Rituály & Obrady

Jarné rituály & Veľká noc

Jarný rituál na očistenie

Kúzlo MorenyRituál k začiatku jari na zbavenie starostí Morena
Účel:
Tento rituál sa používa na odstránenie problémov a starostí.

Pozadie:
Morena bola staroslovanská bohyňa zimy a smrti. Vynášanie Moreny je tradičným pohanským rituálom, ktorý sa praktikuje na mnohých miestach ešte aj dnes. Predstavovala niečo nepríjemné, čoho sa ľudia chceli zbaviť.

Najlepší čas na rituál:
Kúzlo robte pri ubúdajúcom Mesiaci, najvhodnejším dňom je prvý jarný deň - jarná rovnodennosť alebo najbližší nov Mesiaca pred alebo po prvom jarnom dni.

Postup rituálu:
Na tento rituál si vlastnoručne ušite menšiu bábiku z bieleho plátna tak, ako sa kedysi robili Moreny. Môžete ju vypchať napríklad vatou, slamou, bylinkami (napr. kvetami z nechtíka) alebo iným materiálom. Môžete do nej vložiť aj osobné volty ako napríklad svoje vlasy alebo nechty. Volt je magický predmet, ktorý spája bábiku s príjemcom rituálu - v tomto prípade s vami.

Na začiatku rituálu si najskôr pozrite jeden z týchto nami odporúčaných duchovných filmov. Keď film skončí, tak urobte tento Pentagramový rituál. Následne meditujte pri 1 bielej sviečke 15 - 20 minút.

Potom si napíšte na list papiera veci, s ktorými sa chcete rozlúčiť. Napíšte tam všetky svoje starosti a problémy, ktoré máte. Môžete tam napísať aj problémy, ktoré majú vaši blízky - v tomto prípade budete potrebovať dve bábiky. Papierik vložte dovnútra bábiky a bábiku zašite. Všetky starosti zašijete do tejto bábiky.

Bábiku potom celú spáľte v nejakom starom hrnci a popol dajte do tečúcej vody. Pri jej pálení musíte dávať dobrý pozor na to, aby ste nič nespálili a nespôsobili ste požiar. Hrniec už potom pravdepodobne nebudete môcť použiť na nič iné (môžete si ho nechať na prípadné ďalšie rituály). Môžete ju spáliť aj akýmkoľvek iným spôsobom. Keď hodíte popol do vody, odídete a viac sa neobzeráte!!! Doma si následne ešte urobte očistný kúpeľ v slanej vode.

Foto © Marcasia - Istockphoto.com I pmalenky

Biela mágia: Rituály. Meditácia. Ochranná mágia. Zdravie & liečenie.Rituál na splnenie priania

Jarné rituály & Veľká noc


Rituál na splnenie priania
Tu je jeden rituál na splnenie prianí. Môžete ho urobiť na Veľkonočný pondelok o 20.00 hod.

Čo potrebujete k rituálu:
3 biele sviečky a kadidlo
Kúsok papiera (pergamen)
Červené pero

Postup rituálu:
1. Napíšte svoje priania červeným paličkovým písmom na pergamen. Ak používate formuláciu Ja, nezabudnite prosím uviesť aj svoje meno.
2. Vo svojom srdci buďte vďační energiám, papier preložte 4x.
3. Potom ho vložte do ohňovzdornej nádoby a spáľte ho.
4. Vychladnutý popol rozfúknite vonku na všetky štyri svetové strany a povedzte: „V mene Najsvätejšej Trojice nech sa moje priania splnia.“

Foto © Pavol Malenky I Marion Daghan-Malenky I Daghan-Malenky GmbH