujala. Jeho životný príbeh a aj keď prišiel o svoju milovanú ženu, mal dosť síl na to, aby sa postaral o svoje deti, aby ďalej pracoval na svojej metóde a pomáhal ľuďom ku zdraviu a k nájdeniu seba samého.

Zaujalo ma, ako dokázal zvýšiť teplotu svojej dlane len silou vôle, svojou mysľou. To znamená, že naša myseľ má obrovskú moc ovládať nielen naše telo, ale vlastne celý náš život. Spomínam si, keď som prvýkrát vyskúšal WHM, dal som si dychové cvičenie a šup do ľadovej vody. Prvé dve minúty boli naozaj nepríjemné, pripadalo mi, že mi do kože bodajú tisíce ihiel, ale za chvíľu to ustúpilo a prišiel neskutočný pokoj. Moja myseľ bola pokojná a ja som si pripadal, ako by som bol v nebi. Cítil som príval energie a teplo, cítil som súznenie s večnosťou. Ten mier a pokoj bol taký úžasný, že to ani nemôžem popísať, to musíte zažiť. Občas mávam bolesti hlavy, ale vykonal som dychové cvičenia podľa Wima a za pár minút bolo po bolesti.

Táto kniha je pre všetkých ľudí, či ste zdraví alebo vás niečo trápi, každý by si ju mal vypočuť. Vďaka nej môžete objaviť silu, ktorá sa ukrýva vo vnútri každého z nás a stačí len málo - dýchať, pokojná myseľ a studená voda. Prajem vám príjemné počúvanie, pevnú vôľu pod studenou sprchou a krásnu cestu k sebe samému.

Ďakujeme Honzíkovi za recenziu!

TU si môžete kúpiť audioknižku “Metóda Wima Hofa“ (MP3) od Wima Hofa na Martinus.sk! ✔︎

Najväčším úspechom, ktorý môžete dosiahnuť, je pokoj mysle. Tento pokoj bez akýchkoľvek myšlienok vám dá pocit súzvuku s vašim najvnútornejším bytím, odraz skutočného ja v zrkadle.
Wim Hof ​​– Ľadový muž

Wim Hof a Koen de Jong

Cesta ľadového muža - Koen de Jong tu rozpráva o svojom stretnutí s Wimom Hofom a s WHM (Wim Hof ​​Metod). Rozpráva o svojich skúsenostiach, ako on sám začal praktizovať túto metódu a zisťovať sám na sebe jej prínos na ľudskú psychiku a zdravie. Spomína na to, keď začal s otužovaním a kúpaním v studenej vode. Raz na neho zavolali políciu, keď práve plával v jednom z mnohých Amsterdamských kanálov.

Mali ho za blázna. Ďalej sa zveruje, ako naše správne dýchanie a otužovanie dokáže prebudiť náš autonómny nervový sistém. Spojenie chladu, pokojnej mysle a riadeného dýchania lieči rôzne druhy civilizačných chorôb, napríklad rakovinu. Ďalej lieči autoimunitné ochorenia ako je roztrúsená skleróza, či Crohnova choroba.

Zaujalo ma, aké je dýchanie dôležité, ako si zlým dýchaním spôsobujeme problémy, ako je: bolesť za krkom, či bolesť hlavy, zažívacie problémy, únava, búšenie srdca, vysoký tlak. Uvedomil som si, koľko zbytočných chorôb si tým spôsobujeme. Pritom stačí tak málo a to Dýchať.

Autor nám popisuje dychové cvičenia, s ktorými si skvalitníme život. Správne dýchanie je ako meditácia. Dych je život a spojenie s dušou. Dych v spojení so studenou vodou nám naštartuje celý kardiovaskulárny systém. Začne sa nám tvoriť hnedý tuk, ktorý nás chráni pred chladom a pritom spaľuje biely tuk. Osobne milujem ten pocit, keď sa ponorím do ľadovej vody, vypnem myseľ a som tu a teraz.

Kniha je pre všetkých, čo hľadajú cestu k sebe samému, cestu k zdravému a spokojnému životu. Tých, čo majú akýkoľvek problém, tých, čo hľadajú pokoj mysle. Spojenie s dušou. Alebo chcú len vyskúšať nový zážitok. Prajem vám príjemné počúvanie tejto krásnej knihy. Dýchajte, nalaďte sa na seba. Vy ste tí vyvolení.

Ďakujeme veľmi pekne Honzíkovi za recenziu!

TU si môžete kúpiť audioknižku “Cesta ľadového muža“ (MP3) od Wima Hofa a Koen de Jonga na Martinus.sk! ✔︎

James Clear

Atómové návyky - James Clear vo svojej knihe Atómové návyky rozpráva, ako na strednej škole pri hraní baseballu utrpel ťažké zranenia a bol na pokraji smrti. Keď sa po roku vrátil späť do svojho života a športu, začal objavovať a skúmať návyky a pracovať s nimi. Upravil si svoj denný rytmus, spánok, upratovanie, štúdium, posilňovňu a začal si osvojovať nové návyky, ktoré mu pomohli naplniť jeho potenciál. Vďaka novým návykom prekonával prekážky a jeho život zažil evolúciu.

Autor opisuje, ako si vybudovať nové návyky, ktoré vám zaistia spokojný život, vzťahy, peniaze atď. Ukazuje nám, že každý nový návyk potrebuje čas, než začne prinášať ovocie. Ako si osvojíme jeden návyk, tak si začneme osvojovať ďalší a ďalší. V knihe sa dozvieme princíp funkcie návykov, pri ktorých je dôležité mať ten správny zámer a motiváciu.

Môj názor: Kniha sa mi veľmi páčila, je napísaná jednoduchým jazykom a vďaka nej som si toho veľa uvedomil. Hlavne svoje zlé návyky a závislosti, ktoré mi neboli k ničomu prospešné, či už to bolo prejedanie sa, lenivosť, trávenie zbytočného času na mobile, namiesto toho, aby som napríklad cvičil.

Na tejto knihe sa mi páči, že na konci každej kapitoly autor všetko dôležité zrekapituluje. Verím, že vďaka tejto knihe sa zlepší aj môj život. Preto ju odporúčam každému, kto hľadá príčiny prečo: nemôže schudnúť, nedarí sa mu v podnikaní, vo vzťahoch atď... Táto kniha vám ukáže možnosti, ako zmeniť svoj život k lepšiemu, ako sa stať flexibilným.

Prajem vám krásne počúvanie a držím vám palce v osvojení si zdravých návykov.

Ďakujeme Honzíkovi za recenziu!

Rutina? Nové návyky? Ak aj vám robí problém vytvoriť si nové návyky a hlavne vydržať v nich, a nie skončiť po pár dňoch, odporúčam práve túto knižku. Autor opisuje, ako si vytvoriť nový návyk a úspešne v ňom vytrvať, kopu skvelých rád a sebaodmeňovania sa.

Ďakujeme za odporúčanie Lenke!

TU si môžete kúpiť audioknižku “Atómové návyky“ (MP3) od James Clear na Martinus.sk! ✔︎

Bessel van der Kolk

Telo sčíta rany - rád by som podotkol, že kniha nie je ani trochu duchovne založená a nakoľko má audiokniha 17 hodín, je náročnejšia na počúvanie. Nenájde si príliš veľký okruh čitateľov alebo poslucháčov, ale ten, kto sa snaží pomáhať a chápať ľudí, ju určite ocení. Alebo lepšie povedané, mňa postrčila k tomu, aby som sa na ľudí pozeral aj z hlbšej stránky.

Nakoľko vo svojom okolí som mal, mám a budem mať ľudí, ktorí si prechádzajú ťažkými životnými skúškami a vždy sa snažím ich pochopiť a poradiť…

TU si môžete kúpiť audioknižku “Telo sčíta rany“ (MP3) od Bessel van der Kolk na Martinus.sk! ✔︎

David R. Hawkins

Sprievodca úrovňami vedomia - veľmi zaujímavá audiokniha o úrovniach vedomia, ktorá nás naozaj sprevádza na ceste poznania, ako to vlastne s nami – ľudstvom – vyzerá. Určite mnohým poslucháčom veľmi záleží na tom, aby sa ľudstvo vyvíjalo čím ďalej viac a lepšie. Je dobré mať prehľad o tom, aké tie úrovne ľudského vedomia vlastne sú a kam vedú, čo s tým súvisí a kde sa vlastne môže naša civilizácia dostať.

Autor postupne prechádza od najnižších úrovní s hodnotou 30, ktorú dosahujú zločinci a odsúdení vo väzeniach, k už vyšším hodnotám napríklad s úrovňou 200. Táto hodnota vyjadruje kvality kultivovaných bytostí, ktoré sa zaujímajú viac o všeobecné blaho a vyššie ideály. Viac-menej v súčasnosti je už veľa ľudí, ktorí vlastným úsilím vystúpili už k úrovni nad 208 a prechádzajú tak na vyšší stupeň bytia.

Samozrejme ďalším úsilím je možné pokračovať k úrovni 500 s medzníkom 599 spájajúcim sa s energiou Lásky.

Aj tu je ešte možné navýšenie v rozpätí 600 až 1000, čo sú hodnoty učiteľov – osvietených majstrov a avatarov ako boli Buddha, Ježiš i Prorok Mohamed.

Nuž a o tom všetkom i ďalších kvalitách a ich vzájomných väzbách sa dá dozvedieť pri tejto vysoko kvalitnej téme. Vziať si z obsahu to, čomu môžeme dovoliť v sebe rásť na zušľachtenie každého jedinca. Byť živým príkladom i podnetom ostatným ľuďom, ktorých inšpiruje prechod na pozitívnu úroveň z ťaživej súčasnosti. Hlavne pre to, aby naša krásna modrá planéta Zem sa mohla skutočne znovu slobodne nadýchnuť. Až potom môže znovu venovať to najlepšie na výživu nás – svojich ľudských detí.

Pozývam vás všetkých, aby ste sa započúvali a otvorili sa novým možnostiam vo svojich životoch.

TU si môžete kúpiť audioknižku “Sprievodca úrovňami vedomia“ (MP3) od David R. Hawkins na Kniha.Je! ✔︎

Will Bowen

Svet bez sťažností - vedeli by ste si predstaviť svoj život bez sťažností? Aký vplyv by to malo na Váš život? Autor oboznamuje čitateľa s výzvou, ktorá mu môže pomôcť zmeniť svoj život. Je to na prvé počutie jednoduchá výzva lenže aplikovať ju do života vyžaduje vytrvalosť, sebareflexiu a hlavne chcenie.

Môj pohľad: rozprávali sme sa s manželom. Moja pripomienka bola, že by sme do toho mohli ísť. No za chvíľu sme sa zarazili a povedali sme si, veď my sa nesťažujeme. A hlavne nemám pocit, že sa sťažujeme. Muž ma upozornil, že ak sa bude sťažovať, aby som mu to povedala.
A tak hneď na druhý deň. Prišiel šek na zaplatenie poistky. Bola to celkom značná suma, ktorá bola asi skoro polka výplaty. Prvá myšlienka dobehla rýchlosťou svetla. Do kelu, zase si nebudem môcť tento mesiac niečo ušetriť, keďže polka výplaty ide na poistku. A ešte treba zaplatiť nájom, internet a každodenné výdavky k tomu. A bum, je to tu.

Ešteže som si to uvedomila predtým, ako som to povedala. Tak ako autor v knižke povedal. Mozog je predavač a ústa sú kupujúci. Teda, ak niečo povieme, tak si to teda kúpime. To, že mozog príde s ponukou, neznamená, že kupujúci - v tomto prípade ústa, ju musia prijať. A keďže ústa nebudú prijímať sťažnosti, ktoré predávajúci - mozog dal do ponuky, znamená to, že po týchto ponukách nebude dopyt a predávajúci musí zmeniť taktiku, aby dopyt bol, nie? :)

Niekedy si človek povie, rovnako ako ja, že sa nesťažuje, ale je to naozaj tak? Alebo je to autopilot, ktorého už ani nevnímame, čo vraví? Autor ponúka množstvo príkladov a vysvetlení. Za pokus to určite stojí, ale treba byť k sebe čestný a úprimný.

TU si môžete kúpiť audioknižku “Svet bez sťažností“ (MP3) od Will Bowen na Martinus.sk! ✔︎

Pavel Kolář a Renata Červenková

Labyrint pohybu - kniha je napísaná formou rozhovoru. V knihe autor popisuje, ako telo dokáže menšou alebo väčšou bolesťou demonštrovať problémy, o ktorých nemusíme mať ani potuchy. Ako by sme sa mali naučiť vnímať sami seba, učiť sa, kde sú naše možnosti a kde naopak máme svoje hranice. Všetko začína naším narodením a končí našou smrťou a v tejto postupnosti je aj spísaná táto kniha. Medzi narodením a starobou je dlhá cesta, ktorú si môžeme a nemusíme spríjemniť.

Dnešná doba je o zhone a z neho plynúcom strese, a to si vyžaduje aj fyzickú pripravenosť. Náš mozog vysiela: …to nevydržím, musím si oddýchnuť… a telo ochorie. Naše zmysly, vnímanie – teda intuícia – a fyzická zdatnosť sú nevyrovnané.

Kolářova životná stratégia je, že pacient nemá byť objekt starostlivosti, ale subjekt. A v jeho liečbe všetko súvisí so všetkým.

Mňa osobne zaujala kapitola o vozičkároch a ich adaptácii na novú situáciu. Autor vysvetľuje, aké dôležité je vedieť človeka pripraviť do nového života, inak skončí opäť v nemocnici.

V knihe nájdete plno odpovedí na otázky napríklad: Prečo je dôležité sa naučiť vnímať sám seba, ak chcete relaxovať. Aký je rozdiel medzi regeneráciou a relaxáciou? Kedy emócie hrajú pre športový výkon a kedy proti nemu? Čo všetko na nás prezrádza reč tela?

V závere tejto knihy je praktická príloha – „Robme to ako deti“, ktorá nám ukazuje to, ako malé deti, skôr ako sa postavia na nohy, cvičia. Ich pohyby sú tie najprirodzenejšie, aké sme my ľudia kedy robili. Vyskúšajte si ich.

TU si môžete kúpiť audioknižku “Labyrint pohybu“ (MP3) od Pavla Kolářa a Renaty Červenkovej na Martinus.sk! ✔︎

...je dôležité dať život rokom, nie roky životu…
Labyrint pohybu

Anthony Robbins

Nekonečná sila - autor v tejto knihe pomocou techník NLP (Neuro Lingvistického Programovania) popisuje, ako využiť svoj potenciál. Hlavnou myšlienkou tejto knihy je, že nie sme iba listom zmietaným vo vetre. Táto kniha vám krok za krokom ukáže, ako dosiahnuť mimoriadnu kvalitu života, po ktorej túžite a ktorú si zaslúžite. Dodá vám znalosti a odvahu prerobiť seba a svoj svet.

V knihe nájdete špecifické návody na všetky možnosti použitia mozgu tak, aby nám prinášal tie najlepšie výsledky, ktoré chceme a potrebujeme. NLP techniky sú založené na práci s naším vlastným mozgom, na zmene spôsobu premýšľania, na práci s vlastnými presvedčeniami, hodnotami či vnútorným dialógom.

Hlavné posolstvo, ktoré som si z tejto knihy vzala, je, že spôsob, akým komunikujeme sami so sebou, má obrovský vplyv na naše konanie.

Niektoré pozoruhodné body:
- Vedenie je iba potenciálna sila. Skutočná sila pochádza z účinného konania.

- Nič nemá žiadny význam okrem zmyslu, ktorý sa tomu rozhodneme dať, vyberáme si svoje pocity a činy na základe toho, ako vnímame svoj život.

- Spôsob, akým komunikujeme sami so sebou a s druhými, má veľký vplyv na kvalitu nášho života.

Tým, že zachytím negatívne a zosilním pozitívne, som zistila, že môžem znížiť úroveň stresu, pod tlakom podávať lepší výkon a dosiahnuť výsledky tam, kde by som predtým dávno už odišla. Efektívna komunikácia ako taká môže zlepšiť kvalitu nášho života a dokonca aj ako hovorím sama so sebou a ako si utváram myšlienky.

- Keď preformulujeme náš pohľad vnímania na negatívnu situáciu, pomôže nám to z nej vyťažiť aj niečo pozitívne. Môžeme vidieť aj kľúčové prepojenie a zároveň sa môžeme učiť z chýb.

- Pri efektívnom využití môžu byť naše presvedčenia tým najlepším prostriedkom na vytváranie dobra v našom živote. Presvedčenia sú vopred vytvorené prístupy k vnímaniu, ktoré filtrujú našu komunikáciu. Pestovanie svojich presvedčení za účelom ovplyvnenia nášho vnímania spôsobom, ktorý podporuje naše ciele, môže zvýšiť produktivitu.

Predstavte si, aké by to bolo, keby ste dokázali zmeniť všetko, čo si prajete. Keby ste sa behom pár minút dokázali zbaviť svojich zlozvykov, či nechcených reakcií. A o tom je kniha Nekonečná sila.

Tu si môžete prečítať recenziu ku knižke Nekonečná sila.

TU si môžete kúpiť audioknižku “Nekonečná sila“ (MP3) od Anthonyho Robbinsa na Martinus.sk! ✔︎

Elisabeth Haich

Zasvätenie - predstavuje autobiografický duchovný román. Je to výnimočná, veľmi hlboká duchovná kniha, plná múdrostí pre hľadajúceho človeka. Nájdete v nej odpovede na mnohé otázky, s ktorými sa stretáva každý človek, ktorý nastúpil na svoju cestu poznania a sebarozvoja. Je napísaná veľmi pútavým štýlom a miestami budete mať pocit, že v autorke spoznávate samých seba. A začnú sa odkrývať hlboké pravdy v nás samotných…

V audioknihe sa prelína rozprávanie autorky z jej súčasného života, so spomienkami na jej minulý život, ktorý prežila ako faraónova dcéra v starovekom Egypte. Spolu s ňou sa započúvame do učenia Ptahhotepa, ktorý bol jej učiteľom a pripravoval ju na cestu k najvyššej múdrosti. Pod jeho vedením sa učí o hlbokých pravdách, prírodných zákonoch, vývoji duši a spoznáva svoju vlastnú dušu. Vykonáva meditačné cvičenia a osvojuje si nové vedomosti.

Dozviete sa, čo je to 12 blíženeckých vlastností a porozumiete zákonom karmy a reinkarnácie. V knihe postupne prechádzame celým cyklom jej zasvätenia a všetkými skúškami, ktoré na ňu čakali. Je plná bohatých myšlienok, zážitkov a osobných skúseností autorky.

Audioknihu nahovorila Ivana Jirešová a Petr Burian. Je dostupná v českom jazyku. Túto audioknižku odporúčame pre pokročilých klientov, ako aj pre našich žiakov a je vhodná pre ľudí, ktorí sú na ceste poznania seba samého už dlhší čas. Vypočuť si ju iba jedenkrát nestačí. Je potrebné sa k nej s odstupom času vracať a zahĺbiť sa do jej múdrostí. Voľne na ňu nadväzuje a dopĺňa ju aj kniha AllatRa.

Tu si môžete prečítať recenziu ku knižke Zasvätenie.

TU si môžete kúpiť audioknižku “Zasvätenie“ (MP3) od Elisabeth Haich na Martinus.sk! ✔︎

Čo si človek dokáže predstaviť, môže sa tiež uskutočniť, inak by si to predstaviť nemohol.
Zasvätenie

Dan Millman

Cesta pokojného bojovníka - je prvá zo série kníh od Dana Millmana. Je napísaná vo forme autobiografického príbehu autora, ktorý sa prelína s fikciou. Mladý talentovaný športovec Dan začne vďaka ťažkému úrazu hľadať sám seba. Jedno náhodné stretnutie so Sokratom na benzínovej pumpe zmenilo od základov jeho život. Napriek tomu, že bol talentovaný športovec a užíval si prepychový život, nenachádzal vnútorný pokoj. Po čase si uvedomil, že vlastne celý život spal a pod Sokratovým výcvikom sa začal prebúdzať. Sokrates ho učil rôznym disciplínam a ukazoval mu rôzne pohľady na svet. Ukázal mu falošnosť jeho cesty v porovnaní so svojou. Hlavná postava prechádza životnými zmenami, ako aj nespočetnými vzostupmi, pádmi, uvedomeniami a lekciami, nad ktorými by sa mal zamyslieť každý z nás.

V knihe nájdete veľa rozhovorov so Sokratom, ktoré v sebe ukrývajú hlboké myšlienky, ale aj poučné príbehy. Je napísaná veľmi ľahkým a zrozumiteľným spôsobom, preto sa veľmi dobre počúva.

Nájdete tu odpovede, ako si vychutnať prítomný okamih, nájsť šťastie v sebe samom, upokojiť zaneprázdnenú myseľ, nelipnúť na materiálnych veciach a byť vždy Tu a Teraz.

Audioknižku nahovoril Jiří Žák a je dostupná v českom jazyku. Túto audioknižku odporúčame každému, kto je na ceste duchovného poznania a hľadá hlbší zmysel svojho života. Vo všeobecnosti ju odporúčame viac mužom, ale rovnako zaujme aj ženské publikum. Dáva nám návod na to, ako vidieť svet inak a svoj život skutočne žiť, nielen ho prežiť.

Tu si môžete prečítať recenziu ku knižke Cesta pokojného bojovníka.

TU si môžete kúpiť audioknižku “Cesta pokojného bojovníka“ (MP3) od Dana Millmana na Alza.sk! ✔︎

Na doplnenie odporúčame pozrieť si aj rovnomenný film Cesta pokojného bojovníka.

Kde si? Tu. A kedy to je? Teraz. Kto si? Táto chvíľa.
Sokrates

Frank Kinslow

Tajomstvo okamžitého liečenia - Franka Kinslowa netreba špeciálne predstavovať. Pôsobí už dlhší čas a prvýkrát som ho zaregistrovala na YouTube kanáli „Cesty k sobě“, kde mal rozhovor s Alžbětou Šorfovou vlastne o tejto svojej knižke. Toto video ma vlastne oslovilo svojou hĺbkou, a tým ako pôsobí na človeka samotný Frank Kinslow.

Takže neskôr, keď sa ku mne knižka dostala inou cestou – ako audioknižka – nezaváhala som ani na chvíľočku, a už som ju aj počúvala.

Celá téma okamžitého liečenia je spracovaná veľmi zaujímavo a poslucháč sa v nej dozvie neuveriteľne veľa nových poznatkov.

A nielen to. Všetko so všetkým súvisí a autor si naozaj dal tú námahu, aby jeho vysvetlenia boli jasné a aplikovateľné pre každého jednotlivca, ktorý sa chce k technike okamžitého liečenia pripojiť a stať sa jej vykonávateľom.

Takže, ak máte záujem, počúvajte, počúvajte, počúvajte a potom to skúšajte. Nemôžete nič pokaziť.

TU si môžete kúpiť audioknižku “Tajomstvo okamžitého liečenia“ (MP3) od Franka Kinslowa na Martinus.sk! ✔︎

Pierre Franckh

Ako si správne priať - všetci túžime mať vo svojom živote niečo, za čo sa oplatí tzv. ŽIŤ. Takže je veľmi užitočné vypočuť si túto audioknižku a pohľadať v nej odpovede aj na vlastné problémy a stavy na fyzickej úrovni s nimi spojené.

Nik z nás nie je rodený majster na tvorenie zázrakov. A pritom koľké zázraky by sme vo svojich životoch potrebovali, alebo jednoducho chceli mať! A čo by to vlastne malo byť? Nové auto, nová láska, dostatok peňazí, či práca snov? Poradie si prehodnoťte, prosím, podľa svojho vkusu. Pre jedného má cenu to prvé, pre niekoho iného možno to posledné…

A s netrpezlivosťou, ktorá je ľudskej rase vlastná, možno už vo vás vibruje otázka kombinovaná s výzvou na spôsob: Tak daj, neotáľaj s odpoveďou tak dlho...

Nuž, nech sa to zdá byť akokoľvek neuveriteľné, je možné sa do tvorby svojich zázrakov DAŤ. Ako? Úprimne povediac, nie je tu v týchto riadkoch napísaná odpoveď, lebo by ste ani po tejto úžasnej knižke nesiahli. A bola by to veru škoda!

Tak sa pekne započúvajte a príďte sami na to, ako to čo najjednoduchšie zmajstrovať.

TU si môžete kúpiť audioknižku “Ako si správne priať“ (MP3) od Pierra Franckeho na Martinus.sk alebo si ju vypočuť online! ✔︎

Pavel „Hirax“ Baričák

Šlabikár šťastia 1 (Návrat k SEBE) - 16 hodín hlasového pozitívna. Obsahuje 87 kapitol knihy Šlabikár šťastia: Návrat k sebe. Táto knižka je napísaná jednoduchým, humorným štýlom a od základov vysvetľuje základné princípy bytia. Je skutočným šlabikárom šťastia a odrazovým mostíkom pre tých, ktorí sa rozhodli, že chcú niečo zmeniť. V jednotlivých kapitolách sa autor zaoberá všetkými oblasťami života a cez svoje osobné skúsenosti poukazuje na to, aké dôležité je naučiť sa odpúšťať a počúvať svoje vnútro.

Audioknižku nahovoril Miloslav Kráľ. Túto audioknižku odporúčame pre začiatočníkov, ale každý si v nej nájde to, čo práve potrebuje. Je vhodná pre všetkých ľudí.

TU si môžete prečítať recenziu ku knižke Šlabikár šťastia 1.

Šlabikár šťastia 2 (Sebapoznanie, súvislosti, sebapremena) - 15,5 hodín hlasového pozitívna. Obsahuje obsahujete 65 kapitol knihy Šlabikár šťastia 2 - Sebaspoznanie, súvislosti, sebaprijatie.

Je pokračovaním a určitou nadstavbou úspešnej prvej časti. Autor tu podrobnejšie rozoberá jednotlivé otázky a dopĺňa o nové pohľady aj témy z prvej časti. Zameriava sa na sebapozorovanie ako spôsobu spoznania a čistenia sa.

Audioknižku nahovoril Miloslav Kráľ. Túto audioknižku odporúčame pre pokročilejších, ale každý si v nej nájde to, čo práve potrebuje. Je vhodná pre všetkých ľudí.

TU si môžete prečítať recenziu ku knižke Šlabikár šťastia 2.

TU si môžete kúpiť alebo stiahnuť audioknižku “Šlabikár šťastia 1“ (CD) od Pavla „Hiraxa" Baričáka na Martinus.sk alebo si ju vypočuť online! ✔︎

TU si môžete kúpiť alebo stiahnuť audioknižku “Šlabikár šťastia 2“ (CD) od Pavla „Hiraxa" Baričáka na Martinus.sk alebo si ju vypočuť online! ✔︎

Šlabikár šťastia 4 (Strachy, vzťahy, sloboda) - chtiac-nechtiac stále je to tak, že neustále sa stretávame vo svojom živote s niečím, čo nevieme dobre zatriediť, a o tom že by sme to mali aj vyhodnotiť, aby nám bolo jasné, o čom to teda zasa znova je, je dobré mať istú navigáciu, k tomu aby sme sa v celom vlastne nestratili.

Nuž a tu je veľmi pekne napísané vlastne o každom jednom z nás. Či toto dielo prijmem, alebo si poviem, že sú to len rečičky, záleží na mne.

Hlavné oblasti, ktorým sa autor venuje sú tri: strachy, vzťahy a sloboda.

Pekne rozoberá čo vlastne strach je, odkiaľ prichádza a čo s ním robiť, aby nás celkom nepohltil a dokonale nezničil náš život.

S témou strachu pravdaže veľmi súvisia ďalšie oblasti ľudského života – vzťahy. Nejde len o vzťahy s partnermi, deťmi, rodičmi, priateľmi, ale aj s kolegami, ba dokonca s prírodou živou i neživou. A hlavne samého so sebou. A tu niekde je podstata a zmysel ľudského života každého jedného z nás.

So vzťahom k sebe samému najviac asi patrí sloboda. Umenie prijať sa taký, aký som, netlačiť na seba a s láskou si venovať sústredenú pozornosť.

Započúvajte sa teda a zistite, čo je spojené s vašou životnou cestou.

TU si môžete prečítať recenziu ku knižke Šlabikár šťastia 4.

TU si môžete kúpiť alebo stiahnuť audioknižku “Šlabikár šťastia 4“ (MP3) od Pavla „Hiraxa" Baričáka na Martinus.sk alebo si ju vypočuť online! ✔︎

Jan Vojáček

Umenie byť zdravý - každého človeka napĺňa v živote niečo iné. Každý človek má svoju osobitnú cestu. Príde na to, čo ten človek vyznáva – čo ho oslovuje, čo mu je blízke a čo naozaj chce robiť. O tom je veľmi pekne nahratá audio verzia knižky „Umenie byť zdravý“.

Šikovne povpletané poznámky k textu novinárky Věry Keilovej číta Iveta Dušková, a robí to veľmi dobrým spôsobom. Rovnako aj Petr Gelnar, ktorý prepožičal svoj hlas Janovi Vojáčkovi.

Tak sa vlastne cez svoj príbeh autor otvára a vysvetľuje na svojich vlastných skúsenostiach, akým chybám by sa mal vyhnúť človek, ktorému naozaj ide o jeho zdravie. Postupne sa poslucháč dozvie, ako sa nestať závislý na názore doktorov a vedieť vziať zodpovednosť za svoj život do vlastných rúk.

Je to naozajstné umenie poznať sa lepšie, inak k sebe pristupovať, a tým sa stávať človekom bez potiaží. Takým, ktorého baví žiť a užívať si s úctou svoj život. Naozaj sa treba zamyslieť nad dnešným spôsobom života, aby nebolo treba prácne hľadať čo človek má vlastne darované pre svoj šťastný život – ZDRAVIE.

Takže je veľmi užitočné vypočuť si túto audio knižku a pohľadať v nej odpovede aj na vlastné problémy a stavy na fyzickej úrovni s nimi spojené.

Tu si môžete prečítať recenziu ku knižke Umenie byť zdravý.

TU si môžete kúpiť audioknižku “Umenie byť zdravý“ (MP3) od Jana Vojáčka na Martinus.sk! ✔︎

Tereza Namituche Vysloužilová

Himaláj učiteľka života - veľmi milý, odľahčený príbeh mladej baby z Čiech, ktorá sa vybrala robiť do Himalájskeho kláštora učiteľku angličtiny ako dobrovoľníčka. Ono sa to môže zdať ako bežný príbeh, avšak je v ňom obrovská sila a inšpirácia - mladá baba v podstate sama v neznámom svete spoznáva krajinu, kultúru, ľudí, deti, systém... Okrem príjemných momentov sú v knihe opísané aj tie komlikovanejšie situácie, ktoré však nakoniec Terezka (hlavné hrdinka) zvládne s prehľadom.

Inšpirácia - byť otvorený novým veciam, prináša to pravé ovocie; správať sa slušne a s rešpektom (aj voči samému sebe), sebaláska; zdravý sedliacky rozum - ako prostriedok na vykľučkovanie z nepríjemných situácií, pripomienka k osohu z meditácií, dodržiavaniu zásad buddhizmu, sebarozvoju…

Skutočne veľmi inšpiratívny príbeh a vypočuť si ho 1-krát nestačí.

Ďakujeme veľmi pekne Janke za recenziu a osobnú skúsenosť!

Mnohí ľudia podvedome vedia, čo by v živote chceli. Podľahnú však zhonu a uniká im skutočný zmysel bytia. Pri počúvaní tejto knihy sa krásne zastavíte, má úžasný spád, je ľahká a ja som ju chcela počúvať bez prestávky.

Toľko dobrodružstva a informácií k zamysleniu sa nad sebou a vlastným životom som nečakala. Autorka po svojej ceste po Indii a Nepále premýšľa nahlas o rôznych problémoch v spoločnosti, či hovorí o jej názoroch. Tým sa dostáva do akejsi vnútornej roviny. V mnohých veciach s ňou súhlasím. Má na veci otvorený, ucelený a vyzretý názor. Je vnímavá a všíma si, čo sa okolo nej a v nej deje. Skvelá, ľahká a oddychová kniha. Môžem len odporučiť.

Ďakujeme veľmi pekne Adke za recenziu a osobnú skúsenosť!

Dopočúval som Himaláj učiteľka života. Je to pekná kniha, ľahká forma, hodiaca sa pre začiatočníkov, ale neurazí ani pokročilých. Celkovo pozitívne naladená. Počúvam teraz druhýkrát. Z môjho pohľadu tam autorka veľa zmieňuje šetrenie "kto šetrí má za tri" a tak ďalej, vychádza to z jej situácie, s ktorou sa stretáva od detstva a je v nej stále a nemôže sa toho zbaviť a tiež ten koniec, ako príde na to, že je tehotná, aj keď predtým neustále omieľa, že s nikým nič nemala. Z môjho pohľadu to trochu kazí. Ale inak odporúčam.

Ďakujeme veľmi pekne Liborovi za recenziu a osobnú skúsenosť!

TU si môžete kúpiť audioknižku “Himaláj učiteľka života“ (MP3) od Terezy Namituche Vysloužilovej na Martinus.sk! ✔︎

Forrest Carter

Škola Malého stromu - knižka je veľmi pekná. Je to príbeh malého indiánskeho chlapca, ktorého si po smrti rodičov zobrali babka s dedkom a vychovávajú ho v prostredí hôr, kde žijú. Počas rozprávania príbehu, sa dostanete naozaj do príbehu každého jedného dňa, ktorý chlapček prežíva. Je tu krásne a humorne opísaný každý jeden deň.  Navnímate a predstavíte si v nej chodníčky, po ktorých chodili, zvieratá, ktoré sa ukrývali v lese, východ a západ slnka. Vzťah k prírode, ktorý majú, je bezpodmienečne a úprimne krásny.

Knižku odporúčam všetkým, ktorí milujú prírodu a chcú precítiť jednoduchosť bytia a  jednoduchosť života, ktorá je ukrytá v tomto príbehu.

Čo sa mne najviac páčilo je to, ako chlapec prežíva každý jeden deň v prítomnosti, jeho pohľad na svet a situácie, pri ktorých sa učí. Je naozaj úprimný a budem sa zasa opakovat bezpodmienečne krásny.

Je to nádherná kniha plná zážitkov, láskavého vzťahu k prírode, žitia v prítomnosti, úprimnej lásky, priateľstva a hlavne krásneho pohľadu na život.

Niekedy sa nám zdajú veci v živote zložité, ale kto nám ich komplikuje sme my sami. Žime život s láskou, s porozumením a s pochopením. Vnímajme každý jeden deň tak, ako prichádza. Vnímajme čaro, ktoré je okolo nás. Skúsme sa na chvíľku zastaviť, nadýchnuť sa, započúvať sa do zvukov prírody a precítiť, že život je aj o niečom inom. Ak sa pýtate o čom? Skúste si vypočuť túto knižku a pochopíte.

Ďakujeme veľmi pekne Miške za recenziu a osobnú skúsenosť! 🙏

Sú tu peknou voľnou formou spracované hlboké myšlienky, myšlienky prirodzeného života, života v súlade s prírodou, s celým kolobehom sveta. Je vhodná ako pre začiatočníkov, tak pre pokročilých. Nie však pre puritánov, slovo "zkurvysyn" sa vyskytuje dosť často a taktiež pre priaznivcov Vatikánu... Poslednú kapitolu som preplakal... Nejako ma to proste vzalo a mám to niekoľko hodín už v hlave.

Ďakujeme veľmi pekne Liborovi za recenziu a osobnú skúsenosť! 🙏

Okrem knihy a audioknihy je k dispozícii aj divadelné predstavenie a film. Skôr ako som sa pustila do počúvania, prečítala som si ku knihe recenzie - kniha bola vo všeobecnosti veľmi dobre hodnotená. Ja som ju síce zhltla, ale čítanie bolo pre mňa skôr relax a odľahčenie. Príde mi, že príbeh by mohol zaujať a poučiť skôr deti v predteenagerskom veku, hlavne teraz, keď nám deti strácajú kontakt s prírodou a jednoduchosťou. Aj divadelná hra bola určená skôr pre ne.

Našla som si však aj v tejto knihe určité pripomenutia - sila osobnosti, pokoj, pokora, oddanosť, hrdinstvo, obeta, súdržnosť, dôvera, láska a láskavosť... Sirotu, chlapca (6 r.) vychovávajú indiánsky starý rodičia. Príbeh je o každodenných radostiach a starostiach malého chlapca a jeho babičky a dedka. Učia ho spoznávať prírodu, život a svet, ale na ich indiánsky spôsob. Učia ho k čistej dobrote, jednoduchosti a kontaktu s prírodou a zvieratami v nej.

Ďakujeme veľmi pekne Janke za recenziu a osobnú skúsenosť! 🙏

TU si môžete kúpiť audioknižku “Škola Malého stromu“ (MP3) od Forresta Cartera na Martinus.sk alebo si ju vypočuť online! ✔︎

Nancy Qualls-Corbettová

Posvätná prostitútka - už sám názov knihy hovorí o tom, že tu ide o niečo posvätné a možno si niekto bude myslieť, že o niečo zakázané. Ale v tejto knihe je veľa pravdy. Pravdy o tom ako posvätne milovať, ako sa posvätne milovať s mužom a ako posvätne milovať samú seba.

Knižka ma naučila, že cez lásku a posvätnú sexualitu sa otvára mužovo srdce, cez jemnosť a krásu, ktorá je v žene, môžeme liečiť mužské zranenia a prebudiť v ňom jeho vnútornú ženu, jeho animu. Knižka mi dovolila sa spoznávať s mojou duchovnou stránkou posvätnej Bohyne, posvätnej prostitútky, milenky, ktorá je v každej žene.

Táto žena je krásna, spokojná sama so sebou, je láskavá, nežná, milujúca, očarujúca, vášnivá, prebudená, vedomá si svojich emócií a vedomá si toho, kto v skutočnosti je. Zasväcuje svoj život svojej vnútornej bohyni, svojej ženskej stránke, milujúcej samú seba nezávisle od okolností, či od partnera.

Knižka ma naučila tieto pravdy, ktoré si môžem počas dňa uvedomovať. Dovoliť si milovať samú seba, prejaviť lásku, nehu, pochopenie, vášeň. Stačí to len v tichosti navnímať. Položiť si ruku na ❤️ a dýchať.

Vdychovať to, čo sa v nás prebúdza, vdychovať samú seba, nadýchnuť sa svojej vnútornej, jemnej a milujúcej ženy. A keď to pocítime a zažijeme, vtedy pocítime lásku, lásku k celému svetu.

Milujeme sa s mužom, milujme sa s mužom s láskou, oddajme sa vášnivému milovaniu a prijatiu dvoch tiel a dvoch duší. Pretože pri tom krásnom spojení liečime aj seba aj muža. Milujme to posvätné spojenie, milujme túto posvätnú sexualitu.

Milujme svoju vnútornú krásu, svoju ženskosť, láskavú a očarujúcu povahu svojej vnútornej ženy, svojej vnútornej podstaty.

Ďakujem, knižka opäť sadla, na to, čo som potrebovala pochopiť a čo sa potrebovalo prebudiť. Ľúbim vás ❤️🌈🍀🙏

TU si môžete kúpiť audioknižku “Posvätná prostitútka“ (MP3) od Nancy Qualls-Corbettovej na Martinus.sk! ✔︎

Ďakujeme veľmi pekne Miške za recenziu a osobnú skúsenosť! 🙏

Vladimír Megre

Anastasia - prvý diel zo série 10 kníh Vladimíra Megreho, ktoré vyšli pod súhrnným názvom Zvoniace cédre Ruska. Autor v nich pútavou formou rozpráva svoj príbeh, ktorý sa mu prihodil na jednej pracovnej ceste a od základov zmenil jeho život. Stretávame sa tu s prekrásnou dievčinou Anastasiou, ktorá žije ďaleko od civilizácie v sibírskej tajge a má schopnosť uzdravovať telo a dušu človeka. Vyniká neobyčajnou silou a schopnosťami a pomáha ľuďom na neviditeľnej úrovni. V knihe nám formou príbehov predstavuje svoje hlboké myšlienky, pohľady na minulosť a budúcnosť a dáva nám odporúčania do budúcnosti.

Podľa Anastasie má text tejto knihy v sebe uložené spojenia písmen a kombináciu slov, ktoré priaznivo pôsobia na človeka. Ich vplyv môžete pocítiť už pri čítaní alebo počúvaní, čo môžem sama potvrdiť. Je skutočným balzamom na dušu a vypočujete si ju jedným dychom. Pri jej počúvaní si uvedomíte, akí ste výnimoční a akú neobyčajnú silu má v sebe každý človek.

Keď si uvedomíte hĺbku jej slov, pocítite vnútorný pokoj a uvedomíte si, aké je všetko jednoduché.

Audioknižku nahovorila Gabriela Filippi a je dostupná v českom jazyku. Túto audioknižku odporúčame každému, kto pracuje na svojom osobnom rozvoji a hľadá zmysel svojho života. Je vhodná pre ľudí s otvorenou mysľou a dušou, pretože zmení váš pohľad na rôzne oblasti každodenného života.

Ďalšie diely sú dostupné ako klasické knižky: Zvoniace cédre Ruska (2. diel), Priestor lásky (3. diel), Stvorenie (4. diel), Kto vlastne sme? (5. diel), Rodová kniha (6. diel), Energia života (7. diel), Nová civilizácia (8. diel - 1. časť), Nová civilizácia - Obrady lásky (8. diel - 2. časť), Anasta (10. diel).

TU si môžete kúpiť audioknižku “Anastasia“ (MP3) od Vladimíra Megreho na Martinus.sk! ✔︎

Bruno Ferrero

Počúvanie pre dušu - knižka mi otvorila srdiečko. Už sám názov knihy hovorí o tom, že sa človek naozaj pri počúvaní spojí so svojou dušou. Krátke príbehy, ktoré sú v knihe, sa naozaj dotkli môjho srdca. Prebudili vo mne cit, lásku, pochopenie a nehu. Nehu k sebe samej, nehu k láske, nehu k druhým ľuďom, nehu k životu. Nehu k zraneniam, ktoré som mala.

Pri počúvaní knižky som musela plakať, niektoré príbehy sú tak krásne, že sa dotknú toho jemného, čo máme v sebe, citu pre lásku.

Ostatné príbehy mi dodali odvahu. Odvahu, že ak niečo neurobíme len zo strachu, môžeme stratiť to vzácne, čo sa nám ponúka. Dvere, ktoré sa nám otvárajú a my pred nimi utečieme len preto, že dáme prednosť svojmu egu, sa nemusia už otvoriť. A čo je najhoršie nemusia sa nám už ani ukázať. Márne ich budeme hľadať.

Keď pochopíme, že to, čo bolo za nimi, bolo to jediné, čo sme hľadali celý život. Lásku.

Ostatné príbehy ma naučili veriť, veriť, že aj keď sa bojíme, Boh sa vždy postará. Viera v Boha je dôležitá.

Knižka je krásna, učí nás láske, jemnosti, porozumeniu, pochopeniu, pokore, slobode a viere. A čo je dôležité je, že nás toto uvedomenie lieči.

Takto som to vnímala ja, vždy som plakala, keď som ju počúvala. Je fakt krásna a ďakujem za ňu! ❤️🌼🙏💫🌈

Ďakujeme veľmi pekne Miške za recenziu a osobnú skúsenosť! 🙏

Odporúčam všetkými desiatimi - počúvať aj 100-krát. Mám to stále v aute na striedačku s inými audioknihami. Je to zbierka krátkych príbehov - poučných a motivačných z duchovného a sebarozvojového hľadiska. Mnohé príbehy mi boli povedomé z predchádzajúcich knižiek, dokonca niektoré som pochopila až v tejto knihe. Skutočne pekná a motivujúca kniha. Treba sa však nad príbehmi zamyslieť a v rámci sebarozvoja uplatniť vo svojom živote podnety a poučenia z príbehov.

Ďakujeme veľmi pekne Janke za recenziu a osobnú skúsenosť! 🙏

Dobre sa počúvajúce jednoduché, krátke a pritom hlboké príbehy, určené pre každého. Cítim z niektorých príbehov veľa z kresťanstva.

Ďakujeme veľmi pekne Liborovi! 🙏

TU si môžete kúpiť audioknižku “Počúvanie pre dušu“ (MP3) od Bruna Ferrera na Martinus.sk! ✔︎

Robin Shilp Sharma

Mních, ktorý predal svoje Ferrari (Výnimočný príbeh o naplnení osudu a snov) - táto motivačná audioknižka nás naučí ako dosiahnuť svoje ciele a byť šťastný a úspešný. Je to príbeh o úspešnom a bohatom americkom právnikovi Juliánovi Mantlovi, ktorý práve prechádza krízou materiálneho sveta a ocitne sa na pokraji smrti. To ho donúti zamyslieť sa nad svojím životom a začne hľadať odpovede na hlboké otázky o ľudskom bytí. Predá svoje Ferrari, celé svoje materiálne bohatstvo a vydá sa na cestu za sebapoznaním do oblasti z pod hôr Himalájí, kde prechádza veľkou vnútornou premenou.

Audioknižku nahovoril Jiří Dvořák. Je dostupná v českom jazyku. Túto audioknižku odporúčame každému, kto pracuje na svojom osobnom rozvoji. Každému, kto chce zlepšiť svoju pracovnú a finančnú situáciu. Je vhodná pre začiatočníkov, aj pokročilých.

TU si môžete prečítať recenziu ku knižke Mních, ktorý predal svoje Ferrari.

TU si môžete kúpiť audioknižku “Mních, ktorý predal svoje Ferrari“ (CD) od Robina Sharmu na Martinus.sk! ✔︎

Možno, že láska spočíva v tom, že Ťa jemne dovediem späť k Tebe samému. Nie k tomu, akého Ťa chcem mať, ale k tomu, kým skutočne si.
Antoine de Saint-Exupéry

Svätec, surfista a CEO - tento použitý citát od Antoine de Saint-Exupéry, napovedá hneď úvodom o sile a hĺbke, tohoto diela od autora svetoznámeho bestselleru Mních, ktorý predal svoje Ferrari.

Autor zobrazuje príbeh pomocou hlavnej postavy Jacka Valentina, ktorý sa cíti hlboko nenaplnený a životné udalosti, ktoré sa mu prihodia, ho navedú na cestu za poznaním samého seba.

Príbeh Jacka sa začína jeho autonehodou, po ktorej v nemocnici spoznáva veľmi zaujímavého pána, ktorý Jackovi vyrozpráva svoj životný príbeh. Príbeh, v ktorom Jackovi odhaľuje význam života a zoznamuje ho s tromi najdôležitejšími otázkami, ktoré sú tajomstvom úspešného a šťastného života. Tento, pre Jacka veľmi zvláštny a zaujímavý pán, nasledujúceho rána umiera a zanecháva Jackovi odkaz, ktorý mu odhalí, že išlo o jeho otca, ktorého nikdy osobne nepoznal.

Jackou otec zanecháva v odkaze pre Jacka tri letenky za učiteľom v Ríme, na Hawaii a New Yourku. Jack odhadzuje svoj strach a s dôverou sa vydáva na 3-mesačnú cestu premeny, ktorá mu odhalí odpovede na tie najdôležitejšie otázky života.

Odpovede na otázky, ktoré si kladie veľmi veľa ľudí, keď sa ocitnú na križovatke života a nevedia, ako kráčať ďalej.

Osobný pohľad: Túto knihu som si zaradila medzi moje obľúbené knihy, nakoľko svojou ľahkosťou dokonale opisuje situácie, v ktorých sa ocitne vo svojom živote každý jeden z nás. Určite si audioknihu vypočujem ešte mnoho ráz vo svojom živote, pretože myšlienky a rady opísané v tomto diele, sú pre mňa návodom pre vyrovnanejší a spokojnejší život.

Mne osobne, pomohla najviac časť, kde opisuje byznysmenka Tess, že neexistuje špatný človek, len človek, ktorého správanie je špatné. Táto časť mi pomohla lepšie chápať ľudí vo svojom okolí a hlavne chápať, čo znamená jednať s láskou, ale nenechať so sebou zle zaobchádzať.

Hlavné témy knihy: Osobný rozvoj, sebapoznanie, sebaláska, sebareflexia, nádej, pochopenie, motivácia.

Ďakujeme veľmi pekne Erike za recenziu a osobnú skúsenosť!

Ak ste čítali veľa motivačnej literatúry, viete, že niektoré knihy sú náročné na pochopenie a čítanie. Ale táto kniha je úžasná tým, že je veľmi, ale veľmi jednoduchá a nič náročné v nej nenájdete. Autor písal knihu s ľahkosťou a ja som ju doslova hltala. Je v nej veľa citátov a každý je trefný k danej téme, ktorá sa v kapitole rozoberá. Nestane sa, že by ste sa v nej stratili. Pri čítaní som mala pocit, tak pohody a uvoľnenia, ako aj úsmevu na tvári. Akonáhle som ju dočítala, tak mi duša pišťala, čítaj knihu znova. Vyznačovala som si v knihe pasáže, čo ma zaujali a nenájdete v nej stranu, kde by som si nič nezaškrtla. Práve táto kniha mi dala veľa. Pri nej som si uvedomila, že život máme v rukách len mi sami a nik iný. Nosím ju stále so sebou a čítam z nej, keď mám vo svojom vnútri nepokoj a obavy. Odporúčam všetkými desiatimi určite prečítať. Vyložiť nohy, dať si pohár vínka a určite sa od nej nebudete vedieť odtrhnúť.

Ďakujeme veľmi pekne Anke za túto recenziu a osobnú skúsenosť!

TU si môžete kúpiť audioknižku “Svätec, surfista a CEO“ (MP3) od Robina Sharmu na Martinus.sk! ✔︎

Bronnie Ware

Bronnie Ware je austrálskou umelkyňou, ktorá svoj život naozaj vzala do svojich rúk. Dlho sa nevedela začleniť do bežnej spoločnosti západného štýlu. Pracovala v bankovníctve a bola zručnou pracovníčkou, ale nebolo to „ONO“. Až nakoniec predsa len postupne začala nachádzať svoj zmysel života.

Čo pred smrťou najviac ľutujeme - jej vlastná postupná premena z bankovej pracovníčky, cez slobodu milujúcu tuláčku, pesničkárku, neskôr blogerku, popritom opatrovateľku paliatívnych pacientov, až po samostatný vlastný projekt – výuku pesničkovej tvorby v ženskej väznici – ju priviedlo k napísaniu tejto nezvyčajnej prvotiny.

Nič z toho, čo bolo spomenuté, nebolo pre ňu ľahké a jednoduché. NIČ! Všetko ju stálo veľa úsilia, odvahy a túžby realizovať volanie svojej DUŠE. Naplniť zmysluplne svoj život. Počúvala a konala v súlade so svojim vnútrom, a to jej umožnilo zažiť svoj vlastný prerod z vazala konzumnej spoločnosti, na vedomú bytosť.

Vždy, keď dala možnosť, aby sa jej život jednoducho dial, všetko išlo dobre a vychádzali jej neuveriteľné zámery, ktoré si ešte ani poriadne nestihla uvedomiť. Proste zázraky v priamom prenose. Ak však začala viac používať svoj rozum – racio – všetko čaro zmizlo a nastal boj o prežitie. Pokým, pokým sa opäť neupokojila a dala šancu hlasu svojej DUŠE.
Tak vždy prišiel veľmi dobrý klient, o ktorého sa bolo potrebné postarať. Spolu s ním vždy prišlo delikátne ubytovanie i možnosť ísť svojou vlastnou cestou v zmysle tvorby pesničiek a aj prvých koncertov.
Postupne sa jej vynárali jednotlivé veci, ktoré pred smrťou najviac ľutujeme.

Knihu pôsobivo načítala Jana Štvrtecká.

TU si môžete kúpiť audioverziu knihy “Čo pred smrťou najviac ľutujeme“ (MP3) od Bronnie Ware na Martinus.sk! ✔︎

David Michie

David Michie je austrálskym spisovateľom. Narodil sa v roku 1962 v Zimbabwskom Harare. Študoval v Južnej Afrike, neskôr žil v Londýne. Teraz býva v Austrálii. Centrom jeho záujmu je budhizmus a meditácia. O prínose meditácie a bdelej pozornosti prednáša aj na medzinárodných konferenciách. Je autorom viacerých kníh zameraných na túto tému. A jednou z nich je aj práve Dalajlámova mačka a sila meditácie.

Kniha je očarujúco načítaná Ivanou Jirešovou. Naozaj pôžitok počúvať.

Dalajlámova mačka a sila meditácie - milým nevtieravým spôsobom cez životné skúsenosti Jeho výsosti kočky 14.dalajlámu, vedie poslucháča k zvládnutiu procesu meditácie. Ľudia zvyčajne ani nevedia, čo taká meditácia je a ako sa jej venovať. Cez príbeh Dalajlámovej osobnej kuchárky a jej dcéry rozpráva o úskaliach umenia meditácie.

Dalajlámova mačka, zvaná Jiska – „Jej svätosť mačka“ alebo aj „Malá snežná levica“, má veľa osobných zážitkov a cez svoj jednoduchší pohľad zvieratka približuje, o čo v meditácii vlastne ide.

Miestami veľmi vtipné rozprávanie je odľahčením pre objasnenie mystických zážitkov, spestrujúcich príbeh. Cez mačacie rozprávanie sa jednoduchšie objasňujú úskalia, hlavne pre neskúseného začiatočníka v oblasti meditácie. O tom, čo sa pri prvých pokusoch o meditáciu odohráva i to ako sa vyrovnať s prvotným neúspechom pri meditácii vyrovnať. Je dôležité spoznať aké pocity môžu nováčika pri prvých meditáciách stretnúť, a ako sa s nimi čo najlepšie vyrovnať. Súčasne je v príbehu predložených aj veľa tipov na to, ako si vniesť do života pohodu a vnútornú harmóniu.

Miestami smutná zápletka vyústi ku šťastnému koncu. Pravda a spravodlivosť víťazia nad zášťou a klamstvom.

TU si môžete kúpiť audioverziu knihy “Dalajlámova mačka a sila meditácie“ (MP3) od Davida Michieho na Martinus.sk! ✔︎

Bruce H. Lipton

Biológia viery - je veľmi šikovnou audioknižkou, pri ktorej sa určite nudiť nebudete a ktorú načítal Martin Sláma pre nakladateľstvo ANAG.

Pri počúvaní sa postupne dozviete, ako bol autor najprv celkom obyčajným lekárom-biológom, ktorý žil svoj priemerný život so všetkými jeho prejavmi v dôsledku obvyklého myslenia a konania.

Neskôr si s ním osud – Boh – zahral zvláštnu hru. V dôsledku toho on sám na sebe zistil, ako sa zmenou spôsobu myslenia dá formovať iný život, ktorý je úplne odlišný od toho, čo človek žije, ak to nerobí. Pretože Bruce Lipton je INÝ a má svojho „pionierskeho ducha“, začal sa na svet okolo seba, i na svet vedy, dívať inými očami.

Optimizmus a viera v dobro, spolu s energiou Lásky, sú základom novej paradigmy ľudstva. O tom, ako získaval autor postupne svoje poučenie pri svojej práci od samotných buniek sa dozviete viac pri samotnom počúvaní.

Túto audio knihu odporúčame každému človeku, ktorý sa zaujíma o svet okolo seba a chce ho poznať inak ako sa uvádza vo všeobecnosti.

Tu si môžete prečítať recenziu ku knižke Biológia viery.

TU si môžete kúpiť audioverziu knihy “Biológia viery“ (MP3) od Bruca H. Liptona na Martinus.sk! ✔︎

Eckhart Tolle

Prvým autorom, ktorého vám tu odporúčame je Eckhart Tolle. Všetci chceme žiť šťastný život, no napriek tomu nám šťastie častokrát uniká. Eckhart Tolle nás učí ako nájsť svoje vnútorné šťastie a byť šťastný Tu a Teraz. Nemôžeme byť šťastný ani v minulosti, ani v budúcnosti, iba v prítomnom okamihu. Položte si otázku: “Čo chýba tomuto okamihu?“ Nič! Ak ho neposudzujete okuliarmi svojich túžob.

Sila prítomného okamihu - je to veľmi hlboká duchovná audioknižka a zaoberá sa zložitými otázkami bytia.

Audioknižku nahovoril Matej Landl a Milena Minichová. Túto audioknižku odporúčame mierne pokročilým klientom a každému, kto sa už do istej miery zaoberá spiritualitou a meditáciou.

TU si môžete prečítať recenziu ku knižke Sila prítomného okamihu.

Reč ticha - obsahuje výber najdôležitejších myšlienok Eckharta Tolleho.

V tejto audioknižke je v desiatich kapitolách jednoduchým a zrozumiteľným spôsobom vysvetlená podstata učenia Eckharta Tolleho. Zdôrazňuje tu dôležitosť vnútorného ticha ako prostriedku, pomocou ktorého možno dosiahnuť hlboký pokoj, spokojnosť a vyrovnanosť.

Audioknižku nahovoril Matej Landl. Túto audioknižku odporúčame každému, kto je na ceste hľadania seba samého a veľmi dobre dopĺňa knižku Sila prítomného okamihu.

TU si môžete prečítať recenziu ku knižke Reč ticha.

TU si môžete kúpiť alebo stiahnuť audioknižku “Sila prítomného okamihu“ (6xCD) od Eckharta Tolleho na Martinus.sk! ✔︎

A TU si môžete kúpiť alebo stiahnuť audioknižku “Reč ticha“ (CD) od Eckharta Tolleho na Martinus.sk! ✔︎

Ste tu, aby ste božskej podstate univerza umožnili prejaviť sa. Takí ste dôležití!
Eckhart Tolle

Don Miguel Ruiz

Štyri dohody - Praktický sprievodca na ceste k osobnej slobode. Táto audiokniha je o tom, ako byť spokojnejší a aj šťastnejší. Je to krátka audiokniha, ale obsahuje v sebe veľké pravdy a múdrosti. Štyri dohody sú jednoduché, nestačí o nich ale iba vedieť, dôležité je ich aj dodržiavať.

Prvá dohoda: Nezneužívajte slovo.
Druhá dohoda: Neberte si nič osobne.
Tretia dohoda: Nevytvárajte si žiadne domnienky.
Štvrtá dohoda: Vždy robte všetko tak, ako najlepšie dokážete.

Audioknižku nahovoril Martin Nikodým. Túto audioknižku odporúčame každému, kto je rozhodnutý zmeniť svoje myslenie a nevie, kde začať. Je vhodná pre začiatočníkov, aj pokročilých. Každý si z nej zoberie to, čo potrebuje.

TU si môžete prečítať recenziu ku knižke Štyri dohody.

Majstrovstvo lásky (Praktický sprievodca umením vzťahov) - je to jedna z najlepších audioknižiek zameraná na vzťahy. Učí nás oslobodiť sa zo závislostí na vzťahoch, zbaviť sa domnienok založených na strachu, prijať v prvom rade samých seba a milovať bezpodmienečnou a bezvýhradnou láskou.

Audioknižku nahovorila Mirka Partlová. Túto audioknižku odporúčame každému, kto chce pochopiť a zlepšiť svoje vzťahy. Je vhodná pre začiatočníkov, aj pokročilých.

TU si môžete prečítať recenziu ku knižke Majstrovstvo lásky.

Hlas poznania - ďalšia výborná audioknižka od Dona Miguela Ruiza. Spoluautorkou je aj Janet Mills. Obsahuje v sebe návod na to, ako spoznať samých seba, svoje myslenie a hlas, ktorému veríme, že je náš, aj keď nás už veľakrát sklamal. Učí nás počúvať svoje srdce a mení spôsob nášho myslenia.

Audioknižku nahovorila Renata Volfová. Je dostupná v českom jazyku. Túto audioknižku odporúčame každému, kto pracuje na svojom duchovnom rozvoji.

TU si môžete prečítať recenziu ku knižke Hlas poznania.

TU si môžete kúpiť alebo stiahnuť audioknižku “Štyri dohody“ (CD) od Dona Miguela Ruiza na Martinus.sk! ✔︎

TU si môžete kúpiť audioknižku “Majstrovstvo lásky" (CD) od Dona Miguela Ruiza na Martinus.sk! ✔︎

A TU si môžete kúpiť audioknižku “Hlas poznania“ (CD) od Dona Miguela Ruiza na Martinus.sk! ✔︎

Šťastie môže vychádzať iba z vášho vnútra a je výsledkom vašej lásky. Keď si uvedomíte, že vás šťastným nemôže urobiť nikto iný a šťastie je výsledkom vašej lásky, dosiahnete najväčšie z majstrovstiev Toltékov: Majstrovstva lásky
Don Miguel Ruiz

John Gray

Muži sú z Marsu, ženy z Venuše - táto audioknižka nám jednoduchým a zrozumiteľným spôsobom vysvetľuje vzájomné rozdiely medzi mužmi a ženami. Rozoberá do hĺbky vzťah muža a ženy. Vysvetľuje bežné konflikty, s ktorými sa stretávame vo vzťahoch a ukazuje nám prečo neustále zlyháva komunikácia, prečo muž myslí jedno a žena chápe druhé. Rozdiely medzi mužmi a ženami sú tu vysvetlené na príklade dvoch rozličných planét s rozličnými jazykmi i spôsobmi života. Nájdete v nej veľa praktických príkladov a skúseností. Naučí nás pochopiť toho druhého.

Audioknižku nahovoril Igor Bareš a Antonie Barešová Talacková. Je dostupná v českom jazyku. Túto audioknižku odporúčame každému, kto chce zlepšiť a pochopiť svoje vzťahy. Je vhodná najmä pre ľudí, ktorí majú problémy vo vzťahu, ale užitočné rady si v nej nájdu aj tí, ktorí ich nemajú.

TU si môžete prečítať recenziu ku knižke Muži sú z Marsu, ženy z Venuše.

TU si môžete kúpiť a stiahnuť audioknižku “Muži sú z Marsu, ženy z Venuše“ od Johna Graya na Martinus.sk! ✔︎

Esther Hicks a Jerry Hicks

Pros a dostaneš! - je to jedna zo základných motivačných audioknižiek o pozitívnom myslení. Je v nej obsiahnuté učenie nefyzickej entity Abraháma. Vysvetľuje Zákon príťažlivosti a jeho aplikáciu v praxi. Naučí nás zhmotňovať svoje priania. Je rozdelená na teoretickú a praktickú časť. V praktickej časti obsahuje 22 praktických postupov a cvičení k dosiahnutiu našich cieľov. Každý si môže vybrať a vyskúšať ten, ktorý vyhovuje práve jemu.

Audioknižku nahovorila Petra Výtvarová Krausová. Je dostupná v českom jazyku.

Túto audioknižku odporúčame každému, kto pracuje na svojom duchovnom rozvoji, chce dosiahnuť svoje ciele a splniť si všetky svoje priania. Je vhodná pre začiatočníkov.

TU si môžete prečítať recenziu ku knižke Pros a dostaneš!.

TU si môžete kúpiť alebo stiahnuť audioknižku “Pros a dostaneš!“ (CD) od Esther a Jerry Hicks na Martinus.sk! ✔︎

Univerzálny zákon vesmíru znie:

Dostávate to, na čo myslíte, bez ohľadu na to, či to chcete alebo nechcete, či je to pre vás dobré, alebo zlé.
Esther a Jerry Hicks

David Deida

Cesta pravého muža (Duchovný sprievodca pre mužov. Alebo ako si poradiť s výzvami, ktoré mužom prinášajú ženy, práca a sexuálna túžba.) - predstavuje povinné čítanie alebo počúvanie pre každého správneho muža! Je to praktická príručka, ktorá učí mužov, ako byť mužmi. Vysvetľuje tu rozdiely medzi mužmi a ženami. Je presná a priama. Zaoberá sa hlbokými duchovnými otázkami: „Aký je zmysel a cieľ môjho života? Aké je moje životné poslanie? Čo ženy naozaj chcú?“

Audioknižka je rozdelená na osem častí, v ktorých sa autor venuje jednotlivým témam: 1. Cesta muža. 2. Ako zaobchádzať so ženami. 3. Práca s polaritou a energiou. 4. Čo ženy naozaj chcú. 5. Vaša temná stránka. 6. Ženská príťažlivosť. 7. Telesné cvičenia. 8. Intímna joga pre mužov a ženy.

Audioknižku načítal Vladislav Beneš. Je dostupná v českom jazyku. Túto audioknižku odporúčame všetkým mužom, ktorí chcú na sebe pracovať. Pre lepšie pochopenie mužského sveta je vhodná aj pre ženy a pomôže im zlepšiť ich partnerský vzťah. Je pre ne návodom na cestu do duše muža.

TU si môžete prečítať recenziu ku knižke Cesta pravého muža.

TU si môžete kúpiť alebo stiahnuť audioknižku “Cesta pravého muža“ (CD) od Davida Deidu na Martinus.sk! ✔︎

Lorna Byrne

Anjeli v mojich vlasoch - táto audioknižka je skutočným životným príbehom írskej mystičky Lorny Byrne, ktorá vidí oveľa viac ako len hmotný svet. Stretáva sa s bytosťami z duchovných svetov. Lorna už od malička vidí anjelov a rozpráva sa s nimi. Hovorí o tom, že anjeli sú neustále s nami a pomáhajú nám. Musíme sa len naučiť všímať si ich. Sú pripravení pomôcť nám v akejkoľvek situácií. Stačí ich o to len požiadať. V tejto audioknižke sa Lorna prvýkrát rozhodla porozprávať o svojich zážitkoch a skúsenostiach s anjelmi, ktorí ju sprevádzajú už od detstva.

Audioknižku načítala Gabriela Filippi. Je dostupná v českom jazyku. Túto audioknižku odporúčame ľuďom, ktorí pracujú na svojom duchovnom rozvoji a zaujímajú sa o anjelov. Je vhodná na počúvanie aj pre klientov, u ktorých ide o exorcizmus alebo rôzne formy posadnutia.

TU si môžete kúpiť audioknižku “Anjeli v mojich vlasoch“ (4xCD) od Lorny Byrne na Panta Rhei.sk! ✔︎

Doreen Virtue

Liečenie s anjelmi - táto audioknižka obsahuje viac ako 7 hodín nádherných a upokojujúcich slov. Nájdete v nej praktické návody a postupy na to, ako môžete s pomocou anjelov liečiť rôzne oblasti života - vaše vzťahy, telo, zamestnanie, finančné záležitosti alebo rodinný život. Dozviete sa tu aj veľa zaujímavých informácií o anjeloch. Súčasťou audioknižky sú rôzne anjelské afirmácie a anjelské modlitby. Ako napríklad anjelská modlitba za nájdenie životného partnera. Už z audioknižky samej o sebe cítiť veľkú láskavosť a vnútornú silu. Otvorte sa týmto anjelským liečivým energiám. Z audioknižky sa dozviete, ako spoznať naše božské poslanie, čo znamenajú anjelské čísla a mnoho ďalších vecí. Predstavuje relaxáciu a zároveň je zamyslením nad svetom anjelov.

Audioknižku načítala svojím kľudným hlasom Naďa Konvalinková. Je dostupná v českom jazyku. Túto audioknižku odporúčame ľuďom, ktorí pracujú na svojom duchovnom rozvoji a zaujímajú sa o anjelov. Je vhodná na počúvanie aj pre klientov, u ktorých ide o exorcizmus alebo rôzne formy posadnutia.

TU si môžete kúpiť alebo stiahnuť audioknižku “Liečenie s anjelmi“ (CD) od Doreen Virtue na Martinus.sk! ✔︎

Dan Miller

Tajomstvo príťažlivosti - je to motivačná audioknižka, ktorá nás jednoduchým a zrozumiteľným spôsobom oboznamuje so „Zákonom príťažlivosti“ a učí nás, ako ho správne používať. Spomína sa tam aj dôležitosť prvej rannej hodiny, ktorá sa tam nazýva „zlatá hodina“. Ďalej je tam vysvetlený napríklad zákon príčiny a následku, zákon súhlasnej vibrácie, ako sa zbaviť strachu, obmedzujúcich presvedčení o sebe samom, ako robiť to, čo robia úspešní ľudia, pracovať na sebe samom a stať sa najlepším v tom, čo chcete robiť. Hovorí aj o tom, ako si správne priať.

Audioknižku nahovorila Jolana Ferencová a ďalší interpreti. Je dostupná v českom jazyku. Túto audioknižku odporúčame každému, kto pracuje na svojom osobnom rozvoji. Je vhodná najmä pre začiatočníkov.

TU si môžete kúpiť a stiahnuť audioknižku “Tajomstvo príťažlivosti“ od Dana Millera na Martinus.sk! ✔︎

Petra Vychytilová

Nastydlá strašidla - táto knižka obsahuje rozprávkové príbehy pre deti so super hudbou a je nahovorená známymi hercami. Príbehy v nej sú krásne ilustrované vlastnými kresbami autorky. Na jej poklade sa pripravuje aj divadelné predstavenie a autorka pracuje aj na jej pokračovaní. Je veľmi vhodná najmä pre mamičky s deťmi.

Príbehy v nej sú veľmi duchovné a hlboké a sú veľmi vhodné aj pri liečení. Odporúčame ju pre deti od 3 rokov. Audioknižku nahovorila Eva Hrušková a Jan Přeučil.

TU si môžete kúpiť audioknižku “Nastydlá strašidla“ od Petry Vychytilovej na Kosmas.cz! ✔︎

Odporúčané videá

Duchovné a motivačné videá

Pravda v akcii - na YouTube kanáli „Cesty k sobě“, sa dá sledovať aj toto veľmi zaujímavé a poučné video. Znovu je to rozhovor s Alžbětou Šorfovou a jej hosťom Věrou Bučilovou.

Samozrejme video si ku mne našlo opäť svoju zvláštnu cestu, ale o to je naozaj zaujímavejšie a veľmi užitočné pre každého človeka, ktorý hľadá tú svoju vlastnú cestu pre svoj život.

Veľa informácií z rôznych oblastí života s múdrymi radami, ako sa v tých zložitých situáciách vyznať a čo prakticky robiť, ak ich priamo prežívame.

Věra Bučilová je autorkou dvoch knižiek, ktoré sú vo videu odprezentované a sú na knižnom trhu.
Prvá z nich sa volá „Psychospirituální transformace 1: Nekonečné možnosti na planetě Zemi
Druhá má názov „Psychospirituální transformace 2: Jednota na planetě Zemi

Takže, pozývam vás na vzhliadnutie tohoto užitočného videa a neváhajte pozrieť aj niekoľko krát.

Link na video: Pravda v akcii

Audioknihy online

Sebarozvoj a motivačné audioknihy

Poznámka: Na tejto stránke sa ešte pracuje a bude priebežne aktualizovaná!!! Postupne sem budeme pridávať aj ďalšie audioknižky a videá.

Biela mágia - úspešne, osobne a individuálne.

Požiadaj o predbežnú bezplatnú analýzu a začni s jej pomocou ešte dnes vylepšovať svoj život, vzťahy a sebapoznanie!

Máš problémy vo svojom ľúbostnom živote a nevieš, ako ďalej? Si práve teraz konfrontovaný s niečím, čo si doteraz považoval za nemožné? V zmysle: „Prekliatie, démoni“? Chceš nahliadnuť do možnej budúcnosti, alebo potrebuješ vedieť odpovede na svoje otázky? Na probléme pracujeme magicky tak dlho, kým nie je vyriešený. Po celý čas zostávame s klientom v kontakte.

Môžeš nás navštíviť aj osobne za účelom rozhovoru alebo spoločnej meditácie.

Biela mágia

Nájdite rovnováhu, mier a novú inšpiráciu v našich zasvätených priestoroch. U nás zažijete osobné konzultácie, ako aj meditačné semináre a pravidelné prednášky.

Či si myslíš, že to dokážeš, alebo si myslíš, že to nedokážeš, v oboch prípadoch máš pravdu. Henry Ford

© 2011 2024 Pavol Malenký I Marion Daghan-Malenky I Monika Slivová I Skúsenosti I Magierin Damona