Rituály & Obrady

Jesenné kúzlo pre získanie múdrosti

Kúzlo jesenného jablka pre múdrosť

Kúzlo Mabon


Kúzlo Mabon Biela mágia
Účel:
Tento rituál sa používa na získanie odpovedí s cieľom zvýšiť naše porozumenie a múdrosť.

Pozadie:
Mabon sa oslavuje 21. septembra: jesenná rovnodennosť /Mabon/ Alban Elved. Je to tradičný čas pre osobné vnímanie, človek sa ponára sám do seba a vychádza naspäť von silnejší a múdrejší. Toto kúzlo je špeciálne vytvorené pre toto ročné obdobie, využívajú sa prirodzené prílivy a odlivy prírody, ktoré nám umožňujú ísť hlbšie, a nahradiť smútok na konci svetla letom s múdrosťou a vedomosťami. Jablko je symbolom múdrosti. 

Čo potrebujete k rituálu:
1. Tmavomodrú sviečku (Reprezentuje hlboko usadenú myseľ, podvedomie alebo podsvetie.)
2. Kúsok papiera s vašim prianím (Napíšte naň vašu otázku alebo oblasť, v ktorej si prajete získať a uchovať múdrosť, napíšte to zreteľne a v prítomnosti.)
3. Jedno pekné jablko
4. Zápalky alebo zapaľovač
5. Ostrý nôž
6. Malú bielu tašku alebo vrecko

Najlepší čas na rituál:
Najlepší čas na vykonanie tohto rituálu je skorá jeseň pri pribúdajúcom Mesiaci. Najlepšie by bolo začať rituál v prvý deň po nove Mesiaca.

Postup rituálu:

1. Vytvorte magický kruh.
2. Zapáľte sviečku a položte papierik s otázkou pod sviečku.
Povedzte:
"Privolávam Vás, skryté sily múdrosti. Prosím, príďte a pomôžte mi, osvieťte môj život, aby som sa stal/a múdrejším/múdrejšou a dostal/a som sa do lepšej situácie."
3. Rozpoľte jablko na polovicu. Vyberte všetky semienka von a položte ich do tašky. Vizualizujte si veľmi silno, že tieto semienka sú múdrosťou, ktorá k vám príde v nasledujúcich dňoch.
4. Zjedzte jednu polku jablka, uvedomte si, že táto polka jablka je múdrosť, ktorú hľadáte a teraz je táto múdrosť vo vás.
5. Meditujte o vašej otázke a vašej túžbe. Buďte si vedomí vašich myšlienok, ktoré máte. Pozorujte, čo vám príde na myseľ. Potom ukončite rituál.
6. Nechajte sviečku úplne dohorieť (za bezpečných podmienok samozrejme). Potom zoberte zvyšky sviečky, papier a druhú polovicu jablka a zakopte ich vonku pod silný a zdravý strom.
7. Nechajte jablkové jadierka ďalšie dva týždne pod vašim vankúšom. Dávajte pozor na vaše sny, zapisujte si ich do zošita, ktorý by mal ležať vedľa vašej postele bez toho, aby ste ich analyzovali. Zapíšte si aj niektoré situácie z bežného života, o ktorých si myslíte, že by mohli spolu súvisieť a sú pre vás dôležité. Zaznamenajte si aj znaky alebo symboly, ktoré prípadne vidíte, na ceste do práce atď. Po dvoch týždňoch sa pozrite do vášho zápisníka a nájdete tam odpovede na svoje otázky.

Foto © Slávka Strešňáková