Rituály & Obrady

Zbaviť sa smoly

Biela mágia

Zbaviť sa smoly


Symbol vajca predstavuje v mnohých civilizáciách už po tisícročia mysterióznu esenciu života a obnovy. Tu ho použijeme ako symbol zamedzenia a ako cestu na zastavenie nešťastného obdobia.
Toto kúzlo sa vzťahuje na situácie, ktoré nie sú zavinené vami samými, ale podľa všetkého vyšli v plnom rozsahu zo zhody náhod, ktorú nasleduje nešťastie.
Zbaviť sa smoly Ochranná mágia
Predtým, než začnete robiť toto kúzlo, je dôležité starostlivo preskúmať posledné udalosti, aby ste sa uistili, že nešťastné okolnosti neboli spôsobené nejakou nedbanlivosťou z vašej strany. V takom prípade bude kúzlo úplne bez úžitku a vaše obdobie smoly bude pokračovať. V prípade okolností, ktoré ležia skutočne mimo vašu kontrolu a objavujú sa v poslednom čase v značnej miere, je trochu magickej pomoci úplne v poriadku.

Biela mágiaVhodný čas na rituál:
Kúzlo robte pri ubúdajúcom mesiaci, najlepšie v sobotu, v deň Saturna.

Čo potrebujete k rituálu:
1. 0,5 kg morskej soli
2. 1 čiernu sviečku vysokú 15-20 cm
3. Zápalky alebo zapaľovač
4. Vajce od domácej sliepky (nie z obchodu)
5. Pol pohára čerstvej pramenitej vody
6. 1 špicatú ihlu
7. Štipku šafranu
8. 1 bronzovú alebo nazlato nafarbenú mincu nízkej hodnoty
9. 1 čerstvú vetvičku z tisu

Postup rituálu:
1. Vytvorte ochranný kruh v smere hodinových ručičiek, privolajte strážcov štyroch svetových strán a archanjelov. Začnite na východe (ste otočený týmto smerom), zavolajte archanjela Rafaela a vítajte element Vzduchu. Môžete tiež povedať: "Sila Východu volám ťa a pozdravujem ťa v mojom kruhu". Potom sa presuňte na juh, zavolajte archanjela Michaela a vítajte element Ohňa. Pokračujte na západe, zavolajte archanjela Gabriela a vítajte element Vody. Nakoniec sa otočte na sever, zavolajte archanjela Uriela a vítajte element Zeme.
2. Zapáľte sviečku so slovami: „Tvoja moc, čo viaže, nech smolu vykáže!"
3. Ponorte vajce do vody s morskou soľou a povedzte: „Môj dom je čistý. Všetko zlé odchádza!"
4. Urobte ihlou dieru na špicatejšom konci vajca. Fúknite do vajca a povedzte: „Smola teraz hneď odchádza z môjho domu a úplne prechádza do teba. Ide preč z môjho života, z mojej cesty. Nech je vykázaná z tohto miesta!"
Aby ste svoje slová symbolicky spečatili, posypte dieru vo vajci šafranom.
5. Na konci rituálu sa rozlúčte s Abrahámom, Jeremiasom, Buschidom a poďakujte sa im za pomoc pri rituály. Potom sa rozlúčte s elementmi a archanjelmi tiež v opačnom poradí. Začnite na severe a poďakujte sa archanjelovi Urielovi, povedzte: "Ďakujem ti za tvoju pomoc a prítomnosť", rozlúčte sa s elementom Zeme: "Element Zeme lúčim sa s tebou a ďakujem ti za tvoju pomoc pri tomto rituály". To isté urobte aj na západe, na juhu a na východe. Nakoniec zrušte magický kruh opačným smerom ako ste ho vytvárali.
6. Zoberte vajce do záhrady a vykopte 30 cm hlbokú jamu. Potom tam hoďte mincu a vetvičku tisu. Navrch hoďte vajce tak, aby sa rozbilo a rýchlo všetko zahádžte zemou.
7. Vaše šťastie by sa malo obrátiť k lepšiemu v priebehu nasledujúceho mesiaca.

Foto © blackred - Istockphoto.com I pmalenky

Weiße Magie